• Krátkometrážní

Marie Antoinetta (2006)

Hodně vášně, sexu, večírků, nenávisti, nespravedlnosti, povinností, a mnoho dalších věcí, které byly ztvárněny opravdu bych řekl výborně. I když se zamyslím, film zase tak úžasný a něčím zaujímající děj nemá, ovšem skrze to, že v člověku zanechá emoce, je to film dobrý. Kostýmy vynikající. V tomto filmu, jak v tehdejší době jistě i bylo, se objevilo opravdu hodně sexuálních a vášnivých momentů, plno večírků a honostnosti bohatých panovníků. Film bych hodnotil 3,5 až 4 hvězdičkami... Takový lepší průměr opravdu za dobrý spád filmu, emoce, které ve vás film zanechá skrze několik tehdejších neštvarů vyobrazené v tomto filmu a za kostýmy a celkové detaily provedení.

Bonnie a Clyde po italsku (1982)

Lepší průměr ***+ co se týče opravdu dobré komediální dvojice v tomto filmu, která ztvárnila někdy až opravdu velmi pobavující scény... Krásná slečna, která je téměř slepá a nemá brýle, pan účetní, který je neschopný prakticky i když by brýle měl. A o tom to je - hledali se, až se našli a provází vás výborným dějem plným neštěstí a smůly, ale opravdu v zábavném podání. Musím říci, že v kombinaci s herečkou Ornellou Muti, která ztvárnila společnici pana účetního, byl film nejlepší z italských komedii Fantozzi a maléry pana účetního. Dala tomu šmrnc a dávku humoru :). Já osobně doporučuji

Jana Eyrová (2011)

Výborný film co se týče kamery, kostýmů, děje a průběhu filmu. Film s romantickými prvky, s ponurejším koncem, líbilo se mi to, každopádně doporučuji pro ty, kteří mají rádi vyloženě historické filmy zaměřené na dávnou dobu. Tento film byl totiž velmi dobře inspirován knihou, z dávné doby. Film měl děj, bavil mě.

Láska nebeská (2003)

Musím říci, že opravdu bych dal běžně filmu asi 3 hvězdičky, ovšem v tomto filmu je tak úžasná atmosféra, která nedostatky ve filmu přebije, jak zde již několik lidí psalo... Co se týče scén, líbí se mi, že se odehrává mezi několika páry a mezi několika lidmi, a tak se odděluje děj několika scénami na různých místech. Dobrý film na relax hlavně přes vánoční svátky.

San Andreas (2015)

Za tento katastrofický film bych se klidně i rozmýšlel mezi 3 - 4 hvězdičkami. Problém je však jasný. Nehodnotit jen vizuální efekty, ale celkový děj, akci, emoce a hudbu. Co se týče vizuálních efektů, tedy grafiky, ta je více než dobrá, skvělé záběry hroutících se mrakodrapů, skvělé záběry vlny tsunami a celkově hodně přesvědčivé. Co se týče hudby, lepší, než jakou použil Emmerich ve filmu 2012, není, ale též není špatná, hlavně ta burácející a strašidelná, zde palec nahoru. Co se týče akce, opět mi zde chybělo něco, kde se nebude jednat opět o profesionály, kteří určitě přežijí, protože mají štěstí na ,,vzdělání" či vědomosti od svého otce, jak přežít, jak s vysílačkou atd... Hodně se to poté pojí s některými scénami, jako že oni jediní si sehnali vysílačku, oni jediní vyvázli bez zranění atd... Samozřejmě detail. Co se týče některých scén ve filmu, pár jich bylo zbytečných, jako na konci. Co se týče emotivních scén, ty Emmerich ve filmu 2012 zakomponoval lépe (tzn. smutné loučení rodiny před tsunami, než je smetla, loučení po telefonu, kdy rodina věděla, že umře atd...), v San Andreas takové scény prakticky nebyly, kromě závěrečné. Možná to vypadá, že kritika v mém komentáři je více než dost,... Musím říci, že film byl skvělý, ale kapánek mi tam něco chybělo a něco naopak zbytečně přebývalo :). Jinak super a klidně bych dal i **** :-) Doporučuji.

