IlMagnifico

okres Ústí nad Labem

1 bod

1 2 3 4 následující >>
    • 29.9.2012  22:28

Po mém mírném zklamání s druhou Černou zmijí musím říct, že ta třetí mě naprosto nadchla. Atkinsonovi proměna postavy sedla a je mnohem sympatičtější než v obou předchozích sériích. Absenci Percyho v podání Tima McInneryho jsem přivítal, neboť by byl v nablýskaném prostředí anglického dvora rušivým elementem. Navíc ho s přehledem trumfnul Hugh Laurie se svým idiotským princem regentem. Tvůrce musím pochválit i za téměř dokonalý scénář. S klidným svědomím tedy shledávám, že třetí řada oba své předchůdce strčila do kapsy.

• 21.9.2012  16:33

Nejspíš bych se nebál dát rovných pět hvězd, ale k druhé řadě Černé zmije mám přeci jenom několik výhrad. Nejvíce mě mrzí, že v první sérii se herecké osobnosti obešly i bez hloupých narážek na sexualitu a vzájemného se hrubého urážení (nechci tvrdit, že by se tyto aspekty v prvních částech neobjevovaly, ale jejich poměr s poněkud inteligentnějším humorem byl přeci jen vyváženější). Zvláště do doby alžbětinské Anglie mi to nepasuje, když si tvůrci dali takové práce s kostýmy a kulisami. Přesto se nadále pohybujeme na vysoké úrovni a jsem za to rád...

• 21.9.2012  08:12

Výborné. Atkinson herecky přímo září a stejně tak se McInnerny a Robinson výborně chopili svých rolí dvojice povedených sluhů. Blessed jako šílený král Richard IV. mě doopravdy fascinoval. Celý seriál srší vtipem, nápaditostí a originalitou. A dokonce přišel i důstojný (leč trochu plačtivý) závěr první série. Původní český dabing byl příšerný, ale tato chybička se nyní s novým odvysíláním v České televizi také vytratila (v rámci možností). Nemůžu dát jinak než pět hvězd velkých jako stodola.

• 26.7.2012  19:13

Ačkoliv se výplach Batman a Robin usilovně snažil přesvědčit diváka o opaku, Bane byl, je a bude vynikající komiksový padouch. A mistr Nolan s ním, za velké dopomoci od Toma Hardyho, velice dobře pracuje. Jakýsi pomyslný "třetí rozměr", jímž disponoval Joker a díky němuž stoupl druhý Nolanův batmanovský film do neočekáváných výšin, mu ale chybí. Nejde o šílence ani o agenta chaosu, který dokáže svou činností zpochybnit samotné existenciální základy jedince a jeho nitro pak převrátit naruby, ale o chladně kalkulujícího teroristu s plánem. A je-li tu jistý plán, nemůže se nikdy plně dostavit atmosféra nejistoty a strachu, která by se mohla Temnému rytíři vyrovnat... Co ovšem scénář ztrácí na atmosféře a hloubce, to se Nolan snaží suplovat akčními scénami, které svým obsahem, provedením i vyzněním dodnes (tj. i v okamžiku, kdy Marvel a DC chrlí megalomanské akční komiksovky jako na běžícím pásu) dalece přesahují jakýkoliv jiný superhrdinský film. Pochvalu si pak zasluhuje i Nolanovo rozhodnutí zde Batmanův příběh definitivně završit. I v tom by se od něj hollywoodští producenti měli učit... A mimochodem, pokud se někdo domníval, že Anne Hathaway není pro roli Catwoman tou nejšťastnější volbou, velmi ostudně se zmýlil.

