John Wick 3 (2019)

Jednička byla svěží akční film a Keanu Reeves do role Johna Wicka perfektně padl, dobrej film (4*). Dvojku si na mou duši skoro vůbec nepamatuju (3*). Ale tohle ? Tohle bylo kurva co?! To byl totální akční meganáser. Jeden akční skvost strop překonává další, potom příjde něco jako choreo a akce TOP level vypadající jako vrchol snímku a ten je zase brzy překonán jiným a takhle to pro mě jelo až do konce. Halle Berry a psi, Dacascos jako záporák, Fishbourne a perfektní Reeves. Za mě s přehledem jeden z top 5 nejlepších akčních filmů dekády 2011-2020. Nevím, kam to ještě chtějí dále posouvat, ale ok, 9/10.

Michael Jackson: Earth Song (1995) (hudební videoklip)

Těžce nadčasové, geniální umělecké dílo, kde i tak hudebně dokonalá stránka hraje až druhé housle. Vezměte si, že je to více jak čtvrt století stará věc a je dnes aktuálnější než v době svého vzniku a ze své hudební stránky neztratila vůbec nic, spíše naopak - člověku při poslechu naskakuje husí kůže. Michael Jackson je jeden z nejdůležitějších umělců naší doby ( 80´s - 2000 ), kdy ve své kariéře, svém životě uměl spojit populární hudbu pro pobavení s odkazy, které zůstanou generace po jeho smrti. 10/10

Biography: The Nine Lives of Ozzy Osbourne (2020) (TV film)

Pomník. Dosud nejlepší dokument o Ozzym a těžko ho něco překoná. Tady bylo snad řečeno úplně vše. Okolím vyjádřeno jen okrajově, prim hraje sám Ozzy a jeho rodina. 10/10

Poslední představení (2020) (seriál)

Famózní... Dlouho jsem nebyl podobně unešen. Nemusíte o basketbalu vědět téměř nic aby jste si to užili od začátku do konce celých téměř 9 hodin. Mě stačilo znát jméno Michael Jordan, Chicago Bulls a vzpomínky na vyrůstání v devadesátkách, tedy souběžně s dějinami, o kterých tento informacemi a emocemi nabitý dokument vypráví. Strhující, emotivní a kus historie popkultury. Doporučuji jako dlouho nic. 10/10

Střihoruký Edward (1990)

Jeden z nejkrásnějších filmů, jaké jsem kdy viděl. Tim Burton má svá nejlepší léta dávno za sebou, ale to, co v nich zanechal, nikdy nezmizí. První dva Batmani, Beetlejuice a Edward. Ty titulky, perníčky, Edward a nádherná hudba Dannyho Elfmana. Kamera, zámek, estetika, keře, ta krásná romantika, "sníh"... Některé filmy, které máme v paměti od dětství, vidíme pak dospělýma očima jinak - třeba zestárnou, nebo se změní naše myšlení, názory.. city. Já jsem strašně rád, že jsem tuto krásnou a zároveň velmi tragickou a smutnou pohádku mohl v dětství několikrát vidět a dojímá mě dodnes. Podle mě se tohle prostě všem strašně moc povedlo, za 10/10.

Na nože (2019)

Hravý, živý, se skvělým scénářem, perfektními herci a pro mě bez hluchého místa. Normálně bych dal jasný 4* ale buď už stárnu, nebo prostě ocením jako něco navíc to, že mě film ani chvíli nenudil a když jsem si odbíhal k plotně pro jídlo, vždy jsem jej stopl a vrátil zpět, aby mi nic neuniklo. Bylo to krásně vymyšlené, zahrané i kamerou nasnímané a já bych do kina na další film v podobném duchu s detektivem Benoitem Blancem rozhodně šel. 9/10

U Zlaté rukavice (2019)

Ta atmosféra, nálada filmu, postavy, chlast, děvky, špína, morální ztroskotání, sedmdesátý léta ( jsem nebyl ), herecký výkony, replika Honkova kvartýru, hnizdečko lásky se špetkou hniloby, veliká odvaha a koule tvůrců ( Asi Akin ? ) natočit dnes něco takovýho.. Nemůžu jít pod plný hodnocení, po filmařské stránce špička veliká, zážitek pro mne jako diváka dosud asi nevídaný a v duchu, který jsem čekal, jako ze zlého snu, neodtrhl jsem od toho oči ani myšlenky, zaslouženě plná palba za 9/10 i když pila mohla být i ostřejší a více zatlačená.. pak by to asi film s distrubucí a zaplacením neměl uplně jednoduchý.. vynikajicí.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

