lestyna

lestyna

<< předchozí 1 2
    • 18.3.2018  00:26
    Tvář vody (2017)

Plný počet * Nevšední, vizuálně perfektní, velmi něžný a krásně podaný příběh dokonalého souznění a lásky. Doplněné hudbou Alexandre Desplata se z toho stává film, který se umišťuje velmi vysoko v mém žebříčku nej filmů.

• 20.10.2017  22:45
    Wish Upon (2017)

Ze začátku jsem myslela, že se bude jednat o lehce nadprůměný kousek. K mé smůle, se ale nepovedlo. Ty ,,nehody,, by se mi i celkem líbily, nevadilo mi, že nejsou přehnaně krvavé a originalita taky pokulhávala, ovšem i tak jsem se bavila. Hlavní problém, který po tak půlhodinovém začátku přišel, byla hlavní hrdinka. Její pro mě naprosto nepochopitelné chování mě tak vytáčelo, že mi to celý film zkazilo. Když se jí splní do puntíku prvních pár přání a vůbec se nezamyslí nad tím, že třeba ta skříňka opravdu funguje...To, že svými přánímy zabíjí lidi ji taky vůbec nevzrušuje a to hned na začátku, kdy si přeje aby její spolužačka shnila zaživa. Jasný, chápu, každej má někoho koho by nějraději žďouchnul ze schodů, ale udělá to doopravdy? Ne! Až tedy na naší Clare, které je to uplně u prdele. Chápala bych to, kdyby film vyprávěl o chladnokrevné vražedkyní. Jenže, tak to není. Absolutně špatné propracování hl.postavy a jejího charakteru. Sice je na konci filmu jasné, že jí teda měla ovládat ta skříňka, jenže to do uplněho konce není vůbec patrné.

• 21.5.2017  21:57

Veliká splácanina všeho možného...Tak by se asi dal film shrnout. Mé hodnocení (2*) dávám za sms chat a znepokojivé scény s ,,duchem,, na konci filmu.

• 9.2.2017  16:28
    Našrot (2013)

Super oddechovka, která zabaví. Člověk má potom hned chuť, vzít si flašku a jít za dobrodružstvím...

• 9.2.2017  16:23
    Obr Dobr (2016)

Vizuálně krásně vytvořená pohádka, která ale nudí. Při sledování jsem si kladla otázku, jaké věkové skupině je film vlastně určen. První polovina milá a něžná, ale nezáživná. Druhý polovina úplně něco jiného. Trapné vtipy, které jsou totálně mimo mísu. Holčička nesympatická, taková neslaná, nemastná. Obr Dobr na druhou stranu boduje. Jeho žvatlání je vtipné a dokáže ve Vás vzbudit soucit. I tak ale nakonec jen 2*

• 9.2.2017  15:54
    Alyce Kills (2011)

Šíleně ukecaný a nudný začátek. Myšlenkové pochody hlavní hrdinky, bohužel pro mě nepochopitelné. Děsivá na celém filmu byla akorát kamarádka, která na nemocničním lůžku opravdu nevypadala hezky. Konec, který měl být vtipný?? Vtipný nebyl...rozřezávání těla, ruka v mixéru či v mikrovlnce...nestačí k tomu, aby se člověk bavil. Možná kdyby to herečka zahrála jinak, trošku víc jak magor, kterým se i stala. Ale to se nastalo, tudíž pro mě ztráta času.

• 11.11.2015  22:11

A to jsem si ze začátku naivně myslela, že to bude dobrý...Jakmile klaun začal vraždit, šlo to totiž rychle z kopce. Že byly vraždy brutální a hnusné, to by mi nevadilo, ale chyběl tomu jakýkoliv vtip...A to ty vraždy očividně vtipné být měli. Protože když se koukáte jak někomu vydlabávaj mozek a on si při tom v pohodě žije dál, stejně tak vyndavání střev a další....Prostě to bylo laciné-trapné a vůbec ne zábavné. Nemluvě o scéně s kočkou. Dvě hvězdičky za ten slibný začátek, a scénu na tříkolce.

