Nezlomný (2014)

Tento film bych asi míjel nebýt toho,že moje oblíbená skupina Coldplay psala titulní píseň k filmu.Když jsem se dočetl,že režii měla Angelina byl jsem o to víc zvědavý co z toho vzniklo.Musím konstatovat,že velmi slušný film se skvělým Jackem O´Connellem a velmi působivým příběhem .Přes zajímavý pohled kamery z pohledu pásky na očích a několik hrdinských scén musím ovšem hodnotit jako zbytečně zdlouhavou a chvílemi nudnou podívanou,ale pořád mi vychází 4hvězdy a doporučení.

Hvězdná pěchota (1997)

Velká nostalgie takže odpouštím vše negativní. Tím, ale nechci říct, že je tolik co odpouštět. Film má spád je obsazen sympatickými herci takže jedno z mála akčních scifi na které se rád podívám i v repríze.

Zmizení (2013)

Začnu tím,že nejvetší dojem na mě udělal Jake Gyllenhall s tím svým pomrkáváním a jeho výkon označuji za dosud životní. Film obsahuje vše co by měl mít slušný kriminální Thriller ( skvělý scenář plný překvapení , napětí od začátku až do konce , přesvědčivé charakterní herce , dobrou hudbu, atmosféru). Těším se až si zopakuju na plátně,protože s odstupem věřím v ještě větší zážitek než na pc monitoru.

Život je život (2015)

Film Život je život je postaven na skvělém hereckém výkonu Ondřeje Vetchého a Simony Stašové,ale za mě ho neskutečně sráží nadstavba s Jamesem Bondem,která z celkem slušné komedie dělá zbytečnou slátaninu.Často laciné snadno čitelné vtipy jako u filmů Zdeňka Trošky,bych asi ještě zkousnul,ale jízdu v tunelu s Otéčkem už je silná káva.Slabé tři hvězdy jen za přítomnost Ondřeje Vetchého.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Pěkná akční podívaná ve strhujícím tempu celých 140minut v doprovodu slušné hudby. V žánru filmů (pokud chceš vidět neřeš to) je to dobrej film.S pohledu se zapojeným mozkem je to na slabší průměr,ale i tak je to dnes už kultovní série a tento díl rozhodně nedělá ostudu.Nezbývá než se těšit na pokračování a doufat,že bez Paula nedojde už jen k sestupné tendenci na dobré sérii.

Noční běžec (2015)

Konečně dobrá Neesonovka trochu pomalý začátek, který postupně graduje k celkem svižné podívané. Nemohu se zbavit dojmu, že film dějově vykrádá Road to Perdition což není na škodu,ale určité filmové situace se nechají dobře předvídat.Celkově hodnotím velmi pozitivně a kdo má rád akční filmy bez velkého přemýšlení určitě stojí Noční běžec za zhlédnutí.

Plivu na váš hrob 2 (2013)

Tento film na mě neudělal takový dojem jako remake z roku 2010.Film se snaží mít nějaký propracovanější děj se zapojením vícero postav,ale v tomto žánru zcela zbytečně.Další přehlídka brutality a násilí a kopírování něčeho co už tu bylo.

Americký sniper (2014)

Tak tohle se opravdu povedlo.Když jsem viděl,že se jedná o životopisný film z války čekal jsem oslavu nepřekonatelné americké armády kde bude plno přehnaných situací jako v žánrově podobném Lone Survivoru. Místo toho jsem měl možnost vidět velmi dobré zpracování příběhu o jednom sympatickém Texasanovi co měl své zásady a přesvědčení.Mimo pěkné akční scény film dobře ukazuje i druhou stranu války a to je přechod do civilního života a schopnost vyrovnat se s touto situací psychicky. Bradley Cooper byl v roli Chrise velmi uvěřitelný.

Equalizer (2014)

Denzel Washington jako Robin Hood s vlastním světem na cestě za hlavou draka,trestajicí nepoctivou policii a ruskou mafii za násilí na ženách.Pozvolna rozjíždějící se příběh s působivou kamerou a velmi dobře zahraným záporákem Nikolaiem Itchenkem v podaní Martoona Csokase.Průměrný akční film,který neurazí.

Statečné srdce (1995)

Mel Gibson a zase Mel Gibson hlavní role a režie ve svém druhém režírovaném filmu a je to takováhle bomba.Velmi silný příběh o hrdosti, lásce ,síle a boji za svobodu dotvořený působivou hudbou. Při popravčí scéně na konci filmu a výkřiku ,,FREEDOM,, nezůstane oko suché. V žánru historických filmů se jedná o to nejlepší co bylo natočeno.