cobislav

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 13.11.2019  20:47
    Tanečník (2016)

Jako baletního laika mě zamrzelo, že v dokumentu nezaznělo více o technické stránce sportu a tom, v čem byl vlastně tak dobrý a čím se tolik lišil od ostatních. Takhle to byl pro mě pouze příběh o výjimečném tanečníkovi, kterému se hodně stýskalo po domově. 69 %

• 11.11.2019  23:20

Páté sérii vůbec nezaškodil menší počet dílů a všechny prostě šlapou parádně. Doufám, že autoři nebudou seriál natahovat do zbytečně velkého množství sérií. Rád bych aby si seriál udržel tuto úroveň až do konce. 88%

• 3.10.2019  22:26
    Joker (2019)

Je naprosto jasné, že o roli dalšího filmového Jokera nebyla zrovna rvačka. Kdo by taky chtěl hrát roli, která je předurčená k neúspěchu. Heath Ledger prostě nasadil laťku příliš vysoko, že ? A ono to tak nakonec předsi jenom nedopadlo. Za mě předvedl Joaquin Phoenix bravurní výkon a herecky jsi dle mého jasně řekl o Oscara. Nebudu ani komentovat to, kolik kilo pro tuhle roli musel zhubnout ale takhle špičkově vykreslené šílenství jednoho člověka jsem na stříbrném plátně asi nikdy neviděl. Opravdu ocenit musím také kostýmy, hudbu i kameru. Propojení s Dark Knightem krásně dokreslilo celkový obrázek šílených událostí. Nemůžu jinak než šáhnout po plném hodnocení. 90 %

• 13.9.2019  22:37

Mindhunter i v druhé sérii udržel vysokou kvalitu, nepodařilo se mu však překonat první sérii. Seriálů i filmů o tom, jak se policisté či FBI snaží dopadnout sériového vraha najdeme nespočet. Ovšem seriálů o tom, co probíhá v hlavě takového sériového vraha a poslouchat vyprávění z jeho perspektivy však už tak všední není. Právě pro to byla pro mě první série jedinečná. Chápu však autory a jejich snahu aplikovat nové poznatky kriminalistiky v reálném vyšetřování. 82 %

• 11.9.2019  20:03
    Aladin (2019)

Aladdin rozhodně není zlým filmem. V tomto případě skvěle vyšlo filmové obsazení Willa Smitha, ten se do role parádně hodil. Džin v jeho podání mě vyloženě baví. Zbytek filmu jsem však měl chuť přeskočit a tak je celkový dojem pouze silně průměrný. Navíc hudební zpracování dle mého názoru vyloženě nudilo a například v porovnání s Největším showmanem výrazně zaostávalo. 63 %

• 26.8.2019  22:12

Ant-Man potvrdil, že je jednoznačně nejslabší postavou z dílny Marvelu. Dokonce to je pravděpodobně první superhrdinský film, který vůbec nemá hlavního záporáka. Kdybych na to nekoukal s přítelkyní, asi bych to nedokoukal. 50%

• 7.8.2019  22:40

Nemůžu jsi pomoct ale jaksi mě to nebere. Nevím sice jak to bude s dalšími sériemi ale čekal jsem, že Black Mirror nám bude ukazovat jak technologie ničí naše životy a lidskost a né jak by se to mohlo dít za 10 nebo 100 let. Nemůžu tomu přijít na chuť ale snad dám ještě šanci další sérii. Prozatím 70 %.

• 1.8.2019  14:50
    Upgrade (2018)

Upgrade je velice nenápadný ale přesto dobře odsýpající akčňák, který není hloupý a disponuje dost dobrou akcí. Spousta obřích projektů mu může závidět i scénář. Zasloužil by jsi více pozornosti. 83 %

• 1.8.2019  14:47
    Dark (TV seriál) (2017)

Zkusil jsem první sérii a né a né tomu přijít na chuť. Je vidět, že autoři si dali záležet na tom, aby to mělo tu správnou atmosféru ale dělově mě to jaksi nezaujalo. 75 %

• 29.7.2019  20:37
    Podfukářky (2019)

Protože měla přítelkyně narozeniny, byl jsem přinucen zajít na tuhle stupiditu do kina. Lituji toho, že jsem jim přispěl do tržeb. 50 %

