Freistatt (2014)

Co dodat - Němci umí. I srát si do vlastních řad. Takovou beznaděj jsem z filmu už dlouho necítil. Super.

Operace Silver A (2007) (TV film)

Díky Strachu, že se nebojíš vstoupit na tenký led a ukázat historii taky z trochu jiné stránky. Nijak neshazuju význam odboje, ale všichni víme, že ne všichni jsou vysloveně bílý nebo černý. A tady je to podaný moc hezky. Druhá část se mi líbila víc - byla akčnější a víc z ní mrazilo. Ale jako celek rozhodně český nadprůměr.

Agora (2009)

Každá ideologie, náboženství jsou k hovnu - člověk by se měl řídit hlavně podle sebe - a tady konkrétně se křesťani předvedli v tom nejhorším světle. Film je moc hezky udělaný a Rachel Weisz tomu dodala to něco, co potřebujete, abyste dostali něco lepšího než průměr.

Osm hrozných (2015)

Typický Tarantino - dlouho se kecá (tentokrát strašně dlouho a kdyby se kecalo kratší dobu, bavilo by mě to víc. Ale Mistr ví co dělá a chce to tak a my se mu musíme podřídit) a jednou za čas se dějou Hrozné věci, které vyústí v ještě Hroznější závěr. Tentokrát mě to ale bavilo víc než Nespoutaný Django, ale mám pocit, že vrcholu v podobě Pulp Fiction a Gaunerů už se asi nedočkám. Herci až na Boba výborní v čele s triumvirátem Jackson, Roth a Russell. Mile překvapil Walter Goggins.

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

Nebylo to úplně špatné (hlavně, že se tam skoro všechno ukazovalo, skoro jako ve skutečnosti), ale byl to prostě jen béčkověj film o zombíkách (s několika docela zábavnými scénami na hraně dobrého vkusu).

Jedna noc (2016) (seriál)

Už dlouho jsem se netěšil na pokračování něčeho tak, jako na Jednu noc. Vše začíná naprosto úžasnými titulky a muzikou a pokračuje napínavým dějem, kde snad všichni herci hrají na 110%. Jen nevím, jak to všechno do sebe na konci zapadne. Po 7. epizodě toho mají tvůrci na dokončení opravdu hodně.

Vtip (2001) (TV film)

Moc poezie a sní spojené filozofie na mně a jeden film. To ovšem nic neubírá z výborného výkony Emmy Thompson. Ale pro mně jenom lepší průměr a ubezpečení se v tom, že se musím nemocnici vyhýbyt, jak čert kříži.

Hladová srdce (2014)

Příběh páru, který se vzal, aniž by o sobě pravděpodobně věděl víc než to, že se jim spolu dobře šuká. Po narození dítěte se rozdíly v názorech na jeho výchovu a výživu u obou protagonistů rapidně odlišují a to nemůže vést k ničemu jinému než k nějakému nehezkému konci. Nesympatičtí hrdinové včetně prcka, ale film se silným nábojem. Měli by shlédnout všichni, kdo si myslí, že komukoliv stačí dýchat vzduch a jíst mrkev, aby se mu dařilo.

Nepřítel (2002)

Daniel Auteil a jeho skvostné nicnedělání a blafování doprovázené výbornou muzikou. Pomalý děj, jakoby nic neřešící závěr, přesto byl můj dojem z filmu vysoce nadprůměrný.

Testament mládí (2014)

Banální, až plytký děj (kdekomu v nějaké světové válce neumřel někdo blízký, a nenapsal o tom knihu) je vyvážen výborným výkonem A. Vikander a zpracováním, které mně v některých chvílích dokázalo opravdu dojmout. Jsem pacifista jako byla Vera a všechny, kdo rozhodují o tom, kam pošlou nedobrovolně někoho bojovat s někým jiným, bych tam poslal jako první.