• 16.7.2012  18:38

Tenhle film se snaží především o jedno - být jiný než Raimiho trilogie. Daří se mu - bohužel však na úkor kvality. Z trailerů jsem měl pocit, že se Webb pokusil napodobit pohlcující atmosféru Nolanova Temného rytíře. Nedělal jsem si iluze, že by se mu to mohlo podařit. Stále pro mě zůstává nepochopitelným fakt, že si studio Marvel vybralo za režiséra právě jeho. Z jeho strany vidím všechnu problematiku točící se kolem nového Spider-Mana. První krok, jak se odlišit - nový padouch. Volba padla na Lizarda. No prosím, proč ne. Tvůrce asi zaujal fakt, jak se dá spojit jeho proměna s tou Parkerovou. Ale to je taky jediné zajímavé. Rhys Ifans se sice role chopil docela dobře, ale nemá šanci dát své postavě nějaký zvláštní rozměr, když si s ním scenáristé nevěděli rady. Za Lizardovo angažování skutečně Webba proklínám. Je vidět, že si prostě nechal nadiktovat podmínky od Marvelu. Kdyby byl trochu jako Nolan, tak by studiu řekl, aby místo něj vzali nějaký epičtější charakter, který by mohl dobře posloužit i na rozjezd. Třeba obsazení Black Cat by jistě neuškodilo, vzhledem k tomu, jak si Webb počíná s líčením milostných vzplanutí. Nenávidím toho, kdo vymyslel, že z pokorného brýlatého Parkera (ve většině komiksů je vážně jako z Raimiho verze) změnili v pubertálního spratka, který neumí metat ani pavučiny, ani hlášky. Celá Parkerova postava mi byla nesympatická, což je u Marvelovského filmu dost zásadní problém. Jediné pozitivum spjaté s Garfieldem v hlavní roli, který mi přišel, jako by utekl z Kick-Assu, je spojené s mimořádnou milostnou chemií mezi ním a Emmou Stone. Možná je to jediné, v čem Webb Raimiho předčil. Ale kvůli tomu jsme snad zatraceně do kina nešli! Šli jsme na Spider-Mana, na solidního Petera Parkera a solidního hlavního padoucha. Šli jsme na emocionální vypětí ohledně smrti strýčka, které obrátí Parkera na dráhu super hrdiny! A co z toho máme? Nic!!! Webb nám prostě natočil nějakou středoškolskou komedii, co nemá s klasickým Spider-Manem nic společného! Pavoučí kousnutí a boj za záchranu New-Yorku se tady ztrácí v bouření hormonů hlavního hrdiny! Webba bych vážně zabil! Jelikož se na to přeci jen jde dívat, dávám tři hvězdičky, ale jako komiksový fanda bych měl dát nanejvýš jednu! Hanba pane Webbe a pane Garfielde, hanba!!

• 16.7.2012  18:00
    Barbar Conan (2011)

Zábavné, brutální, oku lahodící béčko. Vážně, i když si vezmete všechno, co lze tvůrcům omlátit o hlavu, dá se u filmu dobře pobavit. Výprava, kostýmy, zkrátka celková vizualizace se totiž povedla na jedničku a to je hlavní plus tohohle filmu. Všechno totiž staví na docela povedených akčních scénách. Nejde tu o příběh nebo o nějakou atmosféru, jde prostě o krvavou řežbu od začátku do konce. Příběh v podstatě ani neexistuje. Je to jen takové pojidlo mezi jednotlivými epizodami, které jsem si během filmu musel v hlavě několikrát připomínat, abych neztratil niť. Co se ale akce týče, někdy jí dokáže zkazit zmatená kamera. Mluvím tady třeba o bitvě s vodní nestvůrou - na té se podepsala snad ze všech nejvíc. Herecké obsazení nemá smysl příliš kritizovat. Svojí práci tady odvádějí všichni hlavní představitelé. Z celé sestavy je nejslabší asi Nicholsová. V tom se možná pletu, ale působí na mě tak. Ústřední dvojice padouchů v podání Langa a McGowanové funguje. Momoa sice barbara nehraje tak skvěle, jako ve Hře o trůny, ale dívat se na něj dá. A Perlman jako seveřan mě také potěšil. Ale na co to všechno je, když je celý film prostě jen o prolévání hektolitrů digitální krve? Zkrátka a dobře, od tohohle filmu nelze čekat žádný příběh, atmosféru nebo emoce. Jakmile si to uvědomíte, můžete se docela dobře zabavit. Ale všichni si asi položíme otázku, jestli se kvůli tomu musel točit film za 90 miliónů dolarů, nebo jestli by si prostě nestačilo zahrát hru podobného ražení jako třeba God of War?

