Volejte Saulovi - Série 4 (2018) (série)

Často to pôsobilo iba ako premostenie už do piatej série, lebo bolo vidieť že tvorci si dosť šetrili spojenie s Breaking Bad, ktoré aj tak sa už nenávratne blíži. Mix Saulových nevinných výletíkov a nápadov, ktoré ho potvrdili v tom, že už na tej svetlej stránke mu to moc nevychádza. Takisto napriek tomu, že vieme ako to skončí s Gusom, tak si nemôžem pomôcť ale veľmi dobre je tu zasadený. Mike s Nemcami takisto. Kim by mohla byť iba taká spoločníčka v domácnosti, jej dejová linka by tu ani nemusela byť, ale vzhľadom na koniec tejto série ju skôr budeme vidieť menej než viac. Vince si pán, takto premyslený seriálový svet kde každý jeden detail je do dátumu a udalosti presný, už GOT môže závidieť.

Aquaman (2018)

Ultra Super Mega Bombastický film, s heroickou dávkou vizuálu, brutálne natočenou akciou a skvele výváženými sympatickými a otravnými postavami. Z tých miliónov vtipných zvierat a komických kostýmov sa mi až miestami krútila hlava, Wan si pán!

První člověk (2018)

Až tak veľké nadšenie som pri tomto filme nepociťoval, ale to neznamená, že nemá v sebe svoje čaro alebo by sa ho malo hneď odcudzovať. Len keby tam nebolo tej poslednej záverečnej scény na Mesiaci, a to jej zdĺhavé sa dostávanie k pointe, možno by to boli diskutabilné 4*. Damien sa rozhodol pre veľmi jeho netypické prostredie, kamera sníma z divných uhlov, hudba aj Ryan sú fajn ale je to strašne ale že moc dlhé. Spraviť dynamickejších, príbehovo rýchlejšie rozvinutejších 90 minút by nebolo na škodu.

Diktátor (2012)

Povrchná sračka, s klasickým mixom predvídateľných postáv a dialógov. Ešteže to netrvalo tak dlho.

Tiché místo (2018)

Je mi až do smiechu, jak sa tu ČSFD "elita" ide umudrovať nad všetkými tými dejovými nezrovnalosťami a nedostatkami a iba náhlym hodením diváka do situáce, z ktorej není nič vysvetlené iba že sa musí byť ticho inač bude mňam mňam. Je mi to v podstate maximálne jedno. Nemal som žiadne očakávanie a dostal som nervy drásajúcu, nechty trhajúcu napínavú jazdu ktorej predchádzal celkom príjemný úvod s hercami kde sa Všetky Dostatočné informácie dozvieme. Bodka. Koniec. Spokojnosť.

Deadpool 2 (2018)

4* sú za zábavu. skvelé úvodné titulky, FUNKČNÉ vtipy a charizmatické postavy. DP 2 je o dosť lepší od jednotky, o tom nie je pochýb. Ale keby sa človek mal rozpísať o všetkých dejových nezrovnalostiach, o príbehu, ktorý si svojimi myšlienkami ku koncu absolútne zráža hlavu na betón, aj tak to nemá cenu. Lebo stále nám z toho zostane kompaktný, dynamický, energiou nabúchaný unikát.

Solo: Star Wars Story (2018)

Tak toto ma jednoznačne ale že naozaj 100%-tne potešilo. Uznávam, je to absolútne odlišné od všetkých predošlých SW film ov. Neberie sa to až tak moc vážne ( pointa príbehu spočíva v tom, že treba doručiť určitú látku, aby sa naši hlavní hrdinovia vymanili z dlhov a tým si zachránili život). Postavy nie sú žiadny veľký majstri so svetelnými mečmi alebo zloduchovia s temnými plášťmi a s desaťtisícovou flotilou stormtrooperov. Dialógy sú zväčša postavené na situačnej komédii alebo zámerov a plánov, čo a ako spraviť. Ale nemôžem si pomôcť. Možno práve toto SW potrebovalo. Vďaka tomu tu aj precestujeme omnoho viac lokalít ako napríklad v Last Jedi ( a Solo je aj po stránke vzťahovej medzi postavami omnoho lepší a jednoznačne neuspáva v žiadnom momente). A takisto akcia je tu tak kvalitná a disponuje tak neuveriteľne dynamickou kamerou a skvelo nasnímanými lokalitami že som sa u nej občas prichytil ako malé decko výskajúce radosťou. Chémia medzi postavami je super. Občas to malo prázdne miesta ale to by som radšej pripisoval prineskorej výmene režisérskych stoličiek. Záverečné odlúčenie, objavenie Maula na konci, začiatočná lúpež vlaku, Landov vzťah s robotkou, bojujúcou za práva mechanizmov a prvá frakcia, ktorá symbolizovala formujúci sa útvar odboju. Veci, ktoré mi iba potešovali moje filmové srdiečko. A díky John Powell, že si to obohatil tou originálnou, africko-táboráckou zvučkou.