Babe - galantní prasátko (1995)

Opravdu kouzelný film, který mě (a proč to neříct) dojal k slzám... no... orosené očko jsem měl. Moc pěkné.

„Babičky dobíjejte přesně!“ (1983)

Pro milovníky opravdu špatných filmů lahůdka, pro normálního diváka asi šok. Na druhou starnu, když zapojíte představivost a vybavíte si robotického Yula Brynnera z Westworldu... třeba v duelu s pekelnou babičkou Libuše Havelkové... hmm, docela švanda.

Ať ten kůň mlčí! (1992) (TV film)

Tak tohle je hodně, ale hodně ujeté... Bohužel se to jaksi kouslo a kůň zůstal stát napůl cesty mezi geniálním dílkem a trapnou křečí.

Andaluský pes (1929)

Já nevím... Nechci si hrát na odborníka, ale surrealismus asi nebude můj šálek kakaa... Ano, uznávám, je to klasika, ale pro mě, jakožto fanouška klasického narativu a potažmo i (post)klasického hollywoodského vyprávění je tohle trochu moc.

Vše, co nebe dovolí (1955)

Úúúžžžasné barvy, romantika jak Brno (ani nevadí že Rock Hudson byl gay) a ten srneček (nebo srnka?) na závěr to korunuje jako šlehačka na třešničce.

Dalších 48 hodin (1990)

Jednoduše řečeno - dvakrát do téže řeky nevstoupíš... Ale je to docela škoda, protože jednička byla jízda.

9 a 1/2 týdne (1986)

Ano, je to blbost, ale v době mého dospívání to byl docela klíčový film... A Kim to tehdy moc seklo (i když ne vždy je to právě její tělo, že)

48 hodin (1982)

V podstatě jeden z klíčových multirasových buddy-movies, který tu byl ještě před všemi těmi Policajty v Beverly Hills a bůhví kde ještě, Křižovatkami a podobně. Jo, tenkrát byl Eddie ještě vtipný a Nick docela bourák... A mě byl rok... Jo, kde jsou ty časy...;-)

Vydrýsek (2002) (seriál)

Václav Chaloupek je ďábel!