• 15.7.2012  17:13
    Proud času (2003)

Průměrná, ale rozhodně ne nepříjemná oddychovka. Scénář je sice více než předvídatelný (překvapení může nastat snad jenom nad tím, jak se hrdinové stačí během pár hodin rozptýlit a co všechno za tu dobu dokážou), drží si ale patřičné tempo. Herci jakž takž fungují, výprava není úplně marná a výrazně pomáhá i hudba Briana Tylera. Ani po druhém zhlédnutí se tedy necítím nijak uražen.

• 8.7.2012  21:29

Kdyby to nemělo být pokračování vydařené jedničky, byl by to jistě o poznání lepší film. Takhle to doplácí na nedotaženost. Děj pro diváka skončí velice rychle. Každému dojde, co se asi s rodiči hlavního hrdiny stalo. Že panda najde vnitřní klid, to také pochopí všechny sorty. Hlavní záporák je sice sympatický, ale staví na již dost ohraném stereotypu. A ani při finálním souboji není nikdo na pochybách, že dělo s rozvařenou hlavní spadne přímo na něj. Takže většina filmu je jen akce, akce a akce. Dokonce i humor se nám odtud tak nějak nenápadně vytrácí...

• 7.7.2012  20:51

Mohla by to být celkem dobrá akční sci-fi podívaná. Je to sice splácanina, ale filmaři se dopustili i větších úletů, než dát dohromady kapitána Nema, Allana Quatermaina, Doriana Greya, Dr. Jekylla/Mr. Hyde a ještě další podobné charaktery a říkat tomu tým. Ale co všechny ty příběhové kiksy? To nemůžou snad ani tvůrci myslet vážně! Jiné podobné snímky jsou sice plné chyb a přešlapů, jde-li ale o dobrý film, tak nad nimi divák mávne rukou. A tady?! Hlavní záporák (který je směšný už jenom díky výkonu svého představitele) jedná naprosto nelogicky! Obří ponorka Nautilus (jestli tomu tak chcete říkat) se protáhne kanálem v Benátkách! Za demolici města na laguně bych štáb vážně nakopal tam, kam se obvykle taková nanicovatá hovada kopou! Pěstí mezi oči by měli dostat už jenom za obsazení Toma Sawyera! A ty Da Vinciho nákresy! Pcha! K tomu ještě ty nádherně nepovedené trikové efekty (Hyde i monstrum ze závěru filmu působí vážně směšně)! Když pak vedle sebe postavíte vcelku slušně hrající Conneryho a Shaha a dřeváky Roxburgha a Westa, máte tady film, kterým sice zabijete dvě hodiny, ale v hlavě vám bude stále vrtat, jestli vás scenáristé vážně mají za idioty?

• 1.7.2012  20:15
    Westernstory (2011)

ACH, BOŽE!!! PANE TROŠKA, ZACHRAŇTE NÁS!!!!!!!!

• 30.6.2012  18:07

Dokud se autoři nepoučí, že někdy je lepší některé série ukončit včas, nemá cenu se trápit kvalitou spousty a spousty pokračování, která obvykle nestojí za nic. Tohle je naštěstí výjimka, ale tak slavné to zase není. Nápad s dinosaury? Proč ne? Mravní poučení pro děti nádherně pasující do příběhu? Výborně! Ale co dál? Ve filmu asi pocítíme mnohá klišé. Leč tu nechybí dobré scény a vtipy, valná většina bude divákovi povědomá. A možná nejen z Doby ledové. Asi nebudete vtipy příliš pobavení. Jedná se o epizodní humor, který nic moc nepřináší, zvlášť když už je moc dobře známý. Nechci však říct, že by film byl neoriginální, je tu dost dobrých nápadů (viz rajský plyn, nálet pterodaktilů apod.). Chtělo by to ale přece jenom něco víc. Po stránce výtvarné a animační není co vytýkat. Dinosauři jsou udělaní perfektně. Ale já si vážně nemůžu pomoct, kdyby tu chyběla postava lasičáka Bucka, byl by Úsvit dinosaurů nejméně o dvě třídy horší. Takže pěkné, neurazí to, ale čekal jsem trochu víc. Přesto dávám čtyři hvězdičky.

