Mistři zastavárny (2009) (pořad)

pohlad do americkej zalozne ktoru vlastni jedna podarena rodinka. vykupuju starozitnosti, ktore posuvaju dalej zberatelom. na kazdom trejde maju minimalne tak 70% zarobku (ako pise kulyk, mozte to byt az 100 nasobok) a miestami sa vobec nehanbia osmeknut nic netusiacich predajcov. ma to tak 15000, ponukam vam 1000, viac nie. okay... takze ak mate zaujem o starozitnosti a chcete vidiet ako vyzera americky biznys v praxy. inac co ma torchu stve je ze zakaznici chodia do zalozne a tvaria sa ze tym pawn stars nieco dlzia. scenario je rovnake - viete, to nie je artikel co sa dobre predava, moze nam to tu trcat roky, kazda vasa prva ponuka je uplne mimo a nasa protiponuka bude 15% z vasej prvej ceny. okradacka po americky, nic viac... jediny bonus je ze vam k zaujimavym veciam povedia nieco z historie.

Modrooký samuraj - Nečekaný živel (2023) (epizoda)

Snúbenica ktorá vie ako ukecat muža na jedno kolo po prehre, black pearls, the drums, Kung-fu panda & noodles like worms, four fangless, tréning dole hlavou, Bloodsoaked Chiaki, bound by honor. Za mňa zatiaľ jazda, trochu som dúfal, že tí fangs vydržia dlhšie, keď šli doteraz ako píla. Linka princeznej hrá zatiaľ stále druhé husle.

Modrooký samuraj - Nečistý kov (2023) (epizoda)

Úvod ako sa patrí, mohol by byť snáď aj samostatným filmom. Ak si seriál udrží takéto vysoké tempo tak to bude paráda. Peaches! História modrookých démonov sa mi páčila, ako aj tradičný vzostup z dielne kováča. Skvelé scény boli pri vstupe do mesta, stret s pyšným dojo, záhada meteoritu, krivdy z detstva. Vykrádačka z kill Bill bola zbytočná, tam mohli ísť tvorcovia kľudne svojou cestou. Sidekick z reštaurácie mi veľmi pripomína kung-fu pandu Po 🐼

Modrooký samuraj - Nic se nezlomí (2023) (epizoda)

Všetky hlavné postavy majú jedno spoločné - dopredu ich ženie prevzatia veci do svojích rúk a otočiť kormidlom dejín. Fowler plánuje útok sa šóguna priamo na jeho zámku. Jeho biznis partneri sa ho ale snažia obísť v jeho vlastných plánoch a ukradnúť mu zbrane, s ktorými plánuje prevziať kontrolu nad krajinou. Mizu sa snaží zistiť či je alebo nie je démon. Tak si spraví celotelové tattoo a zakalí oceľ niečím nedokonalým. Princezná si musí zachovať chladnú hlavu a prevziať kontrolu v novom manželstve, ktoré, zdá sa ovláda z pozadia samá pani matka. Všetky postavy majú jasný cieľ a či ho dosiahnu bude záležať len od ich odhodlania, pretože tak to v živote funguje všakže. Za mňa top scéna odhalenie zbraní pri evil predhovore o histórii anglického prežitia vo svete zrady a túžbe po moci.

Modrooký samuraj - Omezený počet cest (2023) (epizoda)

Príbeh o odseknutom kvete je zo života Musashiho, páčilo sa mi zapracovanie do príbehu. Skvelé bolo aj stretnutie pri čaji ako aj samotný rozhovor a rôzne dealy. Krabička zlata aj palcov boli veru na zváženie, avšak vložiť svoj život do rúk takého darebáka by bolo snáď istou smrťou. Čiže pass. Princezná zisťuje čosi o reálnom svete a skúša sa dostať na miesto určenia ako konkubina na voľnej nohe (bez ochranky by prešla možno tak 100m lol)

Modrooký samuraj - Podivnosti (2023) (epizoda)

Štvrtá časť a už sa ide all in. Jeden príbeh videný zo všetkých strán. Jedna misia, jeden kill, jeden večer, dve mstiace sa ženy. Top scéna je skill princeznej len rečami a umom uspokojiť odpudiveho chlapa, ktorého už nič neprekvapí. Unless... And I deny your gift! Madam Kadži je zaujímavá postava, podobná ako zo seriálu The Warrior.

Modrooký samuraj - Příběh o róninovi a nevěstě (2023) (epizoda)

Epický dvojpríbeh, kde sledujeme kľúčovú minulosť hlavnej hrdinky, ktorý zadefinoval to kým je a kto najviac ju môže zradiť. Zocelené srdce v temnote pomsty, v súčasnej dejovej linke stojí nepredstaviteľnej presile. Ako má bojovať proti presile ju učil jej najbližší. Bola dosť dobrá žiačka, aby si osvojila umenie boja s Naginata? Meč na palici neostane nič dlžný svojmu menu.

Modrooký samuraj - Série 1 (2023) (série)

Perfektné vypimpované anime o pomste na pozadí zmeny éry a nástupu nových zbraní. Škoda, že sa seriál miestami snaží byť kópiou kill Billa namiesto toho aby šiel svojou cestou. Niektoré scény sú možno klišé, ale rozhodne nie sú povrchné. Miestami sa ide nielen do hĺbky, ale aj pod kožu. Kamera sa neodvracia takisto ako prísny pohľad hlavnej hrdinky. Viac ma ale zaujímala linka princeznej, ktorá sa aj napriek nepriazni osudu nevzdala sna o slobode.

Modrooký samuraj - Velký požár roku 1657 (2023) (epizoda)

Mať superior firepower je pojem a tento seriál jasne ukazuje, aký je to gamechanger. Sú tu samozrejme aj mnohé výhrady, ako napr stačilo využiť vodné priekopy a zrušiť jediný most smerom dnu. Fowlerovi vojaci pripomínali skôr elitné jednotky z výsadkového komanda než prvých strelcov v histórii. Keď boli takto OP zohratí tak nebola šanca. Všetci padali ako za posledného samuraja s Cruisom a šógun padol za sekundu. Akože za mňa veľmi realistické a až antiklimaxové, napokon stlačíš spúšť a o jedného mŕtveho viac, kam sa hrabú luky a šípy. Fowler zároveň tiež akoby nechcel vyhrať, Mizu šetril len preto, že je hlavná hrdinka, ináč by ju zmáčkol za sekundu ako každého iného. Skvelý bol prerod princeznej a jej but I want to be great.

Modrooký samuraj - Všechny zlé sny a zlostná slova (2023) (epizoda)

Mizu ide dopredu ako Rambo na steroidoch. Jej nezničiteľnost je porovnateľná s John Wick. Chce prejsť až na deviate poschodie ale dostáva kritické zranenie rovno cez achilovku takmer na začiatku. A keďže to je just a scratch tak si prejdeme zvyšok na halucinovénnych kvetinkach. Efektívne boli veru určite. A potom prídu zombíci. Zaujímavy zámok, skôr taký Takashi's Castle 😺 Stamina sa jej vôbec nemina, to je snáď jasné. X-krát mŕtva a stále nažive. Škoda, že uveriteľnost sa týmto úplne vytratila.