Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Horor
  • Krátkometrážní

Tísňová linka (2013)

Vynikající napínavý thriller, který me bavil od začátku do konce. Napětím jsem si kousal nechty a očekával, jak to všechno dopadne. Únosce, přesný typ agresora, které přímo nenávidím za to, jak nevinné osoby unese a následně zabije. Vynikající herecký výkon Halle Barry, přirozený a přesvědčivý strach vycházející z jejího obličeje, kdy se nápaditě snaží unesebou oběť za každou cenu zachránit. Napětí je doprovázené skvělou hudbou, a i když je v konečném důsledku film opravdu velmi jednoduchý a děj prakticky primitivní, funguje to a vše mě přesvědčilo. Vynikající film plný napětí, jednoduchého, avšak přesvědčivého děje, s výbornou Halle Berry. Ovšem konec? Ten mě trochu zaskočil a moc se do tohoto typu filmu příliš nehodil. Bylo to zkrátka něco tak atypického a zvláštního, až to trochu zkazí celkový dojem. Za úplný závěr tedy musím třešničku na dortu odhodit. Takový konec by opravdu být v tomto případě neměl, nebyl to dobrý nápad zakončit jinak skvělý thriller tímto způsobem.

plakát

Byl jednou jeden... člověk (1978) (TV seriál)

Já si myslím, že skvělý animovaný seriál, a to hlavně pro děti, kdy jednotlivé díly plní účel jak zábavný, tak naučný. To, že se v tomto seriálu rozebírají různé fyzikální či chemické zákony obecně, se hodně seriál věnuje lidskému tělu. Myslím si, že by to ocenil kromě dítěte i člověk, který nemá chuť na vyloženě odborné dokumenty točené za účelem ,,pochopit své tělo" a pochopit různé vědy. Tento animovaný seriál je opravdu nejen pro děti a co si z dětství pamatuji, seriál je udělaný opravdu tak, jak má být... Vždy si z toho něco odnesete a i dospělý člověk pochopí, tak ve skutečnosti některé věci fungují, o nichž třeba ani nevěděl...

plakát

Do nitra tornáda (2005) (TV film)

Výborný dokument provázející vás skvělou podívanou lovu po tornádech. I když jsou záběry amatérské, už to dodává samotné kouzlo a přirozenost dokumentu. Dokument Vás neprovází jen teorií, ale také praxí. Veškeré záběry jak a co dělali, aby dosáhli cíle, vás tento upoutavý a oddechový dokument nezklame.

plakát

Predátoři z blízka (2005) (TV seriál)

Vynikající dokument o přírodních zabijácích všeho druhu. Neříkám, že všechny díly, co jsem viděl, mě uchvátily, ale to je otázka zajímavosti daného zvířete a daného prostředí, ve kterém se natáčelo. Mě osobně velice oslovily medúzy a celkově vodní živočichové. Oceňuji výpravu, kameru a vynikající záběry. Pro milovníky přírody a celkově výpravných dokumentů o zvířatech, respektive ,,zabijácích" a nejnebezpečnějších tvorů, je tento dokument jako stvořený, relaxační, naučný a oddechový.

Muž z oceli (2013)

Pomalý rozjezd, pomalý spád, pomalé zakončení. Vyvážené části filmu, které bych rád ohodnotil tak nějak zvlášť. Co se týče první poloviny filmu, tedy jeho rozvíjení, bylo více než dobré. První polovina filmu tedy velmi překvapila tím, co se dozvíme z minulosti ,,supermana" a co vše se tehdy odehrálo - skvělé efekty, děj, propracovanost a nápad. Zkrátka a dobře, u mě první polovina filmu, která se opravdu pomalu rozvíjela k hlavnímu ději, neměla prakticky žádnou větší chybu v tom, abych neřekl, že je vše, jak má být. I když bylo rozvíjení filmu prakticky hodinové, nenudíte se u něj a ani já se nenudil. Menší výhrady bych nejspíš měl v druhé polovině filmu, a to konkrétně k až příliš obrovskému množství destruktivních a ničivých scén, kdy všechno padá, vybuchuje, exploduje, létá, praská a kdy vlastně další druhou polovinu se jedná prakticky o zničení všeho, čemu přijde ,,superman" a jeho ,,protivníci" do cesty. Je to až zbytečné. Efekty jsou poměrné povedené, a to jak zvukové tak vizuální, ovšem jak jsem řekl, tolik scén a tolik dlouhých minut prakticky jenom v prostředí, kde se vše domoluje, vás začne po chvíli i nudit. Naštěstí to zachraňují MEZIscény hlavních, ale i vedlejších postav plné akcí... Co se týče závěru, i to, mi přišlo poměrně zbytečné, možná více, než druhá polovina ničení všeho, co přijde do cesty ,,superhrdinům". Myslím konkrétně část, kdy se podaří zneškodnit světotvorný motor a dostat nepřátele do vemíru, kdy ovšem jeden z nich na Zemi zůstane a začne nekonečný boj mezi sebou, kdy se nudíte tím, kdo z nich vlastně vyhraje i když víte, že jsou oba prakticky proti sobě rovni a jen tak někdo nevyhraje. Opět všechno létá, padá atd... Naštěstí to netrvá dlouho a dočkáme se konce, a to šťastného. Jinak velmi povedený film co se týče efektů, zvukových a vizuálních, hlavně nápadu a první polovina filmu neměla absolutně žádnou chybu, velmi mě bavila. Co se týče druhé poloviny filmu, jak jsem se vyjádřil, ta hodnocení srazila. První polovina filmu úžasná, tedy 5*, druhá nižší hodnocení, a proto celkově zasloužené 4 **** za super film :)