• 29.6.2012  20:11
    Auta 2 (2011)

Každý občas může přestřelit. A to je přesně případ filmu Auta 2. Pixar jinak produkuje výborné animáky, ale po úspěchu prvního dílu zřejmě trochu usnul na vavřínech. Nápad přenést děj do prostředí špionů se mi nelíbí. Sice to může být lákavý a vcelku originální nápad, ale po jednoduchém (ale fungujícím) příběhu jedničky je to naprostá zoufalost. Animáky s sebou pokaždé nosí nějaké to mravní poučení pro děti, ale tohle? Být blbec je vlastně výhoda, a i když všechno zvrtáte a všichni vám spílají do idiotů, máte zůstat svůj, kazit na co sáhnete a doufat, že se vám všechno nějakým zázrakem vydaří. Máte právo cítit se ukřivděně, když vám naprosto zaslouženě nadávají a máte čas si příjemně pokecat s hlavním záporákem, než vyletíte do vzduchu. A když to všechno budete dodržovat, ještě vás britská královna povýší do rytířského stavu. Tomu se říká naděje pro celou populaci! To bude mezi námi rytířů! Jak jsem řekl, nápad se špióny se mi pro Auta nelíbí, ale budiž. Ovšem, s touhle stupidní zápletkou? Trabanti z celého světa se dají dohromady a najdou ohromnou zásobu ropy. A tak se rozhodnou, že ukážou světu, jak nebezpečná jsou ekologická paliva. A kvůli tomu musí zasahovat britské a americké tajné služby. No, netvrdím, zažil jsem i stupidnější a méně originální zápletky, ale stejně... Příběh se nejspíš nebude líbit ani dětem. Je nabitý akčními scénami, což by se od tohoto snímku nečekalo. Nutno pochválit, že tvůrci nesklouzli pod úroveň tak, aby vsázeli na primitivní gagy, kterým se soudný člověk vysměje, ale nezasměje. O většinu vtipů se stará Burák, ale já jsem tendenci smát se za celý film téměř nezaznamenal. A když už, tak u vtipů, kterým ne všechny děti budou rozumět (Dostala mě hláška: "Je papa-mobil katolík?"). Animace je skvělá, akční scény jsou vyvedené, ale to už je u Pixaru standart. Takže prosím, možná to není až takové zklamání, ale po vysokém standartu prvního dílu jsem čekal něco lepšího. Ale tak už to dneska funguje, z úspěšné značky se prostě musí vyždímat co nejvíc peněz. Tohle ale jedničce na pověsti nepřidá. Škoda.

• 25.6.2012  20:18

Není to nijak inteligentní zábava, ale to by od tohoto snímku asi nikdo nečekal, zvláště potom, když v úvahu vezmeme první díl. Ale každopádně se u toho můžete zasmát, není to zas tak těžké. Nehledejte tady nějaký smysl, to je zbytečné. Je to prostě film s několika vážně vyvedenými vtipy a naivním scénářem, ale zato rychle utíká, takže nebudete mít pocit promarněného času, ani když se vám nebude líbit. Komu lze jednoznačně doporučit, to jsou skalní fanoušci Rowana Atkinsona. Celý film je v podstatě jeho herecká exhibice. Nu, když nás tím dokáže pobavit, tak proč ne. Býval bych dal i čtyři hvězdičky, ale to mi svědomí nedovolí. Takže za tři...

• 25.6.2012  20:06
    Dívka odjinud (TV seriál) (2010)

Nemůžu k tomu říct něco, co tu ještě nepadlo. Nápad je to rozhodně dobrý. Konečně změna - fantasy seriál s originální postavou sukuby! Hurá! Od upírů a jejich sexuality jsme se sice zas tak nepohnuli, ale stejně. Obsazení se vydařilo, Silková hraje vcelku dobře (i když, co si budeme povídat, je tu hlavně od toho, aby hezky vypadala), ucházejí i kostýmy a vizualizace. Ale stačí to, když na druhé misce vah leží primitivní dialogy a zoufale nepropracovaný a ubohý scénář? Nu, snad se ho v budoucnu chopí někdo, kdo potenciálu tohoto seriálu využije. Zatím spadá Dívka odjinud mezi seriálový průměr. Škoda, škoda, škoda...

