Yellowstone - An Acceptable Surrender (2020) (epizoda)

Ak sa v predošlých častiach veľa nestalo tak tu sa nestalo vôbec nič. Akože, za mňa to chcelo väčšie napätie, v tejto časti bolo na slnko jasnejšie že to nedopadne dobre. Ešte aj John dáva na poslednú chvíľu temnú predpoveď. A potom chrup. Ktorý sme všetci už čakali. Plusom boli určite právnické rady a ťahy od Jamieho.

Zaklínač - Každý po svém (2023) (epizoda)

Áno ten pokles riadne cítiť a nečudujem sa nikomu kto dal 2/5. Otázka je čo ešte divák dokáže skusnúť a čo už nie. Človek sa fakt musí ešte snažiť zo všetkých síl sa nadýchnuť, aby dal aspoň raz ešte hodnotenie nad hladinu 60%, ale nabudúce na to už nebude možno toľko síl. Vidno, že je to už trápenie a mnohým sa už ani nechce. Veľká škoda. Keď si spomeniem, že jednotku som celú videl minimálne 3x, dvojku už len raz a toto bude výhra, ak to dopozeram 🫤

Hříšnice - Julian (2018) (série)

Highlightom série boli jednoznačne praktiky kultu a jeho celkové deštruktívne správanie. Mínusom boli predvídateľné napojenia na všetkých dôležitých občanov ako aj nedokončené dozvuky hypnózy a kontroly nad ľuďmi. Čakal by som armádu zombies čo sú schopní všetkého, napokon šla celá linka do zabudnutia. Absolútne zmeny konania postáv Very a Juliana na záver boli tiež trošku na škodu. Inak fajn, som zvedavý na ďalšie série

Hříšnice - Část VIII. (2018) (epizoda)

Tatinovi už nepomôžu palacinky a zmeny témy, je načase vyklopiť všetko. Vera si dáva 180 ako aj Julian. Prečo? Lebo to už treba nejak ukončiť a čas sa míňa. Inak neviem. Napokon generálny pardon pre usmievajúcu Vierku a GG. Kult samotný je tiež kdesi zabudnutý, ako aj dôvod zmiznutia the Beacon. Bol to in v tom aute? Ako sa tak dostal? Nejak sa na to zabudlo. Nejaký Twist sme tu už snáď nečakali, 78% rating hovorí za všetko. Pacienti chodiaci na terapie ostali samozrejme tiež mimo misu 🤷

Hříšnice - Část VII. (2018) (epizoda)

V predposlednej časti vidíme retrospektívne ako sa diali veci z pohľadu Julianovej matky. Vera sa snaží ísť po jej stopách a znovu získať Juliana aj keď vie, že si ho nemôže nechať. Odhalenie nočnej mory bolo bez emócií. Následne trošku aj vyšumelo napätie z únosu keď už sme vedeli, o koho ide. Chýbali mi tu hypnoticke stavy a spiaci otroci čakajúci na signál. Celá tá linka akosi zrazu šla do stratena. Keď vidím hodnotenie poslednej časti tak to asi nebude veľkolepé finále 🤔

Hříšnice - Část VI. (2018) (epizoda)

Harry si získava Juliana pravdou o jeho snoch a pomenovava ich pravým menom, pretože sám vie čo znamenajú, keďže Harryho minulosť je to stále s ním a obaja chceli svojím spôsobom len pomôcť a nájsť vykúpenie. Purpurove jazero čoskoro otvorí svoje hlbiny a odhalí tajomstvá minulosti. Z rozprávania Very sa dozvedáme o Marin a jej pôrode a praktikách Beacona. Môžeme jej ale čokoľvek veriť? Jej sugestívne manipulácie sú veľmi podprahové. Policajtku zase tatko kŕmi rôznymi zástúpnými témami a jedlami len aby nerozmýšľala nad tým, že by v tom aj on hral nejakú rolu.

Hříšnice - Část V. (2018) (epizoda)

Za mňa už plný počet - vidíme následky hypnózy kde sa Harry už stavia za Juliena, pritom je to akosi podvedome. Zmenil tím ani o tom nevie. Vyzerá, že každý zhypnotizovaný dostáva trigger nejakým dotykom, ako to vidí Julien v snoch. Stará generácia niečo vie ale nechce nič prezradiť, lebo všetci v tom asi idú. Doslova Kultový spisovateľ ide až za hranu terapie a ľudí dostáva do nebezpečných a neprebádaných vôd ľudskej mysle. Kultové nitky idú veľmi hlboko - od prvej noci s novou členkou, cez pomenovanie jej nečistôt vo forme telata, jeho zarezanie a katarzicke uvoľnenie. Nehovoriac o formách utuženia komunity vo forme dieťaťa, zničenie niečoho z predkultových časov, úplná oddanosť členov, náhodné skúšanie terapie, ktorá zviaže myseľ, riadny psychotriler sa vykľul z druhej série len čo je pravda.

Hříšnice - Část IV. (2018) (epizoda)

Toto bol najlepší psychoanalyticky trip čo som videl. Výlet do lesa, ktorý dopadol tak že sa stal aj že sa nestal. Alebo predsa? Sám si chcel hrať a už istú dobu hráš, nevšimol si si? Čo sa nachádza pod tým povrchom hnevu? A v tom počuješ tikot a vieš, že je neskoro

Hříšnice - Část III. (2018) (epizoda)

Kult kameňa má evidentne viacero členov, možno tam budú aj nejaké kontakty na miestny rotary club. Highlightom časti je pre mňa psychologický posudok na polícii. Ináč na to že mal ísť mladý do juve tak je medzi samými zabijakmi 🤔🤷

Hříšnice - Část II. (2018) (epizoda)

Chlapec s tvárou starca mení výpoveď okamžite po styku s matkou. Táto polka nie je až taká zaujímavá ako odhalenie kultu. To už ma to správne napätie, všetky tie pohľady komunity hovoria za všetko. Zaujímavé sú flashbacky kde hlavná hrdinka stráca svoju minulosť kúsok po kúsku a nám je hneď jasné, že kult ju vtiahol instantne do jamy levovej.