Na hraně zítřka (2014)

Dle mě jeden z nejlepších a nejnápaditějších filmů z rubriky Scifi-dobrodružný-akční. Děj a myšlenky filmu jsou natolik propracované, až je film geniální. To, že si občas musíte zapřemýšlet a pouvažovat o tom, jak je to vše vlastně myšleno, jak a proč se to děje už poukazuje na to, že to není jen ledajaký film bez promyšleného děje. Nutí Vás to přemýšlet, a to je na tom to parádní. Nenudíte se. Film obsahuje velmi kvalitní prvky. Akce, napětí ve skvělém vyvážení. Dostatek, ale ne přebytek Humoru, za což další palec nahoru. Nápady a propracovanost mysterióznosti, děje, souvislostí. Výborná herecká kombinace herecké dvojice Toma Cruise a Emily Blunt, která v tomto filmu dle mě opravdu hodně zazářila. Dle mě jeden z nejlepších filmů tohoto žánru a nejen toho. Za mě 4 + hvězdiček.

Thelma a Louise (1991)

Příběh ze života se skvělým dějem, hereckými výkony, kamerou, hudbou. Nic nechybí. Příběh, kdy i hodné, nevinné, avšak nešťastné kamarádky se mohou kvůli jedné věci, co na ně osud nastražil, dostat do velkých problémů. Ve filmu opravdu nechybí nic, je tam všechno. Napětí, akce, romantika, humor, dramatické scény, dobrodružství zakončené tragédií. Během tohoto filmu jsem se nenudil ani minutu, skvělý, avšak smutný film ze života, kterým se inspiroval režisér Ridley Scott a velmi se mu inspirace z toho, co může potkat i nevinné dívky, povedla. Film je doprovázen i výbornou hudbou, hlavně smutné a bezmocné scény dvou kamarádek, obzvlášť poté závěrečná scéna, takže i za hudbu velké plus.

plakát

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Typická vánoční pohádka, která nikdy neomrzí. Skvělá česká herečka, Libuše Šafránková, ztvárnila krásné milé děvče se skvělými dalšími hereckými výkony ostatních českých, ale i německých herců. Trochu mě znepokojuje, že i přesto, že bylo použito několik postav jako německých herců a něměckého prostředí, kde se natáčelo, si Němci tuto pohádku přivlastňují a vydávají za jejich. To už je věc druhá, ovšem já si trvám na tom, že se povedla krásná, nikdy neomrzující česká pohádka na Vánoční svátky :-)

V jako Vendeta (2005)

Myslím si, že mohu tento film nazvat perfektním. To, že tento film ukazuje světu celkovou nenávist vůči společnosti, zobrazuje opravdové dění ve světě, avšak trochu jiným způsobem, avšak hodně podobně dnešní situaci. Děj se odehrává v budoucnosti a myslím si, že tento film otevře člověku oči o dnešním světě. Ovšem jak říkám, ve filmu dnešní svět trochu jinak... I když je film poměrně obtížné pochopit poprvé, co jste jej viděli, někdy i podruhé, potřetí..., vždy vás nadchne a je to film, při kterém se ani nelze nudit. Je zde vyobrazeno plno emocí v podobě strachu, nenávisti, pomsty, ale i romantiky. Nechybí akční scény, napětí a mnoho dalších, zkrátka tento film si myslím, bude bavit každého, bez ohledu na to, zda málo či hodně - bavit vás bude jakkoliv. Doporučuji v mnoha ohledech! Super film a možná i změním hodnocení na *****! Zatím dávám **** :)

Ďábel nosí Pradu (2006)

Některé lidi možná nazaujme, mě zaujal. Ať už herecké výkony a grymasy herečky Meryl Streep v doprovodu známé herečky Anne Hathaway, či mnoho známějších herců. Tento film měl alespoň důvod se natočit, a to skrze pravdivý příběh neskutečně nepříjemné šéfky časopisu. Film je vtipný, poučný, a baví. Neříkám, že to je vyloženě nějaká pětihvězdičková pecka, ovšem tento film je opravdu podán tak skvělým způsobem, že baví i po několikátém zhlédnutí. Nechybí humor, akce, v doprovodu hudby. Záběry ze života, zklamání, láska a mnoho dalších. Pro mě ****

Ovládací panel
1 bod