• Krátkometrážní

matka! (2017)

Lidi jsou tak nechapavi, ze nepochopi pointu filmu a daji dve hvezdy i mene. Lidi! Doporuciji popremyslet nad pointou filmu a az ji pochopite, az pak hodnotit! Za me parada! 4 *

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Dle mě asi jeden z nejlepších dílů Mission impossible. Proč? Také proto, že byl děj zamotaný a ne od začátku jasný, což mě se osobně líbí, když si musím počkat do konce filmu, jak to dopadne a oč tam vlastně jde. Akční scény byly super, nechybělo napětí a líbily se mi hlavní postavy, vysloveně nejvíce ze všech dílů. Hlavně tedy agentka, která to hrála na více stran, děj se tímto rozvíjel ve více cestách a mělo to nápad. Její role a herecký výkon mi vysloveně sedl a takto by to mělo vypadat. Nejednalo se o nějaký levný shit plný nesmyslných nápadů a scénáře, mělo to hlavu a patu, mělo to akci, napětí, otázky, odpovědi, a hlavně super děj a super akční scény. Já nevím, co bych více povídal, prostě mě to bavilo a moc se mi to líbilo, doufám, že pokračování bude ještě lepší. Za mě 80 %

Hledá se Dory (2016)

Jelikož jsem si v prvním díle ,,Hledá se Nemo" doslova zamiloval modrou rybku Dory, vysloveně jsem neváhal a ihned jsem do kina šel na pokračování Hledá se Dory. Je pravda, jak zde mnozí píší, že to již není tak dobrý díl, jako první - něco na tom pravdy bude. Například i mě tam chybělo to ,,něco", co dodávalo filmu šmrnc. V prvním díle se mi líbilo veliké dobrodružství při cestování celým oceánem, plno nebepzečí, vtipných scén a zkrátka mořská jízda. Musím zase říci, že v Hledá se Dory bylo mnohem hezčí a propracovanější grafika, až mě překvapilo, jak je dokonalá. Velmi ostré, reálné záběry, až jsem chvílemi myslel, že se nejdná o animovaný film. I když je tento díl o něco málo slabší, neznamená to, že byl špatný. Ba naopak. Mě osobně velice sedly některé scény s Dory, která neustále zapomínala, její velrybí řeč mě asi nikdy neomrzí a nemá konkurenci. Je pravda, že sem tam se objevily scény (jako například vzpomínky Dory), které trošičku nudily, nadruhou stranu nám umožnili pochopit, co a jak se tehdy stalo. Super bylo, jak vše navazovalo z prvního dílu. Občas některé výpadky paměti Dory opravdu byly až ne příliš vhodné, až divákovi obtěžující, stejně jako některé scény snažit se za každou cenu o ne příliš povedený humor. Místy bych opravdu ubral, neboť některé scény s vtípky byly zbytečné, spíše až dětské prvky. Veliký klobouk dolů za úžasný dabing Báry Munzarové, která fakt nemá konkurenci a kdyby daboval Dory někdo jiný, nebylo by to vůbec ono. Objevilo se i několik dojemných scén a film, který ve mě zanechá emoce ať už vtipné či smutné (dojemné), si zaslouží velké plus. Pokud by se mělo jednat ještě někdy o další pokračování (což by bylo náročné už z důvodu toho, o čem by další díl byl, ale osobně bych nebyl proti), tak bych upřednostňoval spíše děj v moři plném dobrodružství, než někde v otevřeném akváriu, kde se hledali rodiče, kde se v ,,Hledá se Dory" tímto zřejmě trochu ubralo na kvalitě děje. Shrnutí je tedy takové, že i když byl tento díl o něco slabší, stále byl super. Chválím super rozlišení a grafiku, animace..., dabing Báry Munzarové prvotřídní, vtipné scény některé famozní, některé nebyly zapotřebí. Chybělo sice větší dobrodružství a rozvitější děj, ale jinak Super. I když bych hodnotil 70 procenty, zde se nebojím dát 4 *.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Opět piráti z karibiku, tentokrát Salazarova pomsta aneb piráti karibiku v jiném stylu. Dalo by se vytknout spousta věcí, ale nemá smysl to dělat, protože já osobně bych vytknul jen to, že se jednalo o pokračování jiným režisérem, který to pojal v trochu jiném stylu, takže já osobně postrádal mírně styl předchozích 4 dílů, kdy to mělo zase jiný spád a jiný švich. Proto se této od kritiky raději vzdálím a budu hodnotit čistě a jen pouze provedení a nápad filmu daného stylu ,,tohoto dílu". I když to bylo pojato v trochu jiném stylu jiným režisérem, mělo to grády a švih. Určitě nemohu nezmínit, že co se týče zvukových i grafických efektů, na nich nebylo šetřeno. Oceňuji udržení správného humoru (i když mírně odlišného), který nesměl chybět, jako v předchozích dílech. Grafické efekty a provedení, nápad a nová myšlenka zafungovala. Co si budeme nalhávat, byl těžký úkol se zhostit natáčení dalšího, tedy již 5. pokračování a vymýšlet stále něco nového, aby to mělo nápad, aby to bavilo a aby to nepůsobilo všedně a nudně po tom všem. A ono se to povedlo. I přesto, že už se jedná o páté pokračování to mělo prostě grády a valily to tam i přesto, že už dávno mohly dojít zdroje na vymýšlení nápaditého děje. Vymyslet nové postavy může být trošičku risk, protože ty staré (mnohdy již mrtvé nebo ztracené z předchozích dílů), mohou chybět a příliš velký počet nových neznámých postav nemusí dopadnout dobře. Oživit je nebo vrátit zpět na plátno je může být obtížné, a tak doufám, že se to podaří v dalších dílech, pokud budou. Naštěstí to vedl všechno kapitán Jack Sparrow s jeho posádkou a Barbossa, dále se Salazarem. Mě možná na malou chvilku trochu chyběly postavy Orlando Bloom a Keira Knightley, které se tam ukázaly opravdu jen v malém zlomku. Doufám tedy, že bude pokračování dalšího dílů, kde to opět rozbalí na plné pecky všechny postavy, které jsme si tak oblíbili postupně ve všech dílech. Abych nehodnotil jen postavy, rád bych opravdu velice kladně ohodnotil zkrátka nápad filmu a že těch nápadů bylo požehnaně, kdy nechyběly napínavé scény podložené humorem a akcí, skvělými záběry a efekty podložené skvělým zvukem. Všechno do sebe zapadalo a vše na sebe navazovalo i z předchozích skutečností. Mile mě to překvapilo a i když mohl děj být v podstatě jednoduchý, já se v podstatě nenudil ani chvíli, snad ani minutu, protože nebylo proč! Těším se na pokračování a doufám v něj! p.s. - doporučuji zhlédnout také závěrečnou potitulkovou scénu, která odkrývá možné pokračování... (75 %)

