Tančím, abych žil (2006)

Taký nejaký klasický film z prostredia Americkej školy hodne obývanej menšinami, s mizerným prospechom a vyhliadkami do budúsnosti. Miesto basketu, futbalu tu máme tanec. Pár scén bolo super, ako tanec Banderasa s blondskou a potom finálne tango v trojici. Ale inak taký fajn oddychový film, ktorý aboslútne ničím neprekvapí ale ani neurazí.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Ťažko sa to hodnotí. Už mi nepríde tak dobrý nápad robiť z Thora komediálnu postavičku. Síce som sa pri Ragnaroku narehotal, ale len prvý raz a druhá projekcia už bola nuda. Teraz som sa nudil už pri prvej projekcii. Vtípky moc detské, scenár a napätie pre teenegerov. Thor už je šašo na smiech. Škoda, lebo záporák v podaní skvelého Bale-a bol skvostný. Lepší už bol len Thanos. Nataly si strihla fajn rolu, trochu sa dala fyzicky do poriadku a sedelo jej to. Len keď sa deje čosi tragické a Waititi si z toho hneď robí srandu.. a už aj tu musia byť teplé čierné Valkýry, teplé, otravné kamene, čo sa držia za ručičky a vo Valhale sedí čierny Heimdall. Zeus je tlstý šašo (sorry Russell).. pobavili tie šialené kozy a úvod, keď Thor zachraňoval po americku svetyňu tým, že ju zrovnal so zemou. Starý dobrý Marvel skončil Avengermi, smrťou Iron Mana a nástupom bordelu ako Eternals.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Moje srdce plače. Moje dve najobľúbenejšie postavy zo Star Wars univerza - Obi Wan a Anakin/Darth Vader v jednom seriály a ono to dopadlo takto. Disney sa topí v peniazoch, to nech mi nevravia, že nedokázali zaplatiť lepších scenáristov a režiséra. Niektoré diely, hlavne z prvej polovice, boli až utrpením. Tak debilný scenár, chovanie postáv a tak slabo choreograficky spravené súboje. Ach, to som videl desiatky lepších súbojov čo natočili fandovia kdesi v lese s nulovým rozpočtom, alebo videá z hier. No nakoniec to trochu zachránili posledné dva diely a najmä posledný bol uspokojivý a už aj súboj vyzeral lepšie. McGregor bol super, zaujímavá bola aj inkvizítorka. Mladá Leia trochu občas leizla na nervy. No hlavne tie úteky boli hrozné.. Potešili všetky staré postavy, že si znovu zahrali v Star Wars. Aj hlas James Earl Jonesa. Nuž čakal som viac, tie 2 celkom dobré diely neprebili tú hrôzu z prvých 4.

Maxinožka (2017)

Európsky animák s veľmi slušnou grafikou, s veľmi sympatickými postavami ale s takým jednoduchým, predvídateľným dejom. A je fajn, keď je hlavný gauner riaditeľ Farma firmy :D Inak celkom to fungovalo, boli zvieratká, boli aj vtípky a bolo aj nejaké napätie. Dvojka bola potom slabšia, ale stále pozerateľná. Tam je zase fajn gauner "eco friendly" ťažiar ropy a zobrazenie vymývania mozgov cez reklamu a verejnú mienku.

Velké přání (2019)

Film na motívy Coco, ale oveľa, oveľa slabší po všetkých stránkach. Nebolo to úplne utrpenie pozerať, ale nebavilo ma to. A myslím, že to ani deti neocenili.

Severní Marseilles (2020)

Tak frantíci ešte neumreli, dokážu natočiť ešte slušnú pecku. A hodne odvážnu, v dnešnej hyperkorektnej dobe takto ukázať, ako "neexistujú" tie no-go-zóny. Ako sú všetci slušne "asimilovaní", jadroví inžinieri. Čistá antireklama na to, stať sa na západe policajtom. Najlepší bol rozhovol s kapitánom s rečníckymi otázkami.. na čo tu sme, prečo to robíme, aký je plán, nie je už neskoro? Druhá polovica ma riadne prekvapila, nečakal som, že sa to uberie tým smerom. A zarazilo ma, že to je podľa skutočnej udalosti. Napätie, herci, prostredie, proste super film.

Princezna zakletá v čase (2020)

Prekvapivo dobrá a moderná rozprávka inšpirovaná tak trochu Na hrane zajtrajška. Kedy sa princeznej opakuje deň, až kým to proste nevyrieši. Neokukaní herci, najmä prekrásna princezná, jedna z najkrajších čo som videl. Slušné efekty, vtip, fajn kočka kúzelníčka, luky, šípy, meče, kočka bosorka. Hudba až moc epická, občas sa to nehodilo. Ale za mňa palec hore. Chystá sa aj dvojka, som zvedavý.

K2 vlastní cestou (2020)

Pozrel som si dokument od Nimmsa ako zdolali všetky 8000covky za pol roka a pri zdolávaní obávanej a hrozivej K2 sa stretol s Klárou a zaujalo ma, že má k tomu výstupu na K2 vlastný dokument. Za mňa bol práve zaujímavý ten vnútorný boj medzi splnením si sna a matkou, medzi tým, že môžem umrieť a nechať rodinu bezo mňa a tým byť prvou Češkou na K2 a 20 celosvetovo. Či jednou z mála, čo má 3 najvyššie 8000covky. Takže, áno, je to akoby hodne ufňukané a z hora tých záberov nie je moc.. tam ale bol boj o život a na kamerovanie nebolo moc času. A tak súhra náhod, že sa stretla v pravý čas s Nimmsom a jeho tímom a jediná to nevzdala a to ju vynieslo až hore. A som si istý, že si vymyslí niečo nové. Ja mám podobné pocity pri zdolávaní omnoho skromnejších a bezpečných pasov na bicykli. Šlapeš 25km na Stelvio, prevýšenie 1900, hore 2800, nevládzeš, chýba kyslík, ale to okolie a ten pocit hore, keď sa pozreš na tie serpentíny, to je droga a chceš ísť o rok zas, vypadnúť, dobiť baterky. Lenže keď si zrovna žena, matka malých detí, sny idú stranou a priority sa drvivej väčšine preuskladajú. Klára do toho šla, fakt riskovala, no vyšlo to. Za mňa moc zaujímavý psychologicky postavený dokument.

Rychlá rota (2022)

Hoci mám z detských časov Rýchlu rotu rád a kľudne si ju pustím s deckami aj teraz, toto ma fakt nebavilo. Radšej to mohli spraviť celé animované. Vtipy a narážky smerujú k starým dielom a filmom, čiže to deti nepochopia. A mňa to väčšinou nerozosmialo. Slabé.

Tlapková patrola ve filmu (2021)

Ideál pre deti do max 10r. Ešte lepšie pre škôlkarov. Je to pekné, zvieratká, stroje, zachraňovanie.. proste to nemôžem hodnotiť ako dospelák. Je to lepšie deckám pustiť a ísť si robiť svoje, dospelého to moc nepobaví. Ale deti to zbožňujú a pre ne to nakoniec je, takže fajn.