• Krátkometrážní

End of the Harvest (1998)

Takový zvláštní film. Snaží se předat poznání něčího bádání, ale takovým zvláštním způsobem... Ano, vznikem Izraele jsme se dostali do poslední fáze před dalším příchodem. A kdo tomu nevěřil - podívejme se, jak moc se svět s koronavirem přiblížil ke globální vládě... Stejně jako on to tady vlastně nechci rozebírat. A také jen podotknu, že každou chvíli je konec světa pro mnoho lidí, kteří ZROVNA TEĎ umírají. A je na každém, jak se rozhodl, kde stráví věčnost... TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Město andělů (1998) odpad!

Anděl, který obětuje věčnost pro lidskou přelétavou a ze strany Maggie i sobeckou lásku (přinutila ho) a jako člověk se hned vrhne do smilstva... To je ve své podstatě hodně ubohá myšlenka a má přesně opačný charakter, než cesta uvěřivšího člověka. (Hřích - lítost - poznání - očištění - věčnost)

Pamela's Prayer (1998)

Pro ateisty to bude nebetyčná krávovina a budou dávat odpad... Ale i pro nejednoho křesťana toto dílko bude spíš naivní pohádkou... Protože satan posunul pojem "čistota" do zcela jiných dimenzí. Což je škoda. Určitě DOPORUČUJU těm, kteří si chtějí znovu plně připomenout Boží plán pro nás. Aneb Jak to Stvořitel zamýšlel. TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Simon Birch (1998)

Co k tomuto filmu říct? Vlastně ani nevím. Takový přisprostlý a zčásti parodický film o víře jednoho abnormálně malého chlapce.

Stephen's Test of Faith (1998)

V krátkosti projdené dějiny tak, aby si zvláště (ale nejen) mládež uvědomila, co všechno obnáší být křesťanem. TIPseznam dalších křesťanských filmů.

The Gathering (1998)

Nkdy si nejsem jist, co si o tomto filmu myslet... Ale za shlédnutí teda určitě stojí :-) TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Úplně vzhůru (1998)

Příjemný a milý film o tom, jak malý chlapec hledal Boha. A jak už to tak bývá když člověk začne hledat Boha - Bůh na něm začal pracovat a chlapec tak začal nést ovoce... TIPseznam dalších křesťanských filmů.

2000 očima...: Kniha života (1998) odpad!

Odpad dávám za nekoukatelnost fyzicky i duchovně. Fyzicky - ten styl rozmazané kamery - mě je z toho normálně špatně! Duchovně - z Ježíše udělal blba (rozuměj zněsvětil, zneuctil) ze sebe udělal chudáka dobráka (satan) z Magdaleny jakousi štětku... a obsahem je to pak mix různých myšlenek, náboženství a okultismu... Aby se neřeklo, tak tam zazní pár Biblických veršů, ale přesně v jeho (satanově) stylu - tak překroucené a zubožené, že jsou spíše k smíchu... Pro pořádek - v polovině jsem to už musel vypnout...

Apoštol (1997)

Na jedno skouknutí zajímavý film. Ale nemůžu si pomoct - ten chlápek sice pomáhá lidem k Bohu, ale sám ho nějak nebere v úvahu. Sám zmínil, že je záletník. Na manželku šel s revolverem - no že bylo zamčeno, tak ho nepoužil. Ale zato o pár dní později bez mrknutí oka zabil jejího milence. OK, beru, že ač to tam třeba nebylo, že v mezičase činil pokání... Proč se ale následně "velhal" do dalšího města, kde si coby ženatý začíná s další ženou?! A když přichází muž a ptá se ho na jméno, tak ho před očima sborovníků a dětí zmlátí. A všiml si někdo, jak bránil kostel první i druhý? MŮJ, MŮJ, MŮJ! Ale kdepak - to všechno přece dělal pro slávu Boží, ne? No - on to jaxi dělal všechno pro sebe... Hodně lidem pomohl, to se upřít nedá (ikdyž jednoho poslal přímou linkou do pekla, když ho zabil) ale sám dle Bible na spasení nedosáhl. Kdo si to všechno neuvědomí, toho může film ovlivnit spíše negativně... A když bych to shrnul: Všichni jsme lidé a všichni jsme hříšní. Ale při jeho postavení a zkušenostech je zvláštní, že pořád nebyl blízko Bohu, že dokázal s úsměvem na rtech dělat co dělal...

Biblické příběhy: David (1997) (TV film) odpad!

Uvedu jednu scénu. Jeden chlapík jde s posláním zabít do jakéhosi skalnatého terénu, kde není ani živá duše. Pak náhle zpoza nějaké skály vyleze muž o něco málo větší než on, s trochu větším nožem v ruce a začne chlapíka urážet a házet po něm kamením. Chlapík se na chvíli ukryje, pak popadne kamínek a prakem trefí muže do čela. Muži se zatočí hlava, spadne ze skály a zabije se. Pak mu chlapík usekne hlavu a odkráčí s ní za šéfem. Za celou dobu se tam neobjeví živá duše (vyjma dvou lidí, kteří jej ze zvědavosti sledují) Připomíná někomu tato scéna onen světoznámý Biblický příběh o Davidu a Goliáši? - - - A v tomto duchu je vlastně celý film. Co dodat? O tomto zpracování by se dalo říct: Inspirovano Biblí. PS: kde v Bibli lze najít informaci, že král Saul celou dobu kraloval ve stanu uprostřed lesa?