• 16.6.2012  16:16

Kdo by si myslel, že se věk na filmu nějak zvlášť podepsal, ten by se mýlil. Černý korzár je báječný a skvělý dnes, stejně jako tomu bylo v roce 1976. Že je příběh poněkud naivní, to tehdy nikomu nevadilo a nemělo by tomu tak být ani dnes. Konec konců, v tom je film podobný knižní předloze. Jen těžko říct, co je na filmu nejlepší. Nabízí nám úchvatnou hudbu, parádní šermířské souboje, výborné herecké výkony (zvlášť Kabir Bedi a Mel Ferrer) a jednoduše heroický příběh, nepřetržitá akce... Co si víc přát? Ne. Ať už si říká kdo chce co chce. Kdyby se ho budoucí generace rozhodly zatratit, zůstává film nadále hluboce zakořeněn v srdcích jejich předchůdců. 100 %! HOMBRES DEL MARE!

• 15.6.2012  20:54

Nikdo není v právu, říká-li, že je Hněv Titánů horší, než jeho předchůdce. Jedná se o mnohem lepší pokračování... tedy, víte-li, co od filmu čekat. Chcete-li originální příběh zasazený do nádherné řecké mytologie, budete nejspíš zklamáni. Na rozdíl od otřesné Války Bohů se tento film mytologie vcelku drží. Nejsem si sice jistý, zda by Hádes dokázal Diovi odpustit onu velkou křivdu během několika málo minut, ale to už se dostáváme k vadám na příběhu, který stojí na základě pouhopouhého vykrádání cizích nápadů. Občas mi přijde, jako by už scenáristé (nebo vůbec spisovatelé a autoři) nedokázali vymyslet příběh ze starého Řecka, kde by nad celým světem nevisel Damoklův meč v podobě osvobození Titánů. Ale na druhou stranu, stále lepší vykrádačka, která se vyhne spouště chyb, což nebyl případ jedničky. Vážně, nad prací scenáristů z prvního dílu zůstává rozum stát. Takže, Titáni se chtějí osvobodit, Zeus je zajat a je tu jenom jeden muž, co ho dokáže vysekat ven a zachránit svět. No, nic moc. Ale tenhle film se nesnaží uchvátit vás dějem. Jsem si jistý, že při jeho sledování občas i přes zběsilé tempo zapomenete, o čem že vlastně celý snímek je a jen těžko se budete rozpomínat. Jediné, co vás tak na filmu zajímá, jsou akční scény a počítačové triky. Nebudu zastírat, že vizualizace se mi líbí. Snad všechny počítačem vytvořené kreatury jsou nádherné, trochu horší je to ale ve scénách, kde se objevují. Nejen že scénář do nich hrdiny vrhá jako slepce k houslím, ale mají i další mouchy. Zkuste se ve většině z nich vyznat. Orientujete se v nich? Víte, co se tam vlastně děje? Snad nejsem sám, kdo může říct, že ne. Film ztrácí už nejen na scénáři, ale i na svém hlavním lákadle. Z toho už ho mohou vysekat snad jedině herci. I zde jsem trošku na rozpacích. Worthington mě sice potěšil, když si nechal narůst slušivé kadeře, ale z jeho výkonu tak nadšený nejsem. Sice se snaží, ale stejně... Není na tom o moc lépe, než Rosamunda Pikeová. No, jejím obsazením bych si také nebyl jist. Nehrají vyloženě špatně, ale dobře také ne. O těch hrozných kreacích, o které se snaží Kebbel, ani mluvit nebudu. A Ramiréz se svou kamennou tváří... Mezi těma dvěma si vyberte nejhoršího herce. Bill Nighy hraje sice dobře, ale moc prostoru nemá. Takže kdo drží film nad vodou? Samozřejmě že Neeson s Fiennesem. Opravdu, ti dva jsou to nejlepší z celého filmu. Ale jaký je tedy konečný verdikt, když jsem vychválil jenom je a celkovou vizualizaci? Jak jsem řekl na začátku, neočekáváte-li úchvatný příběh, světoborné akční scény a na nevýrazné (ale snaživé) herecké výkony kašlete, prosím, podívejte se na to. Určitě budete potěšeni. Bez obav dávám čtyři hvězdičky.

