HolyKeeper

okres Zlín

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 18.4.2018  22:58
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

První díl Robinsona hodnotím kladně. Dle mě se s tím Češi poprali víc než statečně a rozhodne nedělá své původní americké předloze ostudu. V průběhu jednotlivých dílů se tam najde pár hluchých míst, ale ve výsledku chválím hlavně dobře poskládanou skupinu lidí. Účastní se ostřílený vojenský veterán Radovan, svalovec Míla, "jednodušší" playmate Petra, taktik Marek, nebo většinou tipovaný adept na vítěze David. Jediné opravdové mínus vidím v moderátorovi, který byl minimálně do půl soutěže bez emocí jak robot. Hlavně teda při komentování soutěží. Jinak ale na Česko po všech směrech velice nadstandardní soutěž, já se bavil..

• 4.4.2018  11:49

Mě teda film zklamal. Nápad o "jediné" zábavě na planetě budoucnosti - virtuální realitě je super a vzhledem k vyhlášené soutěži samotným tvůrcem, i originální. Zpracování byl ale těžce průměrný mainstream, který se chtěl očividně zavděčit nejširšímu možnému publiku. Chyb a nelogičností tady bylo taky jako máku. Nejvíc mě fascinovalo, jak si děti pobíhají po městě v brýlích, aniž by narazily do zdi, nebo je přejelo auto. A nebo hlavní představitel naprosto fantasticky zvládá bojovat uvnitř dodávky, která prchá po ulicích města. A nebo jsem jen já neschopný lempl, kterému by z toho bylo pěkně špatně? A na nějaké větší pohybové kreace to tam taky nebylo. A ten závěr s hlavním záporákem s bouchačkou! A ještě k tomu závěrečná megabitva, která je rádoby epická a.. Nudná. Někteří jsou tady unešeni ze spousty kulturních vložek osmdesátých a devadesátých let, ale to úplně k úspěchu asi stačit nemůže. Ale většina je povedených, to musím uznat i já. Celkově je zpracování filmu kvalitní a nikdy bych netipoval, že starý pardál Spielberg natočí něco takového "moderního", ale myslím, že je to momentálně hodně nadhodnocený film, který víc než 60% si nezaslouží.

• 16.1.2018  02:40
    Lajna (TV seriál) (2017)

Ihned po Vyšehradu vychází další český internetový komediální seriál ze sportovního prostředí. Tentokrát z hokejových kluzišť. Stopáž je podstatně delší, kadence vtipů slabší. To ale nevnímám jako mínus, protože seriál i tak dokáže zabavit od první do poslední minuty. Nutno vypíchnout hlavně hokejového fanatika Hrouzka staršího v podání skvělého Langmajera, protože celý seriál bez větší nadsázky táhne právě on. Pokud jste hokejově pozitivní, Lajna vás nadchne. Ale i pro ostatní to může být zábavná a nenáročná podívaná, pokud jste ochotni po osmi dnů obětovat dvacet minut času.

• 20.11.2017  02:49
    Saw 2 (2005)

Druhý díl Pily je po skvělé a originální jedničce i mým, v pořadí druhý oblíbený díl (ze dvou). Potom už to jde se sérií trochu z kopce. Každopádně náš oblíbený "Skládačkový vrah" pokračuje ve svém nápravném zařízení a policejní složky s tím nemají tak úplně pochopení. Všechno známé z prvního dílu pokračuje, jen ve větším měřítku. A opět jsou tady někteří naprosto zbytečně pohoršení nad údajnou brutalitou. A kde prosím? Nečekejte extra horor, spíš ponurý thriller se zajímavou zápletkou a nečekaným vyvrcholením. Komu se líbil první díl, nebude pravděpodobně litovat ani devadesát minut života stráveného u dílu druhého, ať si života vážíte nebo ne.

