Kladivo na čarodějnice (1969)

Je priam neskutočné, aký výborný film dokázal Otakar Vávra spolu so spoluscenáristkou Krumbachovou natočiť a napísať. Keby film vznikol o pár rokov neskôr, či skorej, v trezore by skončil hneď. Tá analógia, ktorú tam Vávra dostal s 50.rokmi a procesmi ktoré sa vtedy diali (nielen procesy, ale nastavenie fungovania spoločnosti ako takej), je brilantná. Nie je prvoplánová, ale stále na vás dýcha kdesi vzadu. Kvalitný scenár, veľmi silný a ľudský príbeh, herecké výkony a výprava. TOP Film. 5/5

Hriech Kataríny Padychovej (1973)

Ukážkový Hollý. Skvelý film s výborným scenárom. Námet od P.Jilemnického pretaveny do podoby životného osudu mladej ženy kdesi má Kysuciach,ktorej muž odíde za prácou a ona ostane tehotná s iným. Dedina, medzivojnové obdobie. Dobre mravy, tzv. morálka. Hrozba co visí vo vzduchu. Skvelé. 5/5

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Taký klasický akčný film. Neprekvapí ani neurazí. Scenár je ale mierne akoby nedokončený, nedrží pokope. O nejakých veľkých charakteroch sa tu vôbec nedá hovoriť. Príbeh je jednoduchý, ale režijné vedenie Senu to drží celé pokope. A ešte vlastne aj Travolta, ten ju ten ozaj dobrý. A sexy Halle berry. takže vcelku slušné 3/5.

Garimpeiro (2009)

Vcelku zaujímavý námet o hladaní toho odkiaľ sme a kam nás to nasmeruje v ďaľšom živote sa nejak nepodarilo preniesť aj na diváka. Prvá tretina vcelku nijaká, človek čaká, že sa film bude uberať úplne iným semerom. Naopak neskôr sa dostávame až k tomu čo sa stane z človeka keď neodolá alebo naopak nemá na vber a ostane v Guyana ako zlatokop... A veru, nie je to jednoduché. Avšak človek má stále pocit akoby sa díval na nejaký hrubý strih, stále čakáme, že dobre ale toto predsa nie je finálna verzia ? Ale je. Bohužiaľ. preto iba veľmi priemerné 3 hviezdy. Videné na Film Europe v originály s titulkami. Takže napokon 2,5/3

Bohouš (1968) (TV film)

Totálna "filmová" klasika :) ! Na takto krátkej ploche, je tu krásny príbeh, plasticita postáv a jeden nedčasový neskutočný humor. Výborné. A Bohouš ! Treba vidieť ! 5/5

Hlas moře (2004)

Precizna réžia, veľmi výlučne nasmerovana k civilnosti. Samozrejme, v snahe osloviť čo najväčšie publikum sa nevyhne určitému citovemu klišé, ale v rámci celku, to funguje a prepacim to. Herecké výkony, výborne. Bardem priamo exceluje. Scenár krásne vedený krok za krokom, stupienok po stupienku a na konci čáka priamo Aristotelova katarzia. 5/5

Příběh rytíře (2001)

SPOILER! Moderný pribeh o školskom outsiderovi,ktory vyrastá bez otcovskej lásky, ktorý nakoniec získa svoju vytuzenu lásku. A toto akože zasadime do stredoveku? Zle. Dve hviezdy za kameru a soundtrack. 2/5

Život pod vodou (2004)

Anderson si natočil opäť raz film presne podľa seba. A znovu to urobil dobre, vlastne skvele. Odzbrojujúca snaha o úprimnosť postáv ktorá naozaj od prvých momentov funguje, štylizácia, až divadelná núti diváka premýšľať kam je schopný Anderson zájsť pri potrebe zo hercov dostať všetko. Príbeh je veľmi jednoduchý, pospájaných do zdanlivo nesurodeho celku, ale ta vnútorná sila v ňom prekvapivo funguje. Na baze absurdnosti a karikovania vážnych vzťahov dokázal Anderson nakrutit opäť raz úžasný film. 4/5

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Jeden z najlepším thriller/krimi filmov a jeden z najlepších filmov vôbec. Neskutočné technické spracovanie, kamera, výprava a samozrejme strih! Písal sa rok 1959 a Alfred Hitchcock dokázal viesť takúto fenomenálnu réžiu. Neskutočné, ako dokázal vydolovať absolútne presné emócie z hercov. Obsadenie tiež na jednotku. Cary Grant, to sa už dnes nevidí. A krásna a zvodná Eva Marie Saint. Radosť pozerať. Scenár dotiahnutý takmer až k dokonalosti, budovanie napätia. Och, dosť chválospevu, toto treba vidieť. TOP 20 Film. 5/5

Starosti starosty (2004)

Gene Hackman je sympaťák a rola mu sedí. Jedna hviezda. Taká ta milá atmosféra, ktorá z toho ide, ako keď na chvíľu zavriete oči a skúsite si predstaviť, že na tom krásnom, umelom vidieku, malomeste, kde každý má vlajku pred domom a na kávu chodí do toho istého bistra už 30 rokov, žijete vy. Taká fajn predstava. Druhá hviezda.Námet a charaktery z ktorých sa dá vyťažiť veľmi slušná komédia. Tretia hviezda. Tu to ale končí! Z námetu sa nevyťažilo nič, ostalo mi stokrát prevarenom klišé a tá krásna milá atmosféra, z tej ma ide poraziť. Takže velmi lahko nadpriemerné dve a pol hviezdy nakoniec zachraňuje Gene Hackman a sympatický Ray Romano. 2,5/3