Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dokumentární

Recenze (1 399)

plakát

Vlak dětství a naděje (1985) (TV seriál)

Jeden z nejlepších seriálů ČT. Růžičková a Zindulka naprosto famózní. Jedinou vadou na kráse byla po 4. díle výměna Žanety Fuchsové za unylou Terezu Brodskou.

Mladí srdcem (2007)

Hodnotím jako dokumentární film. Ten byl natočený průměrně. Celkový pocit z filmu je ale daleko pozitivnější. Zpěváci ve věku 76-93 totiž tomu dali teprve tu správnou šťávu. Jejich covery známých pecek byly naprosto strhující.

plakát

Úsměvy smutných mužů (2018)

Po shlídnutí tohohle filmu jsem si hned na schodech kina usmyslel, že musím přestat chlastat - tak dobře natočený to bylo. Sice jsem si potom k večeři dal 3 Plzně, ale to přeci není chlastání, že jo :-) Takhle to podle mě v mnohých případech začíná... Plejáda mých oblíbených herců si tam chlastala opravdu věrohodně, muzika, kamera výborná. Chvílemi malinko zdlouhavé, ale dalo se to vydržet.

Nádherná Zelená (1996)

Zajímavá ekologická agitka, která nás nabádá rozverným způsobem starat se víc o přírodu, zbytečně neplýtvat a vůbec přestat žít ten příšerně hektický život, co tady na matičce Zemi vedeme. Bylo to chvílemi až moc naivní, ale proč ne. Hráli tam moji oblíbení herci a to filmu taky pomohlo. EU jen dokazuje, jak je staromódní a zkostnatělá, když jí takovýhle film popudí, že ho musí zakazovat. Ať jdou do prdele :-)

plakát

Včerejší děti (2000) (TV film)

Ten film má dvě velmi slabá místa. Jedním z nich je naprosto otřesná muzika, která hraje snad úplně celý film. Bylo to mučení hudbou. Druhým je samotná unylá, nemastná, neslaná (hlavně v současné dějové lince) Jane Seymour. Bylo to mučení Jane Seymour. Takže jsem trochu neobjektivní v celkovém hodnocení. Samotný námět byl sice jednoduchý, nicméně zajímavý a kdo je ochoten něco takového připustit, tak to je film pro něj. Závěr bych si představoval trochu míň pocukrovaný.

Šíleně šťastná (2016)

Člověk musí přetrpět skoro 2 hodiny docela zmateného popobíhání 2 pološílených Italek, aby se dočkal docela zajímavého konce. Mému hodnocení odpovídá i fakt, že obě pološílené ženy na závěr šíleně zmoudří a jenom potvrdí to, že to celé šustilo papírem.

plakát

Dva dny, jedna noc (2014)

Myšlenka dobrá. Ale věčně někam pochodující Marion z filmu udělala docela nudu (teda ne Marion, ale střihač, který zapomněl nůžky doma). Tipuju, že min. 20 minut chození po ulicích se dalo vynechat, film by svoje poselství neztratil a já bych mohl dát víc hvězdiček.

1945 (2017)

Celý film se táhne, skoro se nic jakoby neděje, letní horko doslova z filmu sálá (a to je černobílý). Děje se ale v hlavách všech vesničanů a napětí je velmi silně cítit. Od začátku do konce mi to připomínalo úvodní scénu na nádraží v Tenkrát na Západě, kde se taky napětí dalo krájet. Super film.

Escobar (2017)

Javier Bardem byl výborný - asi jako vždycky. Ale nějak jsem od toho čekal víc - přišlo mi to hrozně zkratkovité a jednotlivé časové úseky ledabyle pospojované.

plakát

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Civilně a bez patosu zfilmovaný příběh, který asi každý zná - ale mně to nevadilo. Scéna přistání na vodě byla výborná, vše ostatní tak akorát. Sully měl kliku, že byl tak zkušený - jiný už by až do smrti splácel ten Airbus....