• 10.6.2012  18:11
    Královna a kardinál (TV film) (2009)

Stačí si přečíst Dumasovy Tři mušketýry pod dvaceti letech, abyste věděli, o čem film zhruba tak je. Předem říkám, že je určen milovníkům historie, té francouzské především. Někdy totiž není jednoduché orientovat se v postavách a intrikách. Ale tak to skutečně bylo i na francouzském královském dvoře. Po shlédnutí filmu musíte před kardinály Richelieuem a Mazarinem skutečně smeknout, když se v takové motanici vyznali. Z hlediska historie si nelze moc stěžovat. Postavy jsou líčeny tak, jaké ve skutečnosti byly. Historické události jsou také líčeny přesně, až na to, že film z nedostatku financí nedokáže poskytnout úplný obrázek Frondy. To nebylo jen pár vojáků bojující na jednom plácku v Paříži s kdejakou lůzou a pak jen spousta a spousta dialogů. Za občanských válek se sice mluví, ale obvykle spíše prostřednictvím obnažených čepelí a naládovaných bambitek. Ale to už je prokletí TV filmů. Asi jediné, v čem by se divák historie neznámý neztrácel, jsou dva milostné vztahy - mezi Annou Rakouskou a Mazarinem a Ludvíkem a Mazarinovou neteří. Ale ty samy o sobě nestačí, bez všeho ostatního můžou nanejvýš tak nudit. Spousta lidí film označí za nudný. A přitom herci podávají solidní výkony (potěšila mě zvlášť Alessandra Martines, konečně si jí také mám možnost pamatovat jinak, než jako princeznu Fantaghiró). Vcelku tak vše sedí do přesného obrazu francouzského královského dvora 17. století. A jako na takovou se na snímek musí pohlížet. Když nebudete čekat nějaké bitevní scény a kdovíjakou akci a možná si i něco načtete, určitě budete potěšeni.

• 10.6.2012  12:48
    Valkýra (2008)

Sháníte se po nějakém zajímavém a napínavém thrilleru? Sháníte se pod dobrém historickém válečném filmu? Sháníte se po dobrém filmu s jednookým hlavní hrdinou a omrzeli vás už Jan Žižka a Proti všem? Tak to je pro vás Valkýra to pravé. Stojí nejenom na skutečných historických faktech, které nepotřebují být nějak přibarvovány nebo zveličovány, aby se zlepšila kvalita filmu. Je škoda, že režisér nebyl dost odvážný na to, aby se pokusil napětí snímku nějak více vystupňovat, ale ono to v závěru přece jen až tak nevadí. Stejně je každému hned jasné, jak to celé musí skončit. Nebudu asi nijak originální, když řeknu, že herecké obsazení je stejně výborné, jako režijní práce. Bravo pánové za vaše výkony. Valkýra je prostě skvělý film a já sám se nemůžu rozhodnout mezi čtyřmi nebo vrcholnými pěti hvězdičkami. Dám asi za pravdu ostatním uživatelům a přikloním se ke čtyřem, ale to jenom proto, že snímek měl dost velké ambice na to, aby se dostal i trošku výš.