• 16.7.2019  23:57

V období komixových hrdinů a neustálých remaků mě tohle dílo natolik potěšilo, že se zde pro mě rýsuje film roku. Počinů rozebírajících rasové, gendrové a nevím jaké všechny nerovnosti ve společnosti je poslední dobou až přes příliš, přesto způsob vyprávění je natolik fresh, že zde prostě není příliš co vytknout. Bombastická kombinace dramatu a komedie. 89%

• 16.7.2019  23:46

Třetí série se velice dobře poprala s tím, že seriálové obsazení velice rychle stárne a neřeší už stejné problémy jak tomu bylo především v první sérii. Opravdu jsem nečekal, že se tvůrcům podaří udržet takhle vysoce nastavenou laťku ale opravdu se povedlo. Otevřený konec také potěšil a rozhodně se těším na další sérii. 85 %

• 14.7.2019  13:35
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

Popravdě od poslední série jsem dostal přesně to, co jsem čekal. Spousta akce a završení série dle mého názoru vymyšleno vcelku povedeně. Je logické, že spletité politické hrádky a intriky musely ustoupit do pozadí a nebylo možné tolik se věnovat jednotlivým osudům hlavních hrdinů. Překážela mi však noční akce a souboje, kde nebylo vidět co se vůbec děje, což bylo především v díle Dlouhá noc. 75 %

• 3.3.2019  19:50
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Nevím zda úplně logicky ale vždy když se snažím zhodnotit Daredevila, nevyhnutelně se mi nabízí srovnání se seriálovým Punisherem, kterého zde v druhé sérii také vidíme poměrně často. Za mě byl Punisher drsnější, rozpolcelější, krvavější a také více charismatický hlavní hrdina než je Daredevil. Jedná se o velice dobrý seriál ale pořád mi tam něco chybí. 76 %

• 3.3.2019  19:44

Z mého pohledu musím řict, že obě dvě předchozí série mě zaujaly víc. Životy ještě o něco víc zruinované a postavy o něco víc ztroskotané než tady. Každopádně i třetí série se mi moc líbila a pokud nás budou čekat další příběhy, vždy se na ně budu velice těšit. 78 %

• 13.1.2019  23:02
    Aquaman (2018)

I když jsem poslední dobou všech těch superhrdinů dost přesycen, Aquamana hodnotím spíše pozitivně. Film si nehraje na žádné hlubší myšlenky a svět kteří autoři vykreslili je docela velký a komplexní. Vizuální stránka vypadá dobře a i bojové scény dobře odsýpají. Na fyzikální zákony se opět příliš nehraje ale to není poprvé ani naposled. Momoa je sympaťák a je mi jasné, že s Aquamanem se ani zdaleka nepoučíme. K dalším pokračování jsem však docela skeptický, protože potitulková scéna prozradila, že Black Mantu nevidíme také naposledy. To byl ale velice slaboučkej protivník, na kterém doufám tvůrci nebudou stavět další díly. 79 %

• 6.1.2019  20:29

Další ze zbytečných počinů, který se snaží stavět na zavedené značce ale bohužel jí pouze zesměšňuje.

• 16.6.2018  00:53

Už se mi dávno nestalo, že by mě film takhle chytl a přes hodinu nepustil. Opravdu mi to přišlo, že jsem neměl čas mrknout abych něco nezmeškal. Skvělá práce s hudbou a nevím jak je to možné ale lekací scény mě pokaždé zastihly těžce nepřipraveného. 86 %

• 3.4.2018  15:31
    Tomb Raider (2018)

Jako první samozřejmě každého napadne srovnání Angeliny Jolie a Alicie. Tady musím říci, že Alicia se mi do role velice hodí a líbí se mi více než Angelina. Předsi jenom impozantní prsa Angeliny se úplně na poběhování džunglí nehodí. Na druhou stranu šlo z toho vymačkat mnohem více. Není zapotřebí aby z hlavní hrdinky dělali hned terminátora, tady bych malinko polevil. Každopádně nejvíc jsem ocenil finální zvrat nad hrobkou, nebudu víc vyzrazovat. Protože film docela dobře vydělal myslím, že se dočkáme dalších dílů. 73%

• 17.3.2018  20:55

Black Panther vydělává, protože rádoby mluví za všechny menšiny ve světě utlačované bělošskými otrokáři. Jinak je dle mého velice slabý. Panther není vtipný, temný, vizuálně ohromující ani nepředvídatelný nebo nějak skvěle napsaný. Je prostě jen průměrný. 55%

• 10.2.2018  21:35

Takový příběh napíšu i já. Takže asi tak.

• 25.9.2017  21:32

Jak už někde níže zaznělo, druhé sérii velice uškodilo srovnání s tou první, která byla zcela výjimečná. Jinak se jednalo o velice dobré krimi. 81%.

• 29.7.2017  10:08

Za mě totální nuda. Maximálně nudné a roztahané zpívané pasáže na jedno brdo. Modlil jsem se ať už to končí. Dávám ** pouze z důvodu, že většina uživatelů zde ve snímku našla nějakou hodnotu nebo něco co lze cenit. Mně to ale zůstává záhadou. 40%

• 28.7.2017  14:52

Myslím že se zde vůbec nejedná o žádné zklamání. Hodnocení volím sice pouze průměrné ovšem přesto si myslím, že se jedná o zatím nejlepšího Konga. Uspokojivý akčňák do pohody. 72%

• 28.7.2017  14:50

Protože znám původní japonskou verzi a nejsem moc fanouškem amerických remakeů, které jsou schopné kvalitně zhovadit původní zážitek, byl jsem k tomuto filmu poměrně skeptický. Snímek dopadl nad moje očekávání a myslím, že se jedná o solidní sci-fi akčňák. Některé nascriptované scény jsou dost nepřirozené ale jinak poměrně slušná akce. 77%

• 26.2.2017  18:58

Mám rád temný Underworld svět i lykansko - upírskou tématiku ale už nejde přehlížet opět recyklovanou zápletku. Občas velice stupidní scény nejsou již vyváženy ani nijak skvělou masakrální řežbou. Spíš pouze průměrnou mlátičkou. 50 %

• 6.1.2017  00:48
    Iluzionista (2006)

Celou dobu jsem to viděl spíše na jeden z těch lepších kouzelnických filmů. Šeredně jsem se ale mýlil a to je u kouzelnického filmu přesně to pravé ořechové. Vůbec jsem předem nepřekouknul dokonalost posledního vystoupení, stejně jako jsem vyhořel na rozluštění kompletní milenecké historky a právě to mě neuvěřitelně potěšilo. 79%

• 4.1.2017  23:05
    Mlha (2007)

V některých momentech film působil dojmem, že se jedná o velice průměrný snímek. Mezi tyto momenty jsou ale velice zajímavě vloženy dost těžké a trefné otázky toho, jací lidé vlastně jsme a jak zkažená je naše společnost. Film ukazuje na to jak slabí jsme a jak lehce nás může ovládnout pud přežití. Konec, kde jsem čekal takovou tu klasickou happyendovku mě totálně zvedl ze židle a tak moc mě tím potěšil, že jsem se dokonce musel zamyslet, kdy naposledy jsem byl svědkem takhle brutálního filmového konce. Mám pocit, že takovéto závěry se za mořem už snad ani nevyrábějí. 78%

• 26.12.2016  22:36
    Anthropoid (2016)

Velice se mi líbilo knižní zpracování tohoto neobyčejného příběhu a tak jsem velice potěšen, že filmové zpracování se ho poměrně dost dobře drží. Drobátko mě zklamalo že film nezachycuje více z výcviku a pobytu v Británii obou atentátníků a malinko pomalejší první polovina filmu. Kostelová část filmu ovšem velice dobrá a také celkový dojem z filmu. Jsem rád že tato důležitá událost z Československých dějin dostala kvalitní zpracování. 80%

• 24.12.2016  23:41

Protože až na úplné výjimky nemůžu americké katastrofické filmy ani cítil, velice zde oceňuji přímočarost a jednoduchou dějovou linku. Dokonce se to téměř obešlo i bez zbytečného patosu a zbytečných vlekolepo-monstózních záběrů a efektů. Myslím, že je to slušné připomenutí a uctění obětí tohoto neštěstí. 79%

<< předchozí 1 2 3 4 5