The Voice UK (2012) (pořad)

Nemůžu dát jinak než 4* už kvůli úžasné porotě, která je plná energie, vtípků, zkušeností a rozvahy. Celým pořadem provází jen jejich úžasná energie, bez které by to bylo úplně chabé. Skvěle hodnotí a s rozvahou si vybírají, podávají zkušené rady a jsou proste úžasní. Výkony soutěžících jsou geniální a vystoupení porotců tomu dodává tu velkou třešničku na dortu. Super!

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

První chci uvézt, že hodnotím čistě NEZAUJATĚ, ne jako u ostatních. Alespoň si myslím, že ostatní hodnotí zaujatě jen proto, že vědí, že tento pořad patří NOVĚ. Co si budeme nalhávat. Nova nepatří mezi nejlepší televize, hlavně kvůli vyvolávajícím sporům Slovensku, které následně ruší na Českém území jejich stanice nebo kvůli inteligenci většiny moderátorů a režíséru a majitelů některých pořadů Novy. Jednoduše řečeno: ,,Ano, NOVA a její televizní noviny, "předpověď počasí", kriminálky a různé pořady o inteligenci nula jsou velmi špatné. Ale tady jde čistě u všech hodnotící jako ,,odpad" o čisté zaujetí jen skrze to, že pořad vlastní NOVA. A to je špatně! Abych se tedy dostal k hlavní věci, hodnotím nezaujatě a i kdyby tento pořad vlastnila nejhorší televize na světě nebo Paroubek, budu hodnotit kvalitu pořadu. Pořad je podle mě velmi dobře udělaný a hlavní práci zde odvádějí maskéři, kdy mnohdy odvedou opravdu velmi dobrou práci. Dobrou a většinou i skvělou práci zde odvádějí i soutěžící napodobující různé zpěváky, ač jde vždy o čistý originál zpěvu a choreografie. Některá čísla jsou čistě pro pobavení, jiná jsou napodobená velmi přesně, jiná za moc nestojí a jiná obsahují něco dobrého a něco špatného - zkrátka každý výkon ukáže, jak lze napodobit jakéhokoliv zpěváka. Mě se tento pořad líbí, mnohdy lepší jak originál nebo celkově dokáží soutěžící opravdu velmi dobře překvapit... Jediné, co mi hodně vadí, že se v posledních dílech objevuje Suchánek, kterého jsem měl dříve rád, ale do tohoto pořadu se nehodí a pokud hodnotí Martu Jandovou negativně jen proto, že ji zná od malé holčičky a přijde mu to moc vyzávavé, a proto jí dá nejméně bodů, to mi přijde opravdu čiště neprofesionální hodnocení tohoto ,,neporotce a šaška".

