Geralt zjistí, co potřeboval vědět o Riencovi, a narazí na naprostou zrůdnost. Ciriin smysl pro spravedlnost je ostatním na obtíž. Marigold zazpívá urozenému fanouškovi. (Netflix)

ArsenalEagle

Představení 2 čarodějek (opětovně a Keita, + ve 3. díle Rita), tedy jedněch z nejkrásnějších žen Kontinentu. Člověk by zaplakal, když vidí, co za tlusté a reálně ošklivé herečky je hraje. Opravdu snad jedinou přesně trefenou čarodějkou, tj. jak si představuju, že v knize opravdu vypadala a celkově chováním, je Tissaia. ()

psychoJoa

Stále je mi záhadou, na koho tedy tvůrci seriálu cílí. Fanoušci knih a her nemohou být s tímto paskvilem spokojeni, pokud ano, očividně nedávali pozor nebo jim stačí fakt hodně hodně málo ke spokojenosti. S běžným divákem zde ale taky nepočítají, protože sem tam uletí narážka odkazující na znalost knih, kterou dále nidko nerozvádí. Což je matoucí pro obě zmíněné strany. Vzhledem k tomu, že z knih byla převzata pouze jména… a svět nefunguje tak jak by měl, nedává smysl pak slepě vypouštět narážky, které se setkají s nepochopením - u znalců i u nezasvěcených. Scénář je pak rozhodně zatím tím největším problémem celé nové série. ()

tomik99

Úplně taky nerozumím tomu, kam ten děj spěje. Ale jakmile je na plátně Geralt a jeho snažící se Cavill, je v rámci možností na co koukat. Nemá sice po ruce ten nejsilnější příběh, ale alespoň ten nejkoukatelnější, který udržuje mou pozornost. Yen a Ciri nenadchne, ale ani neurazí. Velkým průserem jsou všechny zbylé postavy, které mě do puntíku nebaví. Bohužel i ten Marigold je po první řadě úplně zbytečný a netflixovský rukopis tomu nepomáhá. ()

Necrotongue

Naprosto souhlasím s uživatelem ArsenalEagle v jeho názoru, že jedině Tissaia de Vries vypadá jako čarodějka ze Sapkowskiho knih. Zbytek je buď ošklivý, divně zbarvený nebo obojí dohromady. Děj byl silně podobný tomu z minulé epizody, takže se opět převážně přešlapovalo na místě, aniž by se dělo něco podstatného, pokud nepočítám oční souboj mezi Marigoldem a Radovidem. No, vypadá to, že Marigold už dolovil... / Poučení: Ani nevím, jestli bych našel víc woke seriál. A věřte mi, nemyslím to jako pochvalu. ()

muti

Áno ten pokles riadne cítiť a nečudujem sa nikomu kto dal 2/5. Otázka je čo ešte divák dokáže skusnúť a čo už nie. Človek sa fakt musí ešte snažiť zo všetkých síl sa nadýchnuť, aby dal aspoň raz ešte hodnotenie nad hladinu 60%, ale nabudúce na to už nebude možno toľko síl. Vidno, že je to už trápenie a mnohým sa už ani nechce. Veľká škoda. Keď si spomeniem, že jednotku som celú videl minimálne 3x, dvojku už len raz a toto bude výhra, ak to dopozeram 🫤 ()

• Hrad, v ktorom sa Geralt stretne s príšerou, je inšpirovaný hradom Predjama v Slovinsku. (Ingtar2)