• 20.11.2017  02:37

Film o tom, jak si jeden postarší člověk po diagnóze rakoviny, úmrtí nenarozeného dítěte a následném pokusu o sebevraždu uvědomí cenu života. A všem těm, kteří si toho svého dostatečně neváží, připravuje léčbu po svém v podobě "her". Jak to teda aspoň on sám rád označuje. Jedná se o příjemný, nepřekomplikovaný thriller s mírně hororovou atmosférou, která by se dala krájet. Rozhodně nečekejte žádné brutální jatka, jak tady někteří pohoršeně popisují. Fantastický námět a překvapivý závěr. Jeden z filmů, který se vyplatí vidět víckrát. Doporučuju.

• 23.9.2017  04:57
    Take me out (TV pořad) (2017)

Ještě než jsem se na tohle "dílo" poprvé podíval, tak jsem si řekl, ze to bude asi něco jako novodobé Rande, které kdysi dávno běželo na TV Nova. Dost jsem se mýlil. Seznamování je ještě naivnější a nudnější. Celé to působilo jako show, s pozlátkem seznamky. Bohužel ale dost nudná show, kde se toho moc neděje. Každopádně je tento pořad hodný úcty, jelikož se jedná o naprosto bezkonkurenční odpad v zábavním televizním odvětví. Jedna hvězda snad jen na odlehčení za pár docela pěkných slečen.

• 12.8.2017  00:23

Jáson a jeho parťáci putují až na druhý konec světa pro Zlaté rouno. V cestě jim ale stoji hned několik problémů, s kterými se budou muset vypořádat. Příběh je hodně jednoduchý a vlastně ničím neobohacený. Film se vleče a mizerná režie dělá nudné pasáže ještě nudnější. Přesto je tento film, který tady někteří až nesmyslně zvedají do výšin skvostu světové kinematografie, něčím zajímavý a to svými, na svou dobu fantastickými a nadčasovými trikovými efekty. V tomhle je rozhodně kultovním a dodnes uznávaným snímkem, filmovou kvalitou patří ale někde do podprůměru.

• 7.7.2017  16:47
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Mini seriál Vyšehrad s trochou nadsázky vystihuje velice trefně dění kolem tuzemského fotbalu. Prvních pět dílů bylo velmi povedených, pak velký propad, který se zachraňoval snad až úplně závěrečnou epizodou. Jako plus je rozhodně účinkování spousty známých tváří z českých fotbalových luhů a hájů, narážek a různých, nám zasvěceným dostatečně známých, afér. Naopak se mi nelíbila mnohdy velmi krátká stopáž, hlavně u těch nejslabších dílů, které měly čistého "filmového" času možná tak 4-5 minut. A v neposlední řadě taky minimum záběrů z fotbalu, což zachraňuje snad jen poslední díl. Naopak tématiky kolem sexu je tady až přemíra. Rozjezd výborný, ale pak seriál spadl do takového šedého průměru. Škoda, potenciál tam je.

• 7.4.2017  23:48
    Vetřelec ³ (1992)

Třetího Vetřelce jsem viděl na rozdíl od jeho předchůdců až trestuhodně nedávno a musím říct, že mě poměrně zklamal. Ripleyová "ztroskotá" na cizí planetě, kde jsou čistě náhodou poblíž lidé. I když se jedná o potrestané zločince a vrahy, kteří ji, jako jedinou přeživší lodi, naleznou a vezmou ji sebou do věznice. Brzo na to se zjistí, že i s ní v lodi přežil ještě někdo další, bohužel už méně vítaný host. Kde se tam vzal a jak tam dokázal po dobu její hibernace žít, aniž by jí jakkoliv ublížil, nad tím mi zůstává rozum stát. Každopádně bych si asi vzhledem k vybavenosti věznice nehrál na hrdinu a utíkal od nebezpečí co mi síly stačí a doufal, že mě co nejdřív při odchytu mimozemského tvora odvezou pryč. Nesedlo mi na vetřelčí tématiku prostředí filmu, všudypřítomná víra vězňů, ani krátký románek hlavní představitelky. Asi bych uvítal i méně záběrů na né vždy trikově vydařeného vetřelce. Jinak je ale film stále mírně nadprůměrný a to hlavně díky kvalitním hereckým výkonům S. Weaverové a celkové vetřelčí mytologii, kterou proslavily předchozí díly.