• 13.10.2015  20:48
    Grace (2014)

Myslela jsem, že tomu dám 4* , jelikož film natočený z tohohle pohledu a s tímhle tématem jsem ještě neviděla. Navíc mě po celou dobu bavil,.. Grace byla vcelku sympaťačka a tak nějak sem s ní soucitila. Teda soucítila spíš s jejím démonským ,, Já" Protože poslouchat ty hloupé kecy- pravidla církve...pokládám za větší zlo, než cokoliv jiného. Bohužel nemám ráda nelogické věci a tak si pokládám otázku. Doteď jsem předpokládala, že ,,Satan" je asi rád, když se lidé chovají podle něho...Tak nechápu, proč je tak divej zabít Otce (Alan Dale), který si užíval sexu s matkou Grace. Neměl by z toho mít spíš radost? A ne na něj ječet, že si zasluhuje potrestat....To bych čekala od té druhé poloviny- tedy boha. Ale od Satana?? Tří hvězdičky za to, že jsem se nenudila a hlavně za pohled kamery z první osoby.

• 8.8.2013  13:05
    Surfařka (2011)

Nikdy bych se na tenhle film sama nepodívala, ale jelikož mě k tomu někdo donutil, musela jsem to překousnout. Rovnou říkám, že nesnáším drama, které se snaží jen o jediné a to z tebe vymámit co nejvíce emocí. Začátek příběhu je dobrý, útok žraloka je velmi efektní a Anna je ve své roli velmi důvěryhodná, ale potom nastává ten zlom. Návrat Bethany domů a tím i začátek amerického kýče. Ty hrůzostrašné promluvy otce ke své bezruké dceři? Bože, vždyť takovéhle kecy by normální žijící člověk nikdy nevypustil z úst! (přiznávám Dennis Quaid patří k hercům na které mám menší alergii). Dávám 3* za příběh Bethany Hamilton, který by mohl být o hodně snesitelnější!

• 8.8.2013  12:30
    Wimbledon (2004)

Nevyhledávám jak romantické komedie, tak filmy o sportu a na tenhle kousek jsem narazila vlastně jen díky televizi. Dala jsem mu šanci a světe div se, ale vůbec to nebylo špatné. Kirsten Dunst sice nemusím, ale zato pro Paula Bettanyho mám slabost, takže se to dá se říct pěkně vyrovnalo. Dávám 4* za solidní a místy i zábavnou podívanou.

• 17.7.2013  00:58
    Hostel (2005)

Netušila jsem, že to bude tak zábavné. Prostředí Slovenska bylo vlastně nad očekávání plusem. Nebylo to nikterak originální- to je pravda, ale mě to zabavilo a někdy i pobavilo. Rozhodně nejlepší scénka je se stříháním oka....

• 30.5.2013  16:27

Co na tohle říct...Režisérům došli nápady a tak se rozhodli vzít do rukou pohádky. Překopávají jejich děje a vzniká tak akční zábava spíš pro dospělé. Když jsem viděla, že to odnesli dokonce i Jeníček a Mařenka s hrůzou jsem čekala co z toho vznikne. Připravovala jsem se na děsuplnou blbost a tu jsem taky dostala! Úžasnou kravinu plnou akce, která nemá problém dělat si ze sebe srandu. Díky tomu jsem si film skvěle užila. Snad se i těším na další z pohádek, které dopadnou takhle.

• 25.5.2013  14:09

Filmů s tématikou vymítání je obrovská kopice a tenhle patří k těm průměrným. Nijak nepřekvapí, ale ani neurazí. Hlavní problém byl v naprosté nevyrovnanosti celého filmu. Začátek je pomalý a nezáživný, potom nastává část středu a přece jenom už se něco začíná dít. Pořád to ale není nic moc a vy pořád očekáváte ten úchvatný konec, kde to všechno vybuchne. Asi tak poslední čtvrt hodina z celého filmu je potom velmi dobrá a vlastně to je i jediný důvod proč dávám 3*, protože ty lekačky na mě bezvadně fungovaly. Takže si v klidu užívám konce a pak se najednou objeví závěrečné titulky. Koukám na to s otevřenou pusou a říkám si, že to snad nemyslí vážně. Ale bohužel mysleli. Úplný závěr je spíš pobídkou k pokračování, ale rozhodně ne ukončením.

