Psanci (2006)

poculi ste vyraz estern? urcite ano, ale aj vo filme? ide o azijsky western, gangsterska prestrelka, harmonikar, zlato, par koni (pod kapotou) ... netradicny film povedal by som, stoji za pozretie. Zistite ze Divoky Vychod nie je len o kungfu ;)

Keiko desu kedo (1997)

nikdy by som nepovedal ze hlasne pocitanie od 1 po 60 moze byt v japoncine take melodicke :) ako velmi plytvame casom? ak si myslite ze nie ste timewaster tak si pozrite tento filmik a zmenite nazor ;) no ak si ho pozriete druhykrat, tak mate moj obdiv

Kovbojové a vetřelci (2011)

zaujimavy napad ale to spracovanie.... precital som si po filme par kometov a musim suhlasit. s rozpoctom 160m mi to pripomina webove stranky Slovenskej vlady za 75k euro... ak chcete mat dobry dojem z filmu tak po zostreleni prveho UFO to hned vypnite a predstavte si ze je to koniec filmu :)

Dalkomhan geojitmal (2008)

film o stratach a nalezoch. Takeshi Kaneshiro ( Klan lietajucich dyk, Red Cliff) ma firmicku v HK kde na poziadanie klientom skusa najst to co hladali, ako napr ukradnute a zahodene penazenky. az raz si nieco zabudne on a vrati mu to Kelly Chen (Infernal Affairs) s tym ze ked je taky dobry nech jej pomoze najst stratenu najdej. impossibru? challenge accepted ;) ale to este nevie, ze on ma...

Touha, opatrnost (2007)

ako dobre vieme tak WWII nebola len o nackoch, na druhej strane zemegule sa totiz bojovalo proti dzapikom. v nasich zapadnych filmoch sa nehovori o tom co sa dialo tam na vychode. no vdaka HK kinematografii sa mozme dozvediet ako to tam asi vyzeralo. konflikt CN vs JPN bol dlhsi ako WWII a preto je aj o com rozpravat... Jeden z pribehov rozprava o skupine ziakov ktori dostanu sancu spravit nieco pre krajinu - dostali tip na kolaboranta (Tony Leung - Hard Boiled, Infernal Affairs, Red Cliff, Hrdina) a tak zacnu spriadat plan ako nanho spachat atentat. ono infiltrovat sa do strednej vrstvy bude aj nieco stat. podari sa im to? nezabudajte ze su to amateri, no a ake tazke/lahke moze byt zabit cloveka? a co ak nastanu komplikacie? a co ak do hry vstupia profesionali? One man... One chance... poznate to ;) vo filme si mozte vsimnut ake to bolo pocas vojny v Shanghaji a HK, ktory bol vtedy britskou koloniou. ps: v tomto filme rozpravaju super cinstinou, clovek sa aj nieco poduci ked chce :)

Maraton (2005)

zivotny ciel. aky je ten nas? co chceme dosiahnut? kam chceme zabehnut? niektorym staci ked dobehnu do ciela :) zivotny pribeh autistickeho chlapca (Seung-woo Cho - hral v Kwakovom The Classic) , ktory sice nema pamat na cisla ako Rainman, ale zato rad beha. ako daleko dokaze zabehnut? nema trening, ale zato ma vydrz a chut behat. no, nebudem vas klamat, nieje to ani Forrest Gump :) ak sa vam pacili 2 spominane filmy a mate chut si pozriet nieco na tuto temu, tak si pozrite korejsku "verziu". je cas zabehnut osobny rekord a nebude to lahke. bude to ale vobec mozne?

Xing gong zuo zhe shi ri tan (2007)

one man... one job... and many whores :D]viete si predstavit lepsi pribeh? haha, no skusim to este inak: jeden dzigolo, jeden transvestita, jedna zastankyna ludskych prav, zena majitela kasina, milenka majitela kasina a celkom slusna kopa prostitutok. no a aby som nezabudol - na zaver jeden pekny HK remake Modern Talkingu :) uz mate predstavu? film je z takehoto "podsvetia" kde su ukazane niektore osudy zien z ulice, co chcu, kde su, a kam smeruju. co je pozoruhodne - film je asi R-15 totiz, vsetky horuce sceny sa odohravaju za dverami, teda "nepridete si na svoje" heh. a na to ze ide o akesi dno spolocnosti ani sa tam vlemi nenadava (holt, toto nie je americky film). dalsie plus filmu: tie zeny su fakt pekne, takze sa vlastne je na co pozerat ;) od rezisera Hermana Yau (filmy: IP man3, Ebola Syndrome, Gong Tau, Untold Story) Whispers and Moans...

Cheot nun (2007)

korejska romantika o fesakovi ktory nasleduje otca do japonska a nastúpi tam do skoly ako transfer student (čomu sa naučí je otázne lebo po japonsky nevie ani hai). samozrejme sa zamiluje do krehkeho supercute dievcata, ktoré by v reálnom živote malo frajera už od zakladky. stret kultur tu hra hlavnú rolu, ano, on sa paci jej a ona jemu ale, kam to speje ked sa nevedia poriadne porozpravat? a obv, ani jeden z nich nevie poriadne anglicky (pekne ukazana azijska ignoracia voci svetovemu jazyku) film sa dobre pozera a clovek sympatickej dvojici fandi, aj keď ona je taka denglava až to človeku nejde do hlavy. obv ze on je majster, jasssneee, odrazu su vsetci kamarati, už chýba len kráľovská svadba.

Černý štír (2006)

The Banquet aneb The Legend of Black Scorpion, aneb Čínsky Hamlet (2006) - film ku ktoremu som sa dostal po dlhej dobe a som rad ze ten cas nadisiel. co sa deja tyka tak vam radsej neprezradim nic konkrtetne, ale len to ze ide o boj o moc na cinskom cisarskom dvore. ak vas film zaujal tak si o nom radsej nehladajte viac info lebo by ste tu mohli neprijemne naspoilovat a to by bola skoda. v tomto filme sa i velmi pacila originalna cinstina ktora bola "zrozumitelna" (rozumej ziadne rychle texty alebo jedno cez druhe), krasna herecka Zhang Zi Yi ♥ a prekvapenie filmu - zaverecny sountrack, ktory pocuvam uz roky a az teraz viem odkial to je. vo filme dalej uvidite: - suboj v divadle (tajny hint) - nezvycajnu originalnu popravu - prekvapive uniky z bezvychodiskovych situacii

Šílený detektiv (2007)

je mi ctou vam predstavit najlepsiu detektivku co som doteraz videl. cely film som len dufal aby sa to nejak nezvrhlo (poznate to - dobry zaciatok zly koniec). necakal by som ze to bude take skvele. detektiv, ktory vidi to co ini nie, vie riesit aj impossibru pripady. jeho rekonstrukcie pripadov su neobycajne a precitene. dokaze vidiet ako sa clovek citi, vsetky stranky jeho osobnosti. a ked sa podari tak vidi aj... no ved viete. je to paranormalna schopnost alebo len predstava blazna? zverili by ste svoj osud do ruk takehoto cloveka? mozno nie, ale co ak jedine on vie najst odpovede ktore hladate? ... pri tomto filme som fakt ze rozmyslalnaplno aby som pochopil o co ide - film ma drzal v strehu. ano, nejde o film pocas ktoreho si odskocite bez toho aby ste ho pauzli a o nic nepridete :p. ps: ak ste sa vo filme stratili tak vam mozem poslat vlastny podrobny spoiler v rozsahu 3xA4.