DOKTOR SPÁNEK kompletuje mou TOP TROJKU kino filmů roku 2019. A to ještě před půlkou listopadu. Na ten film jsem se nijak zvlášť netěšil, nic moc od něho nečekal, jen po prvním teaseru jsem nabral opatrnosti s tím, že může jít o dobrej film a nechci si nechat nic víc prozradit. Asi dvakrát mi to před jinýma filmama švihli do ukázek, tak jsem odvracel zrak jinam a bylo to jedině dobře ( takže doporučuju nic moc krom původního Osvícení od Kubricka nenakoukávat ). Předem nutno uvést na pravou míru - obě Kingovy literární předlohy ( tedy Shining a Dr. Sleep ) načteny nemám, hodnotím tedy pouze z pohledu filmového diváka. A taky musím říct, že Osvícení bych s největší pravděpodobností NEZAŘADIL do své hororové TOP10 i když mě děsil již několikrát a to poprvé už někdy v pubertálním věku a po jednom jointovém dýchánku s následnou projekcí jsem měl málem infarkt z toho, co se na na obrazovce ve finále dělo. A vím, že i přes to, že se nejedná o film, kterej bych nějakým způsobem zbožňoval, se k němu ještě několikrát v životě budu vracet. Na to vše navazuje Doktor Spánek. A abych to trošku zkrátil, je to naprostá PECKA, náhul, bomba !!! A pro mne velikej úkaz nejen co se hororů týče - nehraje se tu na laciný lekačky, bubáky, nechutný scény pro efekt a další, za co prostoduchá mládež lačnící ani neví po čem v kinech platí a na takové filmy vydělává. Tohle je jiný kafe a přesně ví, čím chce být. A to rozhodně každému nesedne. Při odchodu ze sálu jsem slyšel cosi jako o pohádce, fantasy apd. Tady jde o cosi jako "záření", "třetí oko", duchovno, mystično. Astrálně se tu cestuje, požírají se tu "osvícené" - hlavně dětské - nezkažené duše. Celkem síla. Ještě odobočím k navázání na původní Kubrickův film, který je starý téměř 40 (!!) let. Takhle kdyby se navazovalo na klasiky, tak se pochčiju štěštím. Začátek i finále pecka - to mohlo být klidně ještě o kus delší někam ke třem hodinám, i tak jsem se po celou 152 min stopáže ani jednou nepodíval na hodiny. A hlavně na závěr - BOSORKA jménem Rose the Hat v podání Rebeccy Ferguson = TOTÁLNÍ TOP! Dlouho jsem neviděl podobný ženský výkon v záporné roli, jeden z naprostých majstrštyků filmu. Charakter zlej, zkaženej, mocnej, naprostá svině, kterou nechcete potkat, zkřítit jí cestu, natož jí nasrat. Přitom svým způsobem charakterově zajímavá i svým způsobem zvráceně sympatická a ďábelsky krásná. Co byla na plátně, nespustil jsem z ní oči a nesledoval nic jiného kolem včetně titulků. Perfektně, dokonale zahrané, tohle jednou bude kult, i když v kinech to zřejmě finančně pohoří. 9/10 a TOP 3 2019 PS: Ani jednou jsem nezmínil Ewana McGregora v roli Dannyho Torrance - těžko bych teď vybral lepšího představitele, výborný, jeho rozhovory s umírajícími a s taťuldou v Overlooku u sklenky Whiskey TOP. PADEJTE DO KINA.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Pouze Prozazitmní Komentář: už během sledování a definitivně po dokoukání jsem si byl jistej, že jsem podobný pocity z tak krásný filmařiny a vyprávění v kině dlouho nezažil. asi to bylo umocněno i tím, že jsem v kině seděl se skvělýma lidma, ale v každým z těch zatím pětí dní po kinu o něm přemýšlím a říkám si, jak to bylo super a dávám si jednotlivé scény dohromady a dochází mi nový a nový věci. Myslím, že jsem viděl alespoň pro mne FILM ROKU a navždy bude spojenej s létem 2019. Rozhodně to není jak se píše vděčný film pro většinu, ale mě to sedlo jako sviňa, DiCaprio a Pitt jsou uplně největší borci současnýho Hollywoodu.

Halloween (2018)

Michael Myers je klasik. Patří na absolutní špičku slasherových zabijáků a i když u mě vždy vedl spíš Freddy s Jasonem, tak se mu pár dost silnejch stránek odpárat prostě nedá. Zatímco Jason i Freddy se rozjeli a naplno ukávali svůj potenciál až v průběhu svých sérií, Michaelovy nejsilnější zbraně jsou všechny hned v prvním díle - Carpenter, hudba, pozdimní prostředí s atmosférou halloweenu a killer vodpodlahy. A tenhle Halloween je přesně ono. Neměl jsem chuť se Michaelovi smát, šel z něj sakra respekt, působil děsivě, nebyly tu žádné zbytečně laciné scény pro efekt se záměrem zavděčit se teenagerskému publiku, nebylo to hloupý... Skvělá atmosféra, žádné servítky, prostě se jede a do toho všeho se John Carpenter několikrát se svou hudbou utrhne ze řetězu a pere to tam takovým stylem, že mi stály chlupy na zádech. Celkově lehce přes 4* ale za ten přístup tvůrců a jejich uchopení látky s velkou radostí zaokrouhlím nahoru. Když se chce a sejde se tým schopných lidí, tak to jde! Kéž by se něčeho takového dočkaly i série Noční můry a Pátku 13. 9/10 EDIT: den po návratu z kina jsem ještě víc nadšenej, soundtrack si dávám potřetí, perfektní slasher!