• 23.2.2013  15:47
    Vrahouni (2010)

Děsný, utahaný a nudný film. Než se tam něco stalo, trvalo asi dobrou hodinu a navíc ani potom, to nebyl žádný zázrak. Ashton Kutcher, byl jediný kdo to zachraňoval a vlastně jen kvůli němu jsem dala 1*. Katherine Heigl byla naprosto příšerná, nevím jestli to byla přímo její vina, ale Jen byla nepředstavitelně otravná hysterka, která se nedala poslouchat. Navíc mi fyzicky připomínala Ivetu Bartošovou, což určitě není plus. Celkově tuto podívanou beru jako ztrátu času !

• 18.2.2013  18:59

Je velmi těžké hodnotit film jako celek. Jelikož část příběhů se mi líbila a potěšila mě, druhá naopak zklamala, či dokonce znechutila. Ale, jelikož musím udělit hodnocení všech dohromady, dávám 2*. Bohužel víc si to nezaslouží. Už z důvodu, že těch horších bylo podstatně víc. Ovšem byly tam příběhy, které stály zato např.: X Is for XXL- Velmi povedené dílo i když pěkně nechutné. B Is for Big foot- Ani nebylo potřeba přílišné brutality, přesto děsivé a poutavé. K Is for Klutz- Ani ne tak horor, jako vtipná animace. T Is for Toilet - Další velmi zábavná, dobře udělaná, krvavá animace. To jsou příběhy, které si u mě získala plus. Ovšem nemůžu a ani nechci opomenou toto dílo: F Is for Fart- Nechápu, že něco takového do filmu vůbec dali. Stupidní, hloupé a totálně nesmyslné !!!

• 4.2.2013  19:26

Bože, tohle nemá chybu, smíchy jsem brečela :D Opravdu povedený a fakt originální. Od teď mám hrůzu ze lžic !!!

• 3.2.2013  16:51
    Piráti! (2012)

Přestože animace byla skvělá, film byl pozoruhodně nudný. Když jsem se koukla na trailer čekala jsem konečně pořádnou pecku, které jsem se ovšem nedočkala. Piráti sami o sobě nebyli vůbec špatní, jen bych řekla nedotažení do konce. Kéž by se snažili o lepší charakteristiku postav, která se jim přímo nabízela. Už ta pirátka s tím plnovousem, by byla bezvadná kdyby měla víc prostoru. Děj byl opravdu velmi jednoduchý, úplně stvořený k tomu aby ho pochopily i malé děti. Jenže otázkou zůstává jestli tenhle film určený pro děti opravdu je. Nebyl ani zdaleka tak zábavný a poutavý, aby mohl zaujmout. Vždyť já sama jsem sledovala hodiny a doufala v brzký konec.

• 17.1.2013  09:20

Překvapivě povedené komedie. Je to sice opravdu jen oddechovka,ale když nechcete hloubavě přemýšlet a opravdu se jen odreagovat, je to skvělá volba. Učitel, který už od dětství vidí duchy se dostane do školy, kde se to jimi jen hemží. Dostane do rukou partičku mrtvých studentů, kteří se tam jaksi zasekli a on se jim snaží pomoci dostat se pryč. Povedená hudba a dobře vybraní herci, jsou další plus.

• 16.1.2013  17:07
    Pád do tmy (2005)

Klaustrofobii jsem sice nikdy netrpěla, ale po tomto filmu, na sobě jisté následky nacházím. Pro mě je děsivé už to, když prolézaly malé tunely, které se můžou každou chvilku zbortit a udělat z vás placku. Je to velmi povedený horor, který na mě zapůsobil. Lekačky jsou perfektně udělané, lidé mluví potichu a pak BAF a zvuk je o hodně vyšší. Proto mé nadávky byly pěkně slyšet, pokaždé když jsem se lekla. Herečky byly vybrány také dobře, ačkoliv svými výkony nijak nezářily, tak ani jedna mi nebyla nesympatická. Nakonec okouzlující příšerky, které bych potkat opravdu nechtěla. Hlavní herečka byla výborná a získala si u mě takové plus, že jsem jí dokonce fandila aby se konečně dostala ven. Vždyť i já sama jsem toužila zahlédnout denní světlo...

• 10.1.2013  19:05

Půvabný snímek, který vás dožene k slzám. Dětská fantazie je něco jedinečného, ale lidé stárnou a pomalu za ní zavírají dveře. Ovšem tento muž ne!! A proto je jeho příběh tak jedinečný. Není co k tomu říct víc, musíte to vidět aby jste pochopili.

