Na místě činu: Zmizení v hotelu Cecil

• USA Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel
Dokumentární / Krimi / Mysteriózní
USA, 2021, 3 h 42 min (Minutáž: 54–58 min)

Epizody(4)

Pověst nechvalně známého hotelu Cecil se po zmizení Elisy Lam ještě zhoršila. (Netflix)

luka4615

Vtahující minisérie rozkrývající okolnosti jednoho z nejzáhadnějších případů, o kterém jsem od roku 2013 četl nesčetněkrát. V Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel můžeme mimoto vidět i rozhovory s vyšetřovateli, zaměstnanci hotelu či třeba například s internetovými "vyšetřovateli", od nichž vzešla i většina bláznivých konspiračních teorií. Skvělá práce! (Netflix) ()

EvilPhoEniX

Nový dokumentární seriál od Netflixu lákající na nechvalně proslulý Hotel Cecil, který je znám jako líheň násilí a smrti. Bylo zde několik sebevražd a vražd. Drogy, prostituce a bydlel tam dokonce i Night Stalker. O to víc zamrzí, že se seriál celou dobu zaměřuje na případ zmizení Elisy Lam. Který mě první 2 díly relativně bavil, ovšem po 4 dílech se to většinou opakuje a tak trochu už nudí. Ten případ je zajímavý dokud o něm divák nic neví, ale ve finále když se dozví jak to ve výsledku je, tak zjišťuje, že až tak zajímavé a creepy to bohužel není. Mnohem raději bych viděl různé vraždy a sebevraždy, které se v hotelu odehrály, i samotná ulice od vedle Skid Row, kde přebývají bezdomovci a kriminalita je tam na denním pořádku mi přišla zajímavější než celý případ Elisy Lam. Škoda, Seriál tak trochu vábí na něco jiného, než ve skutečnosti je. Zkrácení o jeden díl by tomu rozhodně prospělo. 6/10. ()

ProgLaney

Velice důkladnej a detailní dokument, Netflix prostě tohle umí. Kromě skutečně zvláštního až mysteriózního případu Elisy je tu přesah týkající se internetových "detektivů" a youtuberů - a sice to, co už je podle mě dávno známá věc - že je to senzacechtivá a tupá sebranka hyen, která nic neví, ale na všechno má názor. Jsem rád, že je tohle v závěru dokumentu celkem podchyceno. Jejich sypání popela na hlavu to nezachrání. Oficiální vyšetřování případu je ale fakt velice dobře vystavěno a postupně odhaluje zjištění, který to nakonec podle mě celkem jasně rozmotaj. ()

Goldbeater

Netflix opět dokazuje svůj dobrý čich pro „true crime“ látku hodnou adaptace. Samotný námět Zmizení v hotelu Cecil je nosný a většinu času velmi mrazivý. Nicméně tentokrát se už výrazně ukazuje i velký neduh moderních seriálů, kdy obsah vystačí sotva na polovinu zvolené stopáže, a tak se ve zbylém čase operuje s nastavovanou vatou a umělým natahováním. Sám jsem se při sledování cítil o hodinu napřed - kdykoliv mě napadla logická otázka hodná okamžitého zodpovězení, minisérie si dala na čas a vytáhla ji až v následující epizodě. Jinými slovy celé to mystérium mohlo být vyřešené na ploše celovečerního dokumentu, nebo maximálně dvoudílné série, divák by přitom o nic nebyl ochuzen. Bohužel Netflix potřebuje sypat obsah ve velkém, a tak tu máme dokument nataženější, než by bylo vhodné, a je to docela škoda. ()

borec999

Dokument umne kombinujúci pohľad ľudí, ktorých sa prípad priamo týkal ale aj tých, ktorých sa priamo netýkal (youtuberi a influenceri, ktorí sa snažili o vyriešenie prípadu cez net). Berlinger nám ponúka detailne spracovaný priebeh vyšetrovania, pri ktorom sú nám informácie dávkované chronologicky- čo umožňuje počas sledovania formovať vlastné názory a domnienky. Niektoré záhady a vyslovené konšpirácie boli veľmi zaujímavé a stáli za pozornosť. Samozrejme, že pravda je nakoniec niekde úplne inde a je celkom jednoduchá i logická. S pointou dokumentu( i ten najjednoduchší človek môže v súčasnosti na internete slobodne vyjadriť svoj názor, či obviňovať a urážať hocikoho a to bez dôsledkov) sa plne stotožňujem a už dnes môžeme vidieť, aké negatíva tento fakt prináša. Hlavými mínusmi počas sledovania boli pomalší rozbeh a tiež, že dokument sa rôznymi výpoveďami pri ktorých nám 2 ľudia zdelili v podstate to isté natiahol o takú hodinku navyše. Inak viacmenej bez výhrad. 80% ()

• V hotelu Cecil byl ubytován i Richard Ramirez, známý jako "The Night Stalker", který se proslavil ve stejnojmenném seriálu. Právě z tohoto seriálu se zde objevují záběry. (TheSpearCZ)
  • Jediné vědecké vyšetřování temných událostí a nevysvětlitelných jevů, které kdy majitel hotelu schválil, provedl v polovině 90. let parapsycholog Christopher Chacon. (LUKICKK)