Hvězdná brána (1994)

Jeden za malá normálnych, pozeratelnych a dobrých filmov od Emmericha. Dnes, zo odstupom času, už vlastne taká klasika. 4/5

Krvavá neděle (2002)

Surové, autentické, silné. Veľmi putavy film, silná téma, skutočné udalosti. Jeden vynikajúci film, majstrovsky natočený. 5/5

Nevinnost (2011)

Po Kawasakiho ružiach, druhý, povedzme vážny, film od Hřebejka, samozrejme z pera Jarchovského. A treba povedať, že napriek vcelku predvídateľnému scenáru, je pútavý a divácky atraktívny. Príbeh funguje, ako celok drží pokope, napreduje a to aj vtedy keď už divák sám vie, ako sa ďalej vyvinie.Správne namiešané napätie, melanchólia, dráma aj istá schématičnosť, ktorá je ale účelná. A nie je to mínus, pretože povedzme si úprimne, pri valnej väčšine filmov dopredu vieme o čo tam ide a ako sa príbeh posunie ďalej. Dôležitejšie je však to, že látka je natočená tak pútavo a pri tomto filme remeselne obzvlášť dobre, že nám to nevadí. Herecké výkony zvládnuté na výbornú. Veľmi slušné 4/5.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Pokračovanie lepšie ako prvý film. Čo dodať, treba vidieť! Skvelá zábava. 5/5

Star Trek (2009)

Skvelý film. Svieze, neotrele nápady, akcia, humor a dobrý vizuálny zážitok. Poctive 4/5

Lásky čas (2013)

Tak vysoké hodnotenia, bol som teda veľmi zvedavý na film. A nasledovalo sklamanie. Celkom veľké sklamanie. Prvá tretina filmu veľmi biedna, pomalá, nezáživná a rozprávaniu musí pomáhať hlavný hrdina cez svoj vnútorný monológ. Zle. A chýbal mi tam vtip, nejaký neotrelý nápad. Druhá tretina filmu celkom fajn, príbeh sa rozbehol, nastali nejaké zmeny, ktorá diváka chytia a celkom som si to ako takú oddychovku začal užávať, no koniec to znova zabije. Je to celé skladká rozprávka, aboslútne nereálna, vytrhnutá z kontextu filmovej reality v ktorej sa odohráva. Námet ničím nový, a samozrejme ani scenár, ani režijné prevedenie z toho nedokázalo vytiahnuť viac. Čiže slabé dve hviezdy, tú tretiu pridávam za šarmantnú a okúzľujúcu Rachel McAdams. Slabé 3/5

Život je krásný (1997)

Krásný, milý, rozprávkový, pestrý, farebný a pritom aj bolestivý, krutý, tvrdý a smutný film. Na druhej strane je tam aj patos, hra na city a manipulacia s divakom. No pozitiva spolu s pribehom vas dostanu a ospravedlnia iste scenaristicke chyby, ktore by pri inom obsadeni, nalade filmu, velmi prekazali. 80%

Noc na Zemi (1991)

Pre mňa top čo vôbec Jarmusch natočil. Jeden z tých filmov ktorý by každý filmový fanúšik a nadšenec jednoducho mal vidieť. Absolútne zaslúžené 5/5

Predátor (1987)

Absolútna klasika!