• Krátkometrážní

Americká krása (1999)

Mít tak 6 hvězdiček... Naprosto dokonalý film, pravděpodobně můj vůbec nejoblíbenější. Kevin Spacey zde předvedl ten nejlepší herecký výkon, Thora Birchová, Annette Benningová a další za ním o mnoho nezaostávají. Výborný scénář, stavící na vpodstatě obyčejném příběhu. Rozhodně doporučuji, kdo dává přednost troše psychologie nad hollywoodskými akčními filmy, prostě nemůže být zklamán.

Útěk z L.A. (1996)

Jedno z mých nejmilejších béček. Je to až neuvěřitelně pitomý film, se spoustou trapných efektů a scénáristických absurdit, nad kterými se musím smát jenom při vzpomínce na ně (basketbal o přežití:D). Také minipřehlídka avantgardních způsobů dopravy (kanál, rogalo, surf). Prostě absolutní vrchol béčkové tvorby. Věděl to Carpenter, věděl to Russell, věděli to i všichni ostatní, co se na tom podíleli, a protože to podali tak, že to teď vim i já, tak protože jsem se skvěle bavil, dávám 4*:)

Klub rváčů (1999)

Naprosto neskutečný a hodně těžko uchopitelný film... Až teď, po asi třetím zhlédnutí, jsem schopen něco napsat. Že to nebude nic světoborného či originálního, je jasné podle hodnocení:). Jen chci upozornit na jednu věc - když tenhle film vidíte víckrát, nejenže samozřejmě mnohem lépe doceníte spoustu drobných narážek kolem, ale také objevíte nějakou tu logickou chybu, nějakou tu nedokonalost v jinak perfektním scénáři. Přesto si ale jistě, stejně jako já, nedovolíte s hodnocením klesnout, protože se skutečně jedná o jeden z nejoriginálnějších filmů svojí doby a (společně s American Beauty) můj favorit ročníku '99. Dobrá práce, pánové.