• 10.6.2012  12:35

Možná jsem trochu staromódní, ale z celé série Pirátů z Karibiku se mi nejvíce líbí díl první. Příběh nemusel být zas až tak složitý, všem hercům bylo dáváno dost prostoru a vůbec všechno bylo na výbornou. Druhý díl nebyl špatný, já jsem byl celkem potěšen Davy Jonesem a příběhem točícím se kolem něj, ale stejně jako u třetího pokračování nemůžu říct, že by se jedničce vyrovnal. Trojka byla spíš jen takové komerční natahování. Byl jsem nadšen, když jsem se dozvěděl, že čtyřka se bude blížit spíš prvotnímu filmu. A navíc je inspirovaná románem Tima Powerse. No, nemůžu říct, že bych byl vysloveně zklamán, ale lepší to být mohlo. Na úvod by bylo dobré říct, že peníze vyhodil ten, kdo si zašel na 3D. Vážně, jsou zde asi dva záběry, na kterých by se nějak výrazněji podepsalo. Já vůbec milovník třetího rozměru nejsem (konec konců, říká se 3D tj. drahý, dlouhý, debilní), ale když se ho někdo snaží nacpat do takovéhohle filmu, jsem vyloženě jeho odpůrce. Příběh nám dokazuje, že nemusí být tak zašmodrchaný jako ve dvojce a trojce, aby mohl nějak slušně pracovat. Nebo se o to alespoň snaží. Mohl by být rozpracován trošičku lépe. Jsou to Piráti z Karibiku, ale záběrů na moře je tu nějak nezvykle málo. Nahrazuje ji ubíjející všudypřítomná džungle. Nic nemám proti tomu nápadu, ale kdyby bylo prostředí trošku barvitější, byl bych raději. Příběh se sice ubírá ke svému konci, ale to skrz mnoho nudných pasáží. Některé stojí za zapamatování jen kvůli vynikajícímu vtipnému Deppovi, jiné zase jen kvůli charismatickému vystupování Iana McShanea nebo díky kontrastu mezi Deppem a Rushem. Scén, které by stály za to, je ve filmu skutečně málo. Světlá výjimka je třeba boj s mořskými pannami. Takže šeď potenciálně zajímavého příběhu bychom už měli, co se podívat na herce. Na Deppovi a Rushovi to všechno stojí. Dokud budou v téhle sérii působit oni dva, zatratit nepůjde snad žádný její film. McShaneův Černovous na mě taky působí parádním dojmem. Ovšem když už si někdo obsadí takovou hvězdu a sexuální idol, jakou Penelope Cruz bezpochyby je, bylo by možná záhodné dát ji nějaký prostor. Uznávám, že scenáristé asi nepočítali s jejím těhotenstvím, takže se narychlo musely vyškrtat scény, kde by měla být nějak vidět. Co tam zůstalo? Objeví se na scéně, divák si užije těch pár jejích vět, než opět na dlouhou dobu zmizí. To už pak působí spíš směšně, než jakkoliv jinak. A navíc jsem byl zklamán, jak se zúžila role Kevina McNally. Jak jsem to popsal, tak asi nikoho na film nenalákám. Ale já s klidným svědomím můžu říci, že na film se dá dívat a je možné si ho užít. Prostě neberte na milost žádné výtky, které vám v hlavě budou v průběhu sledování naskakovat. Užívejte si Deppa, očumujte si Cruzovou a nalhávejte si, že zde má nějakou roli, těšte se z souboje s mořskými pannami. Nebude to promarněný čas. A i když mohla být čtyřka lepší, už se těším na další pokračování.

• 9.6.2012  17:38
    Havran (2012)

Když jsem viděl první trailer, řekl jsem si, že Havran by mohl být parádní film se zajímavou zápletkou a dějovými zvraty. Vizualizace se zdála být pěkná a já jsem věřil, že tak na tom bude celý snímek. Jenže... Chyba lávky. Už u ukázek jsem si vzpomněl na Anděly a Démony. Důležitost jsem tomu nepřikládal až do své návštěvy kina. Nemýlil jsem se jen v několika málo věcech. Celková vizualizace a stylizace do poloviny 19. století na vás sice dýchnou příjemnou atmosférou temna, která se ale brzy ztrácí. Jakékoliv snahy ji dále přiživit scénářem jsou marné. Tvůrci vás zkrátka nepřesvědčí o ničem. Jeden příklad za všechny - hlavní padouch. Nic nenaznačuje, kdo by to mohl být. A když se konečně objeví, je divák notně zklamán jeho pohnutky. Evansovi také nikdo nespolkne, že svou práci natolik "žere". A kdo teprve má věřit, že Poe má za sebou nějaký vztah s Emily? Snad mi její představitelka promine, ale nemůžu ji nezkritizovat. S chabým scénářem tohohle filmu už tu herec může předvádět cokoliv a nic se vcelku neděje. Nejlepším příkladem toho je Evans. Cusackovi se něco snad i uvěřit dá, ale nemůžu říct, že by se snad snažil film herecky posunout o něco výš. Alice Eve je hezká tvářička a tu jedinou filmu propůjčuje. V jejím prkenném výkonu je sice vidět nějaká snaha, ale obsazená je zcela nevhodně. Na tu roli se nehodí. Není to možná tak úplně její vina, ale diváka zaujmou maximálně tak její tvary nasoukané do dobových šatů. Co se příběhu samotného týká, je jeho vyvrcholení naprosto směšné a nepochopitelné. Ten vraždící magor vážně donutí svůj idol vypít jed? No dobrá, možná by se tací našli, ale tady je to absurdní. A proč ho Poe vůbec pije? Nešťastný básník se musí v hrobě obracet. Film v podstatě není o ničem jiném, než o špatném nakládání s jeho náměty. Někdo by to asi označil za vykrádačku. Jako takové se jí ale dostalo zaslouženého trestu. Alice Eve je jenom hřebík do její rakve. Možná je trochu zvláštní, proč film tak kritizuji a přitom jsem mu přisoudil tři hvězdičky. Nu, pokud jste ochotní to vše tolerovat, jen se kochat pohledem na krásnou dobovou scenérii, ignorovat Eveovou jako herečku a vysmát se scénáři, prosím. Tehdy film stojí za zhlédnutí. Nebo prostě vypněte mozek a jen se filmem na chvilku zabavte. Nepotřebujete vůbec přemýšlet, vše se včas vyjasní. Film má poměrně rychlé tempo, takže vám to ani nepřijde jako tak promarněný čas. Takže, celkem bych dal hvězdičky dvě, samotný nápad (který byl dobrý, jen chtěl být realizován v lepších rukou) ocením tou třetí.