• 21.12.2012  12:21
    Srbský film (2010)

Z morálního hlediska je tento film jedna velká hromada naprosté zvrácenosti. A kladu si otázku, jak někdo, kdo mohl něco takového natočit běhá po svobodě.Není to svým způsobem nijak brutální (na poměry co jsou v dnešní době normální), ale jedná se spíš o naprosté potlačení jakékoliv lidskosti. Film si hraje s tvojí psychikou a zkouší co všechno vydržíš. Už to, že do něčeho takového zatáhli děti je odporné.Celkově by se to dalo označit jako sadomasochistické porno-Takhle by nějak vypadalo mé hodnocení, kdybych měla propadnout pocitům, které ve mě film vyvolal.Avšak z druhého hlediska, kdy bych se měla zaměřit opravdu jen na tu technickou stránku a vypustit při tom všechny emoce-Skvělé výkony herců, kamera perfektní a s hudbou jsem byla též spokojená.Děj je sice poněkud břitký, ale to zcela vynahrazuje povedený (zvrhlý) konec. Díky těmto věcem uděluji jednu hvězdičku.

• 29.11.2012  19:21
    Sinister (2012)

Tak tohle je ten horor, na který jsem se tak těšila. Musím říct, že v mnoha ohledech jsem byla spokojená.Hlavní dějová linie se skládá vlastně jen z pouštění jedné kazety za druhou.A vy s napětím očekáváte co se stane na té druhé,třetí,...Do toho se pletou rodinné vztahy a manželské problémy.První polovina je spíš zaměřená na psychický zážitek,ale v té druhé jim jde hlavně o to vyděsit.Proti čemuž bych vůbec nic neměla.Naopak u mě lekačky bezvadně fungovaly.Skoro jsem spadla ze židle jak jsem nadskočila a byla jsem vděčná,že mě nepotkala menší srdeční příhoda.Teď něco k námětu,není to sice nic světoborného,ale to už jsem věděla předem,takže mi to nijak nevadilo.Což je co říct, protože nesnáším pořád opakující se témata-strašidelný dům-duch tam, duch sem,...Tenhle film mě totiž tu výhodu,že měl naprosto perfektně udělanou hudbu a skvělou atmosféru.Proti tomu nemám opravdu jedinou výtku.Ale teď k tomu co mě vážně zklamalo,možná i naštvalo.První a nejdůležitější věc-naprosto odstrašující děti.Fakt nechápu proč je tam šouply,vypadaly jako ze špatného vtipu.Nechápu, možná měl režisér zatmění mozku,nebo ho zrovna někdo praštil lopatou.Ale rozhodně neodpustitelný tah.Kdyby je vynechaly a dali do hlavní role jen ,,Bubáka" udělali by líp.A teď konec.Nedá se říct,že bych proti němu vyloženě něco měla,ale taky mi nepřipadal zrovna nejlepší. SPOILER-Prostě nechápu proč se v hororech skoro vždycky ukáže,že za všechno nakonec může malé dítě´=vraždící monstrum.A v nejlepším je to samozřejmě holčička.

• 24.11.2012  14:04

Jelikož dobrých černých komedii je málo, fakt jsem se na tuhle těšila. A když jsem uviděla,že mezi hlavními hrdiny je i Simon Pegg, čekala jsem, že to bude opravdu zážitek. Příběh je dobře vymyšlený a přímo vás přemlouvá aby jste si z něj dělali legraci. Proto se ptám-Proč se tak sakra nestalo! Je to přímo plýtvání,mohlo to být daleko,daleko lepší.Kdyby se snažili aspoň o trošku víc,mohla z toho být úžasná komedie,plná černého humoru.Neříkám,že to bylo vyloženě špatné,taky jsem dala 3* že. Hudba,která zaznívala v těch akčních scénách byla skvěle vybraná.A samozřejmě tam byly okamžiky kdy jsem se smála. Úplný konec byl bohužel též nevydařený.Jsem prostě pořád naštvaná za promarněný scénář !

• 13.11.2012  18:42
    Méďa (2012)

Teda nato, jak opěvovaný je to film, docela zklamání. Méďa byl sice opravdu originální, ale všechno okolo jaksi pohasínalo. Z jedné strany teen komedie a z druhé romantika. Vůbec si nepohráli s dějem. Stejně tak konec, který byl tak americký, až to nebylo hezké. Škoda, mohlo z toho být něco daleko lepšího.

