Kmotr (1972)

Tento film mi vyrazil dych! Áno, áno je to pravdou, že filmy z minulého storočia majú viac do seba, ako filmy zo súčasnej doby. Mňa film Krstný otec tak očaril, že si s určitosťou prečítam i knihu. Možno to bude chyba, že prv som videl film a potom sa vrhnem na knihu, ale tento film je pre mňa vrcholom filmového rebríčka a knihu od Maria Puza si nemôžem nechať ujsť, či už ma bude baviť viac alebo menej ako film. Nechcem písať dlhé litánie, a preto budem písať v krátkosti. Či už Al Pacino alebo Marlon Brando, obidvaja boli perfektný v tomto filme a ťažko im hľadať konkurenciu, pretože aj keby len Al Pacino stál len tak vo filme a občas pohol obočím, tak by bol dokonalý. Naopak Marlon Brando, ako chlap s neuveriteľným rešpektom zo strany svojho okolia a jeho sympatickým zachrípnutým hlasom vedel spraviť každý scénu zaujímavú. Tento film zanechal vo mne niečo, čo sa len ťažko dá popísať, prekročil hranice geniálneho filmu a to už len ťažko nejaký film prekoná. Filmu dávam 100%.

Geriho hra (1997)

Dokonalý krátkometrážny animovaný film, o to viac poteší, že je vytvorený českými ručičkami. Perfektné! Na to, že je to vytvorené v roku 1997, tak je to paráda.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Tento "týpek" by snáď prežil aj koniec sveta. Táto "relácia" mi doslova chvíľkami berie dych. Niekedy by som povedal že to asi neprežije do čoho sa chystá, ale on je snáď nesmrteľný. Zakaždým sa vie vynájsť a prežiť tie strašné podmienky ,ktoré mu jeho okolie poskytuje. Má môj rešpekt a som rád že niečo takéto sa nakrúca pretože v súčastnosti bežia v televíziách relácie ,ktoré častokrát nemajú úroveň.

Dr. House (2004) (seriál)

Tento seriál som si okamžite obľúbil. Hugh Laurie ( Dr.House) vie sympaticky uhrať akúkoľvek scénu a svojím niekedy drzím chovaním vie pobaviť diváka. Seriál je obsahovo vynikajúci, takmer každý vzhliadnutí diel ma bavil. Každú chorobu a problém dokáže vyriešiť i keď niekedy za pomoci svojej doktorskej partie ,ale vždy nakoniec zvolia tu správnu lekársku terapiu. Veľmi dobrý seriál. Dávam mu 95%.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Animovaný seriál ktorý to somnou tiahne už od detstva až po súčasnosť a stále je to môj najobľúbenejší animovaný seriál keď nie vôbec aj ako celkovo seriál. Nikdy nestarnúca rodinka žltej pleti s vždy s novým a novým problémom a stále originálnym scenárom. Je to proste legenda seriál.

Rocky Balboa (2006)

Majstrovské dielo plné motivácie a krásnych scén, obohatené peknými dialógmi. Nestarnúci Rocky ako pravý boxer, ktorý vo svojom veku dokáže, že nepatrí do starého železa a svoje umenie predvedie posledný krát v ringu. Film ukázal viacero pekných situácií, s ktorými sa pomerne často stretávame v reálnom živote. Vlastný syn, ktorý sa hanbí za svojho otca a neuvedomuje si čo tým pácha a akú bolesť mu spôsobuje. Asi najlepšou scénou filmu je, keď Rocky vysvetľuje svojmu synovi, čo všetko preňho v živote spravil. Tá scéna je plná motivácie a pravdy ktorej asi ťažko môžme niekto rozporovať. Ďakujem za takúto peknú rozlúčku s Rockym a verím že Stallone v Rambovi IV takisto uspeje. Filmu dávam 95%.

Sám doma (1990)

Malý Kevin ktorý sa dokáže vysporiadať s každým problémom ktorý mu čelí a nezastaví ho ani hlúpa dvojica zlodejov ktorý sa naopak nevedia vysporiadať s najmladším členom rodiny McCallisterovcov. Asi jediný film ktorý si drží svoju vianočnú atmosféru. Neviem dokedy ma tento film bude baviť ,ale videl som ho už asi 30x krát a stále sa smejem na scénkach ktoré film obsahuje. Proste film ktorého čaro z Vás asi tak ťažko neopadne. Vyrastal som na tomto filme a vyrastať budú na ňom asi aj moje deti. Filmu dávam 90%.

Přátelé (1994) (seriál)

Na tomto skvelom seriály som vyrastal a vryl sa mi do srdca ako žiadny iný seriál. Mám pri ňom pekné spomienky a veľmi rád si pozriem aj filmy v ktorých hrajú účinkujúci tohto seriálu. Proste všetkých týchto hercov mám rád a obdivujem ich zato ako pekne zahrali tento seriál. V poslednej sérii tohto seriálu ma dosť dojali niektoré pasáže v ktorých to prakticky všetko končilo. Seriálu dávam 100%.

Temný rytíř povstal (2012)

Christopher Nolan týmto temným a epickým dielom ukončil jednu z najlepších triológii aké som kedy videl. Tom Hardy skvele zastúpil Heatha Ledgera v roli zápornej postavy a ukázal že dokonale vie zahrať zápornú postavu. Batman konečne narazil na vyrovnaného súpera a po prvýkrát som mal pocit že s Gothamom to nedopadne dobre. I keď Batman vypadá ako neporaziteľný a nezlomný bojovník, Nolan ho tentokrát vykreslil ako "bežného" smrteľníka ,ale o to väčšie bolo aspoň jeho povstanie. K filmu teda môžem napísať len toľko, že stále to je pokračujúce geniálne dielo Christophera Nolana a napriek tomu že po tomto finálnom diele tejto skvelej triológie sa "vynorilo" veľké množstvo negatívnych ohlasov tak i naďalej je film hoden 5*. Film takisto vyšperkovali aj krásne soundtracky od Hansa Zimmera ktorý je v tomto smere asi najlepší skladateľ. Filmu môžem dať teda s ľahkým svedomím 95%.

Gran Torino (2008)

Čakal som od tohto filmu veľa ,ale film po zhliadnutí moje očakávanie ešte viac predčil. Nečakal som, že ma tento film až tak pohltí a nechá ma unášať jeho dejom. A ten soundtrack filmu na konci filmu je nádherný. Rodina sa nezaprie a je vidieť že Clintov syn Kyle a Scott zdedili po otcovi umenie. Filmu dávam 100%.