Země bez zákona (2012)

Obvykle podobně laděné filmy moc nemusím, ale Země bez zákona je opravdu dobře natočená a navíc mám slabost pro Toma Hardyho, takže za mě další + za obsazení. Bylo zajímavé na chvíli se vrátit v čase a zjistit, jak to během krize v americe vypadalo, z trošku jiného pohledu, než jsem byla do teď zvyklá.

Fantastické dorty (2009) (pořad)

Já chci taky dostat nějaký dort, který tu tvoří! Z filmového hlediska jde o blbinu, která tu byla už milionkrát a absolutně ničím nepřekvapí. Prostě jen další reality show. Ale na druhou stranu musím říct, že všichni cukráři mají můj obdiv za to, co dokáží vytvořit.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Po přečtení všech hvězdných jmen, které se ve filmu objevily, jsem čekala rozhodně víc. Začátek nudný, výkony herců nijaké, konec přeplácaný. Myšlenka skloubit divoký západ a moderní sci-fi byla sice dobrá a originální, ale provedení moc dobře nezafungovalo a hodně scén mi přišlo spíš směšných, než akčních, poutavých a napínavých.

Chata v horách (2012)

Asi největším kladem tohoto filmu je pro mě porušení základních pravidel hororu. Na první pohled sice vypadá snímek naprosto klasicky a i já čekala další horor, který jen zapadne do seznamu stovek dalších - parta mladých lidí jede na chatu do hor, aby si užili, děsivý dědek jim dává jasné signály, aby tam nejezdili, oni stejně jedou, baví se, užívají si, v chatě další jasná znamení, že něco není úplně tak ok a tak dále a tak dále. Naštěstí mě scény z moderního podzemního střediska přesvědčily o tom, že to asi nebude tak úplná klasika, jakou jsem čekala. Podle mě jde o super nápad, který svižně odsýpal, všechno klapalo, člověk se místy bál a jindy byl znechucený (asi nejvíc jsem se ale paradoxně lekla do záběru vskočivšího Hemswortha a ne zombíků), a celkově námět byl neotřelý a originální. Jen mě mrzel závěr. Jakmile se dostali dva přeživší až do podzemí, ztratil pro mě film kouzlo, které až do té doby měl a stal se jen brutální vyvražďovačkou všeho živého.

Sousedská hlídka (2012)

Splácejte sci-fi, komedii, akčňák, pohádku, tunu neoriginality, blbosti a okoukanosti dohromady a vznikne vám Sousedská hlídka.

Můj otec je šílenec (2012)

Tak trapný, kýčovitý, "klišojdní" film, sázející na vulgární mluvu, sexistické vtípky a přihlouplé, často až absurdní momenty jsem už opravdu dlouho neviděla. Ale z nějakého, mě neznámého důvodu, to všechno společně docela dobře fungovalo a člověk se při několika scénách opravdu ze srdce zasmál. Při jiných zase jen nevěřícně kroutil hlavou a říkal si: "Tohle snad už ne?!" Ale jo... viděla jsem, znovu už se asi nepodívám, ale s přimhouřením očí, se to na ten průměr vyšplhá.

Nové trable staré Christine (2006) (seriál)

Asi takhle - už jsem viděla rozhodně lepší, nápaditější a sympatičtěji obsazené sitcomy. Najde se tu i spousta trapných prvků a motivů, které na podobných seriálech tak nesnáším. Na druhou stranu to není až taková blbost, jak jsem si původně myslela a když v televizi nic jiného nedávají, tak se Christine čas zabít dá.

Velká vánoční jízda (2011)

Z tohoto animáku mám neskutečně rozporuplné pocity. Byly tu scény, kdy jsem se rozplývala nadšením a královsky se bavila a pak zase pasáže, během kterých jsem odcházela, protože mi přišly nudné, kýčovité a zbytečné. Ambice tvůrců byly asi velké, ale z mého pohledu zůstalo právě jen u těch ambicí. Ve filmu je spousta věcí, které by si rozhodně zasloužily větší pozornost a propracování. Na animovanou pohádku tu bylo dle mého názoru až moc rychlých střihů a skoků, na úkor děje. Ale abych jen nerýpala, tak je tu několik i opravdu povedených scén a nápadů, které pobaví. Dětská generace bude určitě nadšená.

Amazing Spider-Man (2012)

V první řadě chválím výběr herců. Hlavní představitel Spidermana byl úžasně potrhlý, roztomilý a hlavně lidský, takže z něj člověk neměl pocit, že jde jen o tupého namakaného hrdinu typu například Green Lantern. Celkově se mi film opravdu líbil, jen bych možná trošku zkrátila úvodní část nebo už ji teda dořešila celou. Takhle zůstala spousta věcí pouze nakousnutých a nedovysvětelných. Osobně moc nechápu záměr tvůrců - co jsem četla, tak chtěli vytvořit film, který na Spidermana pohlíží jinak, než původní série s Maguirem. To se podle mě (alespoň v tomto díle) zrovna dvakrát nepovedlo. Několikrát jsem totiž měla pocit, že se dívám na původní film. Nevím, ale tento díl mi přišel po dějové lince opravdu zbytečně natočený, protože v něm nebylo krom pár maličkostí vůbec nic nového. Ale když bych ho hodnotila bez porovnávání s předchozím Spidermanem, tak asi takhle - velmi slušná, akcí plná podívaná, která rozhodně nenudí.

Legendární parta (2012)

Juch! Jsem nadšená! Legendární parta je sice filmem hlavně pro děti, ale já mám pro animáky slabost a navíc poslední dobou měknu, takže jsem byla z filmu unešená. Skvělý nápad, spojit právě tyto postavy a ještě je pojmout trošku... nestandardně (hlavně co se Santy kozáckého válečníka týče). Líbilo se mi zpracování, nápad, hudba, příběh samotný, i efekty. Hlavně Sandman si získal mou přízeň po prvních vteřinách. Podle mě tahle pohádka zkrátka funguje na všech rovinách a i když pro děti jsou tu některé postavy méně známé, věřím, že se jim Legendární parta bude líbit.