• 1.11.2012  18:57

Tak to byl nářez ! Horor z kterého se stala spíš parodie mě opravdu překvapil.Začátek byl sice dost odrazující,ale když to chvilku vydržíte a počkáte odměnou vám bude neotřelý zážitek.

• 1.11.2012  09:16

První polovina filmu-mučení a znásilňování městské dívky skupinkou venkovských buranů. Druhá polovina filmu-slečinka už toho má plné zuby, rupne jí v bedně a začne její velkolepá pomsta. Způsoby smrtí, které si pro ně připravila jsou brutální a směšné zároveň, jestli se při tom popadat za břicho, nebo to brát vážně je vlastně otázka, která mě doprovázela celý film. S vypětím sil jsem se na to dodívala a řekla si ,,Už nikdy víc ! ". Nevadila mi brutalita ani herecké obsazení, ale celý ten námět, který byl tak předvídatelný a ohraný. Konec u mě taky nevyhrál, byl nudný a neoriginální. Jedna hvězdička , protože jsem byla schopná se na to dokoukat, ale jinak zážitek opravdu nulový.

• 28.10.2012  15:01
    Puls (2006)

No,koukla jsem se na to,ale podruhé už to opravdu vidět nemusím ! Jediné co možná stálo zato,byl celý ten nápad s technologii.Bohužel, jinak to byla pěkná blbost s přímo hrůzostrašnými slogany,které by normální člověk nikdy nevypustil z úst.Také zahrnutí celého světa do problému s duchy mi připadalo jako kravina s ohledem na to, že film byl krátký a tudíž jste pak na konci jen jakoby mimochodem zjistili,že s duchy se nepotýkají jen hlavní hrdinové.Dvě hvězdičky za to,že jsem při tom neusnula a za nějaké ty osamocené chvilky ,kdy jsem byla dokonce i vystrašená.

• 4.10.2012  21:56

Moje životní láska-Anthony Hopkins u mě opět získal plný obdiv.Velmi emotivní,ale přitom nijak dramatický film.Vlastně jsem se i docela nasmála,hlavně díky milým vtípkům který provázejí celý film.Příběh je hodně idealistický a dá se říct, že svým způsobem až nepravděpodobný.Ale proč se aspoň chvilku nenechat unášet naivností a nevěřit v celkovou dobrotu lidí jako takových.Pomůžou a poradí vám když potřebujete,bez ohledu na to,co za to získají oni.Hezká představa že? Dávám nejvyšší počet hvězdiček v první řadě za Anthonyho (u kterého zmiňuji perfektní český dabing) poté za hudbu doprovázející celý film a příběh celkově.

• 23.9.2012  14:27

Tak to by šlo ! Začátek sice slabší,ale rozhodně stálo zato si počkat.Lekačky u mě fungovaly bezvadně (někdy možná až příliš).Atmosféra byla ucházející,teda až na ten už zmiňovaný začátek,který se skládal vlastně jen z potulování se v domě a snažení se o to aby se divák třásl strachy,co na něj vyskočí z tmavého kouta.Díky bohu se,ale nakonec z filmu vyklubal docela pěkný kousek a já byla ráda,že jsem neztrácela čas nad nějakou tuctovou duchařinou.Nedala jsem sice čtyři hvězdičky,ale i tak tento snímek hodnotím jako nadprůměrný !

• 15.9.2012  14:25

Bylo to divné! Opravdu nevím,jak jinak to říct.Byla jsem trošku na vážkách,jak film ohodnotit,nakonec jsem se rozhodla pro čtyři hvězdičky.Důvod je takový,že ten námět je tak...tak..originální.A nejspíš už se s něčím podobným dlouho nesetkám.Ryan Gosling to odehrál dobře,ale pro mě je a asi i bude Lars prostě nepochopen.Bianca,z které se pomalu stávala plnohodnotná lidská bytost u mě nenacházela jakékoliv citové souznění.Stejně tak konec filmu u mě nevyvolal,žádné bujaré emoce.Ačkoliv jsem teď vlastně popsala jak se mi snímek nelíbil,zařadila jsem si ho do těch jedinečných a neopakovatelných zážitků,u kterých nemůžu dát míň jak čtyři hvězdičky,jelikož se mi to prostě příčí.

<< předchozí 1 2