2012 (2009)

Dle mě asi jeden z lepších katastrofických filmů. Co se týče propracovanosti vizálních efektů, ty jsou bych řekl více než nadprůměrné. Ne dokonalé, ale jsou hodně povedené. Rozlišení a zvuk je též velice kvalitní. Co se týče akce a napětí ve filmu, je to jako sinusouda. Ve vrcholu napětí a akce, záběry, které následují po ničivých zemětřeseních atd..., náhle nechají to nejlepší spadnout dolů. Střídá se tedy akce a nudné záběry, akce a nudné záběry... Emmerich je na katastrofické filmy asi jeden z nejepších, ovšem tentokrát mi ve filmu až moc vadilo, že vždy hlavní postavy uprchly smrti jen o malý zlomek vteřiny a milimetru. Vždy a zase, v jedné scéně snad 10x. Na konci filmu mě hodně nudily scény zaplavené části záchranné lodi, kdy si opět stihly vyznat lásku, a vlastně už to s katastrofickým filmem společného mnoho nemělo. Každopádně co se týče napětí, emocí, ty do filmu Emmerich uměl zapojit velice dobře... Hudba úžasná!

Stepfordské paničky (2004)

Film, který neurazí, ale ani extra nepotěší. Je to vlastně film, který lze pustit do pozadí jako kulisu, a při něm si můžeme povídat s přáteli. Jak jsem zmínil - neurazí, ale neuchvátí. Herecké výkony dobré, ovšem celkový děj a nápad, no nevím nevím, ale tři hvězdičky je průměr a to nikdy neurazí.

Vánoce na spadnutí (2022)

Dost velká škoda, že se z celkem tak dobrého nápadu s velmi vkusnou Vánoční atmosférou nakonec vyklubalo jen poměrně laciné a herecky nedobré zážitky. Nemohu říci, že jsem se nezasmál, on ono ten laciný humor skutečně fungoval (až na roli "přítele" Lindsay, jehož humor mi způsoboval na tváři spíše otrávený výraz). Lidsay mě svým laciným a jednoduchým humorem vždy celkem rozesmát uměla, taky samozřejmě záleží na režii a zpracování samotného "humoru". Co se po herecké stránce týče, bylo to až přeumělkované, malá holka (dcera) majitele pensionu mi až svým dokonalým úsměvem, nepřirozeně umělým hereckým výkonem a zkrátka až nepřirozeností lezla spíš na nervy, stejně tak samozřejmě i ostatní. Mnohdy mi přišlo, že smích a obecně mnohdy zahrané scény byly opravdu tak umělé a až tak okaně přehrávané, že to opět místo úsměvu vyčarovalo na mém obličeji sarkastický výraz. I přesto se mi moc líbilo prostředí, ve kterém to točili, ač většina záběru byla samozřejmě točena s kulisami nebo digitálními efekty, např. ten umělý digitální padající sníh si mohli odpustit, pokud to neumí zpracovat tak, aby to bylo věrohodnější. Ale samozřejmě na to by byl potřeba asi větší rozpočet, což chápu. Radost mi film udělal i neudělal. Rozhodně měla být zápletka mnohem mnohem propracovanější a s rozvinutějším dějem, bylo to příliš jednoduché, mnohé scény předvídatelné a mnohé podobné filmy tady již byly mnohokrát, takže je to vlastně to samé, co jsme už viděli jinde, akorát s jinými herci a trošku pozměněným prostředím. Musím uznat, že Vánoční atmosféra byla zpracována dost dobře, řekl bych až perfektně (nepočítám ony digitální nebo uměle točené záběry s kulisami a zasněženým sněhem v pozadí). I přesto by se to ale u filmu stávat nemělo, aby šlo poznat, co je realita a co je umělé či nedejbože digitální. Lidsay a Chord jsou vcelku dobří herci, kdyby jim bylo v rámci režije svůj potenciál trochu více rozvést, mohli by předvést i celkem dobrou podívanou. Takto bohužel dávám jen 2*, možná se na tento film ještě někdy podívám. Přeci jen, pár vtipných scén tam opravdu bylo, jinak je to vcelku lacině zpracovaný běžný předvídatelný slaďák, jak se dva do sebe zamilují a žijí spolu spokojeně až na věky :)

Doba ledová: Mamutí drcnutí (2016)

První díl z Doby ledové, který už nikdy nechci vidět! Fyzikální zákony absolutně porušovány a celkově nesmyslný děj!