Tísňová linka (2013)

Vynikající napínavý thriller, který me bavil od začátku do konce. Napětím jsem si kousal nechty a očekával, jak to všechno dopadne. Únosce, přesný typ agresora, které přímo nenávidím za to, jak nevinné osoby unese a následně zabije. Vynikající herecký výkon Halle Barry, přirozený a přesvědčivý strach vycházející z jejího obličeje, kdy se nápaditě snaží unesebou oběť za každou cenu zachránit. Napětí je doprovázené skvělou hudbou, a i když je v konečném důsledku film opravdu velmi jednoduchý a děj prakticky primitivní, funguje to a vše mě přesvědčilo. Vynikající film plný napětí, jednoduchého, avšak přesvědčivého děje, s výbornou Halle Berry. Ovšem konec? Ten mě trochu zaskočil a moc se do tohoto typu filmu příliš nehodil. Bylo to zkrátka něco tak atypického a zvláštního, až to trochu zkazí celkový dojem. Za úplný závěr tedy musím třešničku na dortu odhodit. Takový konec by opravdu být v tomto případě neměl, nebyl to dobrý nápad zakončit jinak skvělý thriller tímto způsobem.

Byl jednou jeden... člověk (1978) (seriál)

Já si myslím, že skvělý animovaný seriál, a to hlavně pro děti, kdy jednotlivé díly plní účel jak zábavný, tak naučný. To, že se v tomto seriálu rozebírají různé fyzikální či chemické zákony obecně, se hodně seriál věnuje lidskému tělu. Myslím si, že by to ocenil kromě dítěte i člověk, který nemá chuť na vyloženě odborné dokumenty točené za účelem ,,pochopit své tělo" a pochopit různé vědy. Tento animovaný seriál je opravdu nejen pro děti a co si z dětství pamatuji, seriál je udělaný opravdu tak, jak má být... Vždy si z toho něco odnesete a i dospělý člověk pochopí, tak ve skutečnosti některé věci fungují, o nichž třeba ani nevěděl...

Bez dcerky neodejdu (1991)

Příběh podle skutečné události zfilmován v neuvěřitelném prostředí. Mnoho z nás si ani neuvědomuje, že se to ve skutečnosti stalo, nebo že opravdu většina žen je nuceno žít tak, jak si samy nepřejí a jsou nuceny trpět nesnesitelné podmínky tamější ,,nekultury". Ve filmu se podařilo zobrazit napětí a akce, bezmoc a volání o pomoc zoufalé ženy. Herecké výkony výborné, prostředí - reálné, děj - neuvěřitelně přesný, pravdivý, napínavý, plný strachu a obav, ve filmu bylo také zmíněno hodně podstatných věcí, jak tamější "lidé" žijí - mladí chodí bojovat a když zemřou v boji, Alláh je bude navždy milovat, ženy zde musejí poslouchat své manžely - nejsou tedy svobodné a většina z nich jsou zde drženy proti své vůli, neustálé boje mezi sebou, násilí, zbraně, neuvěřitelně zfanatizovaní lidé... Podle mě opravdu napínavý film, plný akce, napětí, strachu, obav, bezmoci, - zkrátka nepředstavitelné peklo, co musí prožívat tamější lidé (ženy),... respektive co prožívala během útěku žena s dítětem. Neuvěřitelné a výborně vyobrazené. Je to dle hodnocení tak 3 - 4 ****,

Do nitra tornáda (2005) (TV film)

Výborný dokument provázející vás skvělou podívanou lovu po tornádech. I když jsou záběry amatérské, už to dodává samotné kouzlo a přirozenost dokumentu. Dokument Vás neprovází jen teorií, ale také praxí. Veškeré záběry jak a co dělali, aby dosáhli cíle, vás tento upoutavý a oddechový dokument nezklame.