• 4.2.2017  18:42

Tento film výborně zachycuje dvě věci. Olgu jako do sebe uzavřenou bytost z jiného světa, které nikdo nikdy neporozuměl a autentický svět v tehdejším Československu, z kterého měla dokonce i přítelkyně pocit, že byl natočený snad někdy za komunistů. Snímek disponuje vleklými záběry, minimem dialogů a prakticky celou dobu se nezaměřuje na nic jiného, než hlavní představitelku, kterou mimochodem Olszańska zahrála fantasticky. To dokresluje nezaměnitelnou atmosféru filmu, v které i opravdová Hepnarová nejspíš musela být. Tento film není pro každého, ale spoustu lidí rozhodně zaujme. Jedna hvězda chybí za někdy až příliš pomalé a rozvleklé tempo, které začne po chvíli i trochu nudit.

• 10.1.2017  19:58
    Rivalové (2013)

Tento závodní film je o dvou jezdcích, kteří v 70. letech minulého století spolu nějakou dobu soupeřili v tehdejších formulích 1 a vzhledem k nešťastným událostem, které se přihodili Niki Laudovi, nešlo jen o soupeření na okruhu, ale v jeho případě i v nemocnici. Trochu mě zklamalo, že v mnoha ohledech je film "přitaźenější za vlasy", než reálná předloha a Lauda s Huntem vlastně byli vcelku kamarádi. Čert to vem, aspoň je to celé mnohem napínavější. Z herců se mi líbil hlavně Dan Brühl, který ztvárňoval Laudu a působil velmi věrohodně. Docela mě překvapilo, že "šéf" projektu Ron Howard není žádný fanda do formulí a vlastně jsou pro něho tak trochu španělskou vesnicí, protože ty vymazlené kamerové záběry, hlavně teda v závodech, to je opravdu pastva pro oči. Nevím co víc dodat, lepší film o motoristických závodech snad neexistuje a staré ef jedničky jsou oproti těm dnešním podstatně atraktivnějším tématem. Doporučuju i laikům, kteří o těchto okřídlených monopostech nemaj páru. Sexappeal tomuto filmu rozhodně nechybí.

• 26.11.2016  09:08
    Smrt ve tmě (2016)

Smrt ve tmě jsem viděl v kině a musím říct, že se dle mě jedná asi o nejlepší hororový zážitek roku 2016. Výborné postavy, kterým vládne nevidomý Stephen Lang a fantastická atmosféra, která by se dala krájet po celý průběh filmu, bez nějaké vyloženě slabší chvilky. A hlavně tu nefiguruje žádné nadpřirozeno, které je sice u hororové tématiky častým faktorem, ale mě ubírá na celkové věrohodnosti. Tento film nevyčnívá krvavýma gore scénama, ale exceluje v atmosféře, lekačkách a napětí po celý film.

• 24.9.2016  19:26

Peťanův kraťas je kupodivu poměrně kvalitním snímkem s velmi povedeným vizuálem, i docela zajímavými postavami. Bohužel není dobré brát do štábu prarodiče, kteří sotva udrží v ruce kameru, protože pak se může stát to, co se stalo zde. Detailní záběry na postavy s neposednou kamerou se snaží dodat divákovi pocit realismu. Bohužel ale dodává spíše pocit bolehlavu. Jinak šlo ale o docela dobře strávených 10 minut života. Jen ten scénář to chce vymýšlet příště někde jinde, než v hospodě u točenýho.

