• Válečný

Děti svobody (1924)

Další epický Griffithův film popisující historickou epochu Spojených států. Bitevní scény byly velmi vydařené a herecké výkony taktéž, sice na Zrození národa to nemá, ale i tak dám 4* .

Nathan, der Weise (1922)

Skvělá podívaná se skvělou prací na kostýmech,kulisách a výpravě. Film popisuje boj o Jeruzalém a náboženskou moc na středním východě. Velmi silně mi to připomínalo Království nebeské s Orlandem Bloomem.

Der magische Gürtel (1917)

Celkem zajímavá válečná propaganda zaměřená na boj na moři a obsluhu válečných křižníků. Některé scény mi silně připomínaly Petersenovu Das Boot.

Banda baťki Knyša (1924) odpad!

Jak já tyhle němé sovětské filmy o ničem nenávídím (světlou vyjímkou je pouze Броненосец Потёмкин a Oktyabr ). Tomuto snímku se obloukem vyhněte, protože nemá absolutně co nabídnout.

Dobrý voják Charlie (1918)

Briliantní Chaplinův homor v zákopech 1.sv. války. Chaplin předvádí vynikající komický talent jako vždycky. Mohