Temný dům (2020)

Naprosto vynikající psychologický horor, který popravdě stojí na ramenou Rebeccy Hall, kterou svou expresivní tváří dokáže z každé scény udělat děsivou emocionální podívanou. Film začne jako klasická duchařina, ale postupně se to mění ve studii zármutku a narušené psychiky. Nejlepší je, že až do konce nevíte, jestli to není vše jen výplod zkroušené mysli hlavní postavy. Extrémně skvělá práce se zvukem a nápadité vyobrazení hlavní hororové myšlenky. Konec filmu mě bude asi ještě dlouho děsit.

Na místě činu: Zmizení v hotelu Cecil (2021) (seriál)

Horší true crime jsem snad na Netflixu neviděla. Doslova podvod na diváky. Idioti z Youtube vám servírují svoje domněnky a podezřelé, zatímco příběh je trestuhodně jednoduchý a vlezl by se do 45 minut. Málem jsem rozbila "fast forward" tlačítko na ovladači.

Nevyjasněné záhady (2020) (seriál)

Dát si trojici příběhů - mrtvá kadeřnice, vyvražděná rodina a zmizelá svědkyně hned po sobě vyústilo v nejednu noční můru. Lepší vizitku nepotřebujete. Skuteční psychopati zaručí víc bezesných nocí než kdejaký horor.

Cesta svatojánských mušek (2021) (seriál)

Stupidní zábava, kterou jsem zrovna potřebovala. Takové seriály už se netočí a proto u mě stoupají na kvalitě.

Jako v bavlnce (2020)

Nebýt toho konce, dám tomu tak jednu hvězdu, protože dvě hodiny se dívat na tu svini, jak ničí životy, bylo hodně i pro cynika, jako jsem já. Navíc mi to dost připomnělo momentální zacházení se seniory v domovech, ke kterým se stát chová jako k vězňům a méněcenným bytostem. Nicméně takoví lidé vládnou momentálně světu, a proto jsme všichni tam, kde jsme.

Americká elegie (2020)

Výborné. Kritici, co to z politického zaujetí cpou někam do odpadu, by snad už nikdy o filmech psát neměli.

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

Skoro až ostuda nazvat tuhle řadu hororem. Hororové byly první dva díly, kdy jsem byla opravdu posraná strachy při několika scénách (šatník, půda) a pak jakoby si tvůrci řekli, že na namotání publika to stačilo a konec. Děcka otravné a většina dospělých postav na tom nebyla o moc líp. Polovina příběhů a zápletek vyšumí úplně do prázdna. Tak u 6. dílů už jsem se začínala modlit, ať už to skončí. První řada skvěle skloubila horor a tragický rodinný příběh, který držel pohromadě. Tato řada nedokáže udržet pohromadě ani roztodivné stárnutí postav v posledním díle. Což o to, že konec byl svým způsobem nádherně tragický, když tak nezasloužený. Obrovské zklamání.

Chlast (2020)

Výborná polemika na téma alkohol a jeho klady a zápory. V přiměřených dávkách život obohacuje, v nepřiměřených má šanci ho zničit. Smála jsem se, až jsem brečela. A nakonec brečela doopravdy. Téma Dánům a v podstatě i Čechům blízké. Každý známe nějakého alkoholika, pokud to nejsme my sami. Finále bylo absolutně dokonalé. Tragičnost a komedie v jednom. Prostě život. Tenhle rok je pohřbem filmu a kultury a tento film mi dal naději, že ještě všechno není ztraceno. Děkuju za potřebný úsměv, který mi Mads Mikkelsen a spol. vykouzlili.

Tenet (2020)

Tak já nevím, jestli mám po tom půl roce nulového filmového zážitku tak vysoká očekávání, ale tohle byla prostě slabota a zklamání. Příběh mě neskutečně nudil tím, jak Nolan mluví o konci světa, ale děj tomu vůbec neodpovídá. Necítíla jsem ani ohrožení ani napětí. Postavy byly nevykreslené a ploché a proboha ti herci prostě Nolanův svět neutáhnou, i když se snaží sebevíc. V životě jsem se u Nolanovky nenudila, ale tady jsem fakt měla sto chutí odejít. Připadá, že už jen vykrádá sám sebe. Inception jsem viděla znova v kině před pár týdny a to je prostě úplně jiná liga. Jako bych se koukala na megafilm roku a film od Netflixu. Sedí tu stará dobrá hláška, že forma opravdu zvítězila nad obsahem.

Dark Waters (2019)

Důkaz, že s korporacemi se vyplatí bojovat. Je důvod, proč se o tomhle filmu nemluví. Vynikající a neskutečně oči otevírající. Velké díky Haynesovi, že je jeden z těch, co nadále točí malé, ale extrémně důležité filmy.