Zootropolis: Město zvířat (2016)

Taková moje povinnost vzít děti v neděli do kina, nucený čas, kdy si u pohádky aspoň promyslíte plán na pondělí a ono to vůbec nevyšlo, koukala jsem s nima a rozhodně doporučujeme mrknout, už pro krásné animace, supr zvířátka, neotřelý příběh a naprosto bezkonkureční lenochody!

Amy (2015)

Krásná obyčejně neobyčejná ženská pro kterou budu mít navždycky slabost. Jeden z nejlepších dokumentů, ne o celebritě ale o moc moc citlivé a zlomené duši. Amy snad si našla svůj klid..

Brooklyn (2015)

Nebavilo mě to vůbec. Jediné co chválím tak kostýmy a luxusní krajinku. Mám bohužel blok u Saoirse a jejímu "divnému pohledu kamsi za mě" a jelikož měla hlavní roli kazilo to celkový dojem. Ital byl oproti zrzkovi fajn, jinak není nic co by mě dále zaujalo a mohla to lépe hodnotit. Brooklyn ač měl námět velice zajímavý, mě nepotěšil.

Český žurnál - Pět zrození (2015) (epizoda)

Milionkrát panebože.. Šílenost.. Je mi smutno, je mi úzko. Ta opravdová syrovost, ta čistá bolest i slzy i chlad a odstup... znám to a mrzí mě to dodnes. Samozřejmě je chybou točit pouze v jedné porodnici, pouze pět porodů a pouze tam kde je porodnice vyhlášená jako nejhorší. Ale to je jedno, otřesná realita musí být taky vidět. Výborný dokument.

Daleko od hlučícího davu (2015)

Nezapomenu na Carey Mulligan jak její pěvěcký výstup ve filmu Stud prý rozbrečel v reálu herce i štáb. Byla tam úžasná prostě role šitá na míru, ale tady jsem jí to nevěřila. Hodně dám na detaily a ona se mi do této doby nehodí výrazem, vystupováním a ani neměla v sobě tu sílu, co by tato hlavní role měla mít. Příběh mi přijde obyčejný a to v jakékoliv zfilmované verzi. Hodně situací mi přijde nedokončených, to co je hezké a má téma na pokračování se utne a to co vesměs nudí je tu rozeseto po celém filmu. Rozhodně je ale co chválit, a tou je místo natáčení, kostýmová výprava, hudba, sympaťák Matthias a také scéna s písní Let no man steal your thyme ( Carey mě zpěvem zaujmout prostě umí).

Dáma ve zlatém (2015)

Komentuji jako milovník výtvarného umění, jako zastánce toho, že majitelům se má navrátit to co bylo nacisty ukradeno, ačkoli je to nyní majetkem galerií. Aniž byl tento snímek natočen, o obraze Gustava Klimta jsem věděla, zajímala se o jeho historii a na tento film jsem se velmi těšila. Zklamání se nekonalo, záběry z minulosti velmi povedené, soudní pletky v kostce mi vyhovovaly a Helen Mirren byla naprosto famózní, zamilovala jsem se do jejích šperků a stylu oblékání pro tento film. Když pominu nedůvěryhodného Raynoldse a protivnou Holmes byl to zážitek a rozhodně doporučuji shlédnout.

Dánská dívka (2015)

Bohužel mám obrovský problém s hlavním hrdinou Redmaynem, nelíbil se mi i ve filmu Teorie všeho a tohle dost ovlivnilo moje hodnocení. A co je hlavní, vadí mi zženštilí muži ačkoli nejsem radikálně proti změně pohlaví ( ano výhrady mám, ale to je pro jinou diskuzi) a roli jsem hlavnímu hrdinovi nevěřila, nedokázala jsem se do toho snímku vžít ani za cenu úžasné Alicie Vikander. Vyzdvihuji však malířské výtvory ve filmu a krásné kostýmy.

Domácí péče (2015)

Po dlouhé době pro mě moc příjemný český filmový zážitek. Alena Mihulová byla úžasná moc jsem k ní pocitově přilnula a ač mi tu byl Polívka značně odporný zjevem a některými gesty zahrál to fajnově i bez svých trapných vtípků. Životní drama, kde se musíte zasmát i duševně umírat. / Velmi povedený komentář od uživatele Enšpígla, lépe bych to dnes nevyjádřila.

Druhá míza (2015)

No jo zase se přiznám Pacina miluju od dob Corleonů a proč? Taky proto, že Corleone má Al skutečně v krvi :). Tady byl tak krásně uvolněný, prostě si tu roli užíval a já oceňuji každý příběh, který je točený dle skutečné události, dává to tomu mnohem vyšší poctu no ne? Děj byl vložený do dnešní pro mě ignorantské doby takže odpouštím to klišé, záběry kdy jsem raději zavřela oči tudíž za Ala, za skutečného Steva a užasný dopis dávám tři hvězdy. A zkoukněte video Steva Tilstona Madam Muse je úžasné.

Eva Nová (2015)

Neskutečný zážitek! Já v poslední době filmy děsně zanedbávám, ale došlo mi, že paní Vašáryovou si prostě nesmím nechat ujít, a jistěže! Naprostá bomba, smutek a všechnu tu tíhu jsem nesla spolu s Emilií. Jak tuhle těžkou roli bez hudby a plnou srdcebolných výrazů dokázala zahrát nikdy nepochopím. Ale já nejsem herečka žejo. Tisíceré díky za tenhle zážitek.