• 3.9.2016  11:40

Buchty a klobásy jsou animovaná komedie o potravinách, které mají zkreslené představy o své budoucnosti po tom, co je lidé zakoupí a odnesou z obchodu domů. Samo o sobě by to mohl být docela zajímavý nápad na animovaný celovečerák. Bohužel ale ne v tomto na každém kroku úchylném, vulgárním a mnohdy stupidním podání. Ne že by mi trochu drsnější humor nějak zásadně vadil, třeba takový South Park celkem uznávám, ale zde je všechno tak nucené a umělé, že jsem z toho byl spíš znechucený. Váhal jsem mezi dvouma a třema hvězdama, ale za nápad a několik zajímavých momentů jsem se nakonec rozhodl pro tři.

• 16.8.2016  19:00
    Steve Jobs (2015)

Filmů o Stevu Jobsovi jsem viděl hned několik, ale tenhle nejnovější, na kterém jako jediném jsem byl mimo jiné i v kině, mi přijde snad nejhorší. Ať už jde o herecké obsazení, s kterým by opravdové "jablečné" představitele mohl ztotožňovat snad jen dědula s dvoucentimetrovýma popelníkama na očích, nebo i o nezajímavý děj, který se zaměřuje až příliš na mezilidské vztahy na úkor kariéry v Applu, která pro Steva byla v té době prioritou. Pokud se chcete podívat na nějaký film, který nahlíží pod pokličku této kalifornské ambiciózní firmy, doporučím raději starší jOBS (2013) a především Piráty ze Silicon Valley (1999).

• 10.7.2016  17:00
    Disturbia (2007)

Disturbia je film o mladém Kaleovi, který dostane od úřadů tři měsíce domácího vězení, a tak si díky každodenní domácí nudě začne všímat podivných věcí v jeho sousedství. První polovinu bych označil za zábavnou teenagerskou komedii, avšak až začne přituhovat, stane se z druhé půlky až lehce hororová záležitost, což je rozhodně plus. Budí to dojem gradujicí atmosféry. Herecké obsazení je zvoleno víc než dobře, hlavně Shia LaBeouf a David Morse tam sedli jako prdel na hrnec a působili věrohodně. Kdybych přece jenom chtěl hledat mezi osazenstvem nejslabší článek, tak by to byla asi blondýna Sarah Roemer, která mi tam prostě úplně nezapadla, ale to už hledám banality. Nevidím ani velkou nevýhodu oproti ostatním zde hodnotícím v tom, že film ničím nepřekvapí, protože se o to ani nepokouší. I tak je zábavný a pro diváka poměrně nenáročný.

• 7.7.2016  12:15

Film jako takový by nebyl vlastně vůbec špatný, kdyby měl nějaký děj. Neukazuje toho mnoho z fotbalu, ani z chuligánských rvaček (krom bitky na Bazalech) a už vůbec nečekejte nějakou zápletku, popřípadě nějaké epické vyvrcholení filmu. A jestli měl být vrchol filmu dva souložící skinheadi, tak k tomu není třeba žádný komentář.. Škoda, že Non Plus Ultras přešlapuje někde mezi ukázkou, jak to v takové fanouškovské kultuře chodí a trapnou českou rodinnou komedií na osmou hodinu večerní.

• 10.6.2016  10:00

Na předpremiéru Warcraftu jsem se vcelku těšil, protože jsem si ještě jako náctiletý na stejnojmenných hrách docela ujížděl. Jen z prvních rozpačitých zahraničních dojmů jsem moc odvařený nebyl. Naštěstí se moje obavy nevyplnily a film mě pohltil a pustil až po celých dvou hodinách. Fantastický vizuál v čele s výborně zpracovaným prostředím a orkama, nebo skvělá atmosféra s výborným soundtrackem dělá Warcraft Warcraftem. Jediné co bych dokázal vytknout je matné herecké obsazení s jedinou výjimkou Bena Fostera alias mága Medivha. U většiny ostatních bych si dokázal představit lepší adepty. Jinak je to ale velmi kvalitní vysokorozpočtové fantasy a já už teď budu netrpělivě vyčkávat na pokračování.

• 8.6.2016  04:25
    Nic než pravda (TV pořad) (2008)

Docela originální a zajímavý koncept pořadu o tom, co soutěžící ve svém životě provedl za špatnosti, nebo po čem by toužil. Bohužel normální lidé s normálním životem by se tam asi jen tak nedostali, protože nejsou pro televizi ničím zajímaví. Otázky po čase začnou spadávat do stereotypu a celá soutěž působí dost pochybným dojmem, když si ani sami účastníci neuvědomují své chybné odpovědi. A ani moderátor mi není zrovna dvakrát sympatický. Proto jen jedna hvězda za originalitu a bohužel i nevyužitý potenciál.

• 8.6.2016  04:05
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Ano, šéfe! je výborný, všem známý pořad o české gastronomii. Člověk se někdy až podivuje nad tím, jak to v některých podnicích funguje a po několika dílech nebo sériích získá určitý nadhled na restauratérství i v reálném životě. Jak moc na kvalitu pořadu má vliv Zdenda Pohlreich komentovat asi není třeba, stačí se podívat na slovenskou - podstatně horší a nudnější verzi Áno, šéfe!. Zdeněk ví o čem mluví a navíc je zábavný. Dokonce i na Youtube kolují sestřihy jeho nejúdernějších hlášek.

• 6.5.2016  13:19
    Orel Eddie (2016)

I když jsem byl poslední dobou v kině na mnoho různých filmech, dost často snažící se být něčím víc - s hlubokou myšlenkou, poselstvím nebo třeba vysokorozpočtovými efekty, tak je přesto Orel Eddie všechny převálcoval. Tohle je film, na kterém jde jasně vidět, že se dá i z menšího dílka vytěžit opravdové maximum. Hlavní hrdina je tak trochu ňouma přes cokoliv, ale jeho zapálenost pro sport, konkrétně pro skákání na lyžích, ho dovede až mezi samotnou špičku. Je to sympaťák, kterého si rozhodně zamilujete. Film vás pozitivně naladí, možná ve vás vzbudí i nějaké ty emoce a vy budete nadšení. Jediné, co mě trochu zamrzelo byly speciální efekty při doskocích, i když asi to jinak zpracovat nešlo a údajně velká odlišnost od opravdového příběhu s opravdovým Michaelem "The Eagle" Edwardsem.

• 9.4.2016  00:14
    Svatba Jiřího Káry (amatérský film) (2000)

Jak je již známo, tak spousta snímků tady na ČSFD je hodnocena těžce mimo reálná měřítka hodna pro daný film. Svatba pana Káry na káry to dokazuje nejlíp jak může. Banda postarších alkoholiků ze sociálně slabších vrstev se rozhodla, že natočí naprosto amatérský záznam o svatbě jejich kamaráda. A koho to má vlastně zajímat? Nikoho! Člověk se občas pobaví nad demencí účinkujících, ale vůbec nerozumím, jak někdo může tuto snůšku ho*en ohodnotit hned několika hvězdama. Odpad který tady v databázi nemá co pohledávat.

• 23.2.2016  03:02
    The Boy (2016)

Postarším rodičům před dávnou dobou zemřel po tragické události osmiletý syn, po kterém jim zbyla jen hračka - panenka, vzdáleně chlapce připomínajícího. Už když se rozhodnou najmout si chůvu, která o ni bude pečovat po dobu jejich nepřítomnosti, je jasné, že něco není úplně v pořádku. Jo, už nějakou dobu jsem neviděl horor se zajímavým příběhem a nápadem, tak jsem si řekl, že The Boy by to mohl změnit. A ono fakt! Pro mě osobně film s výborným vizuálem, docela fajn lekačkama a napětím, ale taky povedeným a pro mě překvapujícím rozuzlením příběhu. Bohužel závěr filmu mě hodně zklamal a ubral dvě hvězdy z jinak povedeného a pěkně vyleštěného klenotu. Ze záporáka se stal až moc velký otloukánek a konec působil, jako kdyby měl někdo naspěch a nedotočil jej úplně podle plánu. Jinak ale pěkně strávených devadesát minut, utekly jako voda. Kdo si zajde do kina, určitě chybu neudělá. 75%

• 18.1.2016  02:57

Výborný autentický dokument zachycující vše důležité od výbuchu jaderné elektrárny v Černobylu, až po odstranění všech škod. Člověka až mrazí z toho, jak velká nehoda to byla a jak obrovské riziko hrozilo. Jediné co mě mrzelo, že se dokument nezabývá příčinou katastrofy, ale jen jejími důsledky a řešením vzniklých problémů. Od toho je tu ale zase jiný dokument - Černobyl - nultá hodina. Oba snímky ke shlédnutí na Youtube. Doporučuji všem, které podobné věci aspoň trochu zajímají.

• 31.10.2015  09:14

Karel Zeman natočil skvělý "prehistorický" film o partě kamarádů, kteří se vydávají do pravěku za svým dobrodružstvím. I když je film určen spíš jako pohádka pro menší osazenstvo, své si najdou i starší, nebo rovnou celé rodiny. Je třeba něco dodávat? Dílo které předčilo dobu, v 50tých letech s minimálním rozpočtem se podařilo natočit snímek, který nestárne a zabaví i dnes. Triky jsou zvládnuty bravůrně a pokud vás tyhle věci zajímají, doporučuji shlédnout kratší dokument na Youtube o vytváření speciálních efektů pro Zemanovy filmy.

• 25.10.2015  15:32

Pamatuju si to jako včera... Jóó tak nějak by mohla začít moje senilní recenze na první Toy Story. A právem. Film jsem viděl poprvé u kamaráda na VHS v době, kdy jsem se začínal cítit těžce dospělým, protože začínalo být na škole víc těch, kterým se můžu posmívat, než těch před kterýma mám respekt. V praxi to vypadalo tak, že jsme kolem páťáků chodili se sklopenýma hlavama a po třeťácích házeli zbytky svačin při jejich cestě domů. Takže takové moje příznaky dospělosti. Co se týče filmu, nemám mu moc co vytknout. Skvělý námět, výborný anglický, ale i český dabing, parádni soundtrack! Pro děti je poučný a ty starší rozhodně taky zabaví. Za mě TOP mezi animákama, včetně obou pokračování. Jedinou výtku bych dokázal najít snad jen ve zastaralejší počítačové animaci, která byla v té době ještě v plenkách.

• 7.10.2015  19:29
    Everest (2015)

Everest je snímek o horolezcích-nehorolezcích, jejichž sen je zdolání nejvyšší hory světa. Film plný nádherných záběrů zasněžených hor a ledových ploch a ještě k tomu podle skutečné události? Ideální volba zajít do kina na 3D projekci. A nutno dodat, nelitoval jsem.. Herecké obsazení je docela fajn, nejvíc se mi líbil Jason Clarke, ale i ostatní byli docela ucházející. Jen mě trochu zamrzelo, že Sam "Avatar" Worthington nedostal trochu více prostoru. Myslím, že by měl filmu co dát. I když se hlavní hrdinové téměř bezprostředně po začátku projekce vrhají bezhlavě za svým dobrodružstvím, tak první půlka byla možná až zbytečně rozvleklá. Pak ale začíná výšlap a začíná drama a boj o přežití. Film mě potěšil lehce překvapujícím koncem a závěrečným ohlédnutím se za skutečnými lidmi, podle jejichž příběhu je tento film natočen.

• 7.9.2015  23:43
    Vetřelec (1979)

Vetřelec neboli Alien je jedna z nejpopulárnějších sci-fi sérií a filmových sérií obecně. Jednička patřila ve své době k naprostému vrcholu po všech stránkách a ani po skoro čtyřiceti letech téměř nezestárla. Prakticky celý film se odehrává na lodi Nostromo, z které dýchá klasická sci-fi atmosféra minulého století. Všude spousta blikátek, hejblátek, malých blikajících CRT monitorů a cvakajících relátek. Posádka zjistí, že na palubě lodi mají mimozemského návštěvníka, který se nechová zrovna přátelsky, jak je vidno z několika následujících umrtích kolegů Ripleyové. A právě ona, bojující o přežití, bude hlavní postavou celého filmu. Herecké obsazení, kamera, efekty, hudba. Všechno je na jedničku. Jediné co mě trochu mrzí, vzhledem k celkové stopáži je fakt, že je ve filmu příliš mnoho spekulování nad tím, s jakou že potvorou mají tu čest, tak trochu na úkor akce. A když už nějaká ta akce je, tak docela kostrbatá. Nemyslím si, že je to neschopností filmařů, spíš bylo třeba trochu "zamaskovat" vetřelce, kterého v době vzniku asi nebylo tak jednoduché ztvárnit. Ale co, o to je film atmosféričtější a dramatičtější. Kdo neviděl, jakoby nežil..

• 20.8.2015  20:00
    Terminátor (1984)

Co o Terminátorovi napsat? Tento kult všech akčních scifáren musí znát snad každý. Film se odehrává roku 1984, kam z budoucnosti přicestují dva muži. Jeden voják, Kyle Reese, který má za úkol chránit matku Sáru ještě nenarozeného syna Johna Connora, bez kterého by neexistovala žádná budoucnost lidstva, protože on je hlavní postavou a vůdcem lidského odporu ve válce proti strojům. Naproti tomu přichází téměř dokonalý T-800, který má za úkol Sáru zabít, změnit tím minulost a samozřejmě i budoucnost, protože by žádná válka ani neproběhla a stroje by tak získaly nad světem moc.. Zápletka se mi docela zamlouvá a z jakéhokoliv tématu cestování časem jsem fascinován. Celý film se nese v opravdu velmi hutné atmosféře, troufnu si říct až hororové. Arnold zahrál svou roli famózně a jde z každého jeho kroku opravdu strach, jako by z nezničitelného zabijáka jít měl. Mariňák Michael Biehn ve stínu ale rozhodně nezůstává a je to voják jak se patří. Jen mladá uječená Linda Hamilton mi tam úplně stoprocentně nesedla, ale je to věc vkusu. Škoda, že film už ani ve své době neoplýval nějak extra velkým rozpočtem a uplynulými roky to jde znát. Triky jsou chvílema opravdu ohavné a těch několik kybernetických melodií působilo rušivě.

• 17.8.2015  01:50
    50/50 (2011)

Tento film byl pro mě velmi příjemným překvapením. Dostal jsem se k němu docela náhodou a vůbec jsem nečekal, že mě tak emotivně zasáhne. Dokázal mě rozesmát a zároveň jsem i několikrát málem sahal po kapesníku. Film pojednává o mladém Adamovi, kterému se v jeden jediný okamžik zhroutí celý svět. Škoda, že je skoro od začátku patrné, že film nedopadne až tak špatně, jak by se mohlo zprvu zdát. Předvídatelnost je vlastně jeho jediná vada na kráse. Rozhodně ho řadím výš, než podobně laděný film Hvězdy nám nepřály, nebo i Zůstaň se mnou. A to hlavně díky skvělým přirozeným hereckým výkonům. Nejvíc se mi líbil Seth Rogen - takového pohodáře kamaráda by chtěl asi každý. A nesmím zapomenout ani na neodolatelnou Annu Kendrick. Nesmělá studentka psychologie ji perfektně sedla a věřil jsem ji úplně všechno. Výborný film u kterého úplně vypnete, ideální na večer s vaší polovičkou..

<< předchozí 1 2