• 6.6.2012  18:31

Zarytí milovníci historie (Rok 1628 a Ludvík XIII. sídlící ve Versailles? A opakovací pušky v době třicetileté války?) či knižní předlohy, vyhněte se obloukem. Milovníci logiky (Trup vzducholodě nepoškodí výstřel z děla, zato ji ale spolehlivě prorazí věž katedrály, resp. leteckého muzea Notre-Dame, která musela být zhotovena ze zvlášť lehkých materiálů?) a propracovaných smysluplných scénářů, taktéž. Milovníci šermu (Poměr sil 100:1 na otevřeném prostranství... Kdo asi vyhraje?) a nápadité, ale nikterak kýčovité a za vlasy nepřitažené akce (mylady de Winter vydávající se pro přívěsky...), berte jako odstrašující případ. Milovníci hereckého umění a dobrého režijního vedení (práce s postavami Ludvíka XIII., Buckinghama i Richelieua) ... Raději nemluvit. Ostatní, co se chcete naivitě a absurditám filmu a očividné zoufalosti současných filmových studií (i na poli shánění námětů pro eskapistické snímky !!!) hlasitě zasmát, prosím...

• 3.6.2012  16:44

Nic si nenalhávejme, mohlo to být lepší. Film sice drží pohromadě a docela funguje, ale najde se tu dost chyb ve scénáři. Zajímalo by mě, jak může někdo, kdo většinu života trčel zamčený ve věži, mít nádherně bělostné zuby a může umět plavat a jezdit na koni bez sedla. Také je zajímavé, že ve filmu několikrát zazní věta "Já vlastně nevím, proč to dělám." Zcela zbytečná tu je scéna s Útočištěm a Bílým jelenem, stejně tak mi přijdou hloupé ony řeči na způsob "Ona je vyvolená!" Charlize Theron se role chopila svědomitě a zvládá ji na jedničku. Škoda, že se většinou objevuje ve scénách, které se snaží spíše polichotit divákovu oku, než cokoliv příběhu přinést. O celkové vizualizaci by se také dalo říci leccos. Na jedné straně tu je Temný les, na druhé příšerně graficky vymodelovaná armáda přízraků. Horší jsou snad už vážně jen ona všechna "brnění", co na sobě vojáci nosí. Obávám se, že Hemsworth se už jen tak nálepky bojovníka nezbaví. Ale ono to není na škodu. Hrát bijce mu totiž opravdu jde. Nebudu se snažit zakrývat to, že Stewartovou jsem po Stmívání vyloženě nenáviděl. Tady jsem se přesvědčil, že až na menší výpadky umí hrát i dobře. O dalším příjemném překvapení v podobě trpaslíků pod vedením Iana McShanea už ani není třeba mluvit. Takže závěrem, mouchy to má, ale jako celek se jedná o dobrý film. Asi ne každý bude mít potřebu dívat se na něj vícekrát, ale alespoň jednou to za to stojí.

1 2 3 4 následující >>