Lovcova noc (1955)

Pro mě celkem těžko hodnotitelná věc - rok 1955 za prvé, pak ten styl vyprávění zadruhé, což jsem snad ještě v žádném jiném filmu neviděl, nepamatuji si. Vidět to jako dítě v té době, tak na to dosmrti nezapomenu a ksicht Roberta Mitchuma nechci už v životě vidět. Z pohledu mého jako teď je to film, který mě rozhodně zaujal, asi ho uvidím minimálně ještě jednou a názor budu mít trošku rozsáhlejší a jasnější. Když o tom tak přemýšlím, tak se na to vlastně ani netěším a možná ho podruhé ani neuvidím, protože mě ve své druhé půlce dost nudil. Ale něco na tom je, rozhodně pak úchvatné záběry v druhé půli.. pro me strašně špatně stravitelný film, který zatím schválně nechám bez číselnýho hodnocení.

Na nože (2019)

Hravý, živý, se skvělým scénářem, perfektními herci a pro mě bez hluchého místa. Normálně bych dal jasný 4* ale buď už stárnu, nebo prostě ocením jako něco navíc to, že mě film ani chvíli nenudil a když jsem si odbíhal k plotně pro jídlo, vždy jsem jej stopl a vrátil zpět, aby mi nic neuniklo. Bylo to krásně vymyšlené, zahrané i kamerou nasnímané a já bych do kina na další film v podobném duchu s detektivem Benoitem Blancem rozhodně šel. 9/10

Lukas (2018)

Van Damme tu snad neudělá ani jednu otočku, je vopuchlej, dá pár lidem přes hubu, hrát pořád neumí, ale tenhle francouzskej malej filmek táhne skvěle. Režisér Julien Leclerq není úplně marnej, což dokazuje jeho o dva roky mladší film Země a krev. Co bych víc napsal nevím, snad jen, že motivaci otce v tomto snímku chápu a na ten film jsem po pár měsících rozhodně nezapoměl, což je na Van Damma v 21. století rozhodně dobrá vizitka. 6 až v poho 7 / 10.

Bitva u Midway (2019)

Emmerich překvapil. Po úplně zbytečném pokračování jednoho ze svých nejlepších snímků jsem krom zklamání byl i celkem nasranej, ale tímhle si to u mě vyžehlil. Od Midway jsem čekal především hodně dobře ozvučených a trikově vypiplaných akčních scén, ale bavilo mě to celý od začátku do konce. Začátek byl pro mě strhující, výborně mě vtáhl do děje a celá první hodina a půl šlapala na výbornou. Paradoxně mi přišlo, že zrovna k závěrečné části bitvy tomu už lehounce začal docházet dech, ale skončilo to v tak akorát vhodnou dobu. Hodně jsem si tuhle podívanou užíval a mám pocit, že to bavilo i Emmericha a dal si fakt záležet a o to víc mě mrzí, že jsem plánovanou návštěvu kina odkládal, až jsem Midway v kině nestihl... Tohle je pro velký plátno. 8/10

Noční útok (2018)

James McTeigue - u něj jsem doposud nešel pod (ale ani nad) 3*. Všechny jeho filmy, pod kterými je jako režisér podepsán, se mi celkem líbily. Tohle se mi nelíbilo. Na to, že to s titulkama nemá ani klasickou hod a půl stopáž je to fakt průser - strašně nesympatický "kladný" ?! postavy a ještě dementnější záporáci.. co si od toho jako slibovali ? Napětí snad néé.. tohle bylo fakt hrozný.. 4/10 max páč to vypadalo obstojně, ale je to fakt shit !

Chata (2019)

Jako snaha se cení, těšil jsem se dost, když jsem o tom nic nevěděl. Výsledek ? Totální blábol, kterej v normální logice ale i nastavený filmový nelogice neobstojí, bere si velký sousto, který od začátku postrádá smysl, protože většina diváků neví, kudy se bude děj ubírat, to s nadějí v nějakou skrytou (tady neexistujicí) pointu prostě dokouká.. Past! Konec, shit, snažte se obhájit pak dobrou kameru nebo prostředí, 4/10 max a čau.

Warriors (1979)

Perfektní snímek alá John Carpenter style! Rychle se mi vybavil Útek z New Yorku a Přepadení 13. okrsku. Ten děj, syrová atmosféra, špinavé kulisy ulic, metra, nepřepísklá výtečná stylizace, synťáky ( těch mohlo být víc a sám Carpenter by určitě složil dokonalý soundtrack ), známé tváře v čele se šíleným Davidem P. Kellym či Windows z Věci a spousta dalších. A ta krásná holka, zamiloval jsem se !! Tohle vidět jako malej, tak je to pro mne jasný dětský kult, vůbec nechápu, že jsem na to narazil až dnes - navíc, když režisérem je Walter Hill. Moc příjemný překvapení, tohle noční dobrodružství jsem si náramně užil - doporučuji projekci taktéž v noci ;) téměř plná palba - 8.5/10

Narušitel (2019)

Slušná variace na thrillery alá osmdesátky o podivně milých a tak trochu vyšinutých chlapících ze sousedství, kteří Vám a Vaší milé mají v plánu udělat ze života peklíčko. První půlka mě bavila dost, dobře pomalu budované napětí protkané povedenými záběry na čokoládovou prcinu a San Francisco.. pak už to ale jede ve vyloženě béčkových kolejích, které ničím nepřekvapí, ale ani neurazí. U podobných snímků záleží především na výkonu hlavního parchanta a tady není o čem - Dennis Quaid je tu naprosto perfektní, zahrál to skvěle a vidět ho po delší době v hlavní roli jsem si fakt užil. 6/10

Kde jsem doma (2020)

No tak určitě! A z probdělý noci plný vlhkýho fantazírování ho nad ránem vyrušila z kohoutku kapající voda a z návratu do reality svý ubohý existence si to šel hodit, nebo co to jako ku*va mělo znamenat ??! To mě chtěli nasrat, nebo to měly bejt nějaký scénáristicko-režisérský uber kejkle tohleto ?!! Španělský thrillery mám rád, můžu mít rád i přehnaný, nepravděpodobný příběhy a klidně si oblíbím postavy nejrůznějších charakterů, ale co mělo znamenat sledování tohohle zmrdsonskýho kripla? Který je zezačátku vykreslován jako chudáček a politováníhodná obět systému pak rozjíždí hru, která je s ubíhající stopáží čím dál větší kopa hoven. To je fakt, jak kdyby si to celé vysnil a všichni okolo v jeho hře byli naprostí idioti, svým chováním úplně nesmyslně neuvěřitelné postavy a celý děj. Kdyby měl alespoň zdatný protivníky, ať taky svině, nebo alespoň trochu přijatelný živý charaktery tak ok, nebyl bych asi tak extrémně kritickej a tu hru si klidně užil a hlavně bych věřil, že tvůrci tou konfrontací třeba chtějí něco říct, že to má alespoň nějakou myšlenku... ale tohle je bullshit. Totální. Byť fakt dobře natočenej, to zas jo, ať jen nekritizuji. Čím víc o tom přemýšlím, tím víc mám pocit, že si autoři z diváků udělali dobrý den a mají je za debily. 2/10 WTF...

Neviditelný (2020)

Leigh Whannell si své místo ve světě filmu zaslouží, dokazuje to již nějakých 16 let a pro mě je tvůrcem, kterému se vyplatí věnovat pozornost. Naposledy mě posadil na prdel nekompromisním Upgradem a když ohlásil nového Invisible Mana - tedy mix pro mne zajímavého tématu, oblíbených žánrů sci fi a hororu v režii podle vlastního scénáře, začal jsem se docela hodně těšit. Líbil se mi i komorní přístup, žádný nafouklý rozpočet, pár herců, vyhýbal jsem se všem trailerům a když mi nějakej pustili v sále, zavíral jsem oči a zacpával uši:) aby mi bylo vykecáno co nejméně. Tak proč nakonec dávám i pro mne nepochopitelně jen tři hvězdy ? Od začátku film šlape, je to setsakramentsky napínavý a Elizabeth Moss se role zhostila víc než dobře. Během sledování mi vše přišlo skvěle propracovaný, ale do očí mě začaly bít větší a větší nelogičnosti, které byly zbytečné a daly by se při trochu větší snaze odstranit ( některé věci vymyslet jinak, nechci spoilerovat, ale byly až tak blbé, že nešly odpustit ). Lámat se pak vše začalo od scény ve sprše s perem s následným nástupem akce a zklamání vyvrcholilo závěrem, který podle mě slušně řečeno byl vymyšlen hodně blbě. Za návštěvu kina to určitě stojí, první 2/3 nebo 3/4 skvělá podívaná, zbytek mě ( vzhledem ke kvalitám předešlé části ) nasral. I tak dám 7/10, protože snaha cítit byla a byl bych velmi nerad, kdyby Whannell či ostatní s podobnými pokusy do budoucna ustoupili. Pořád je to ve výsledku sympatickej sci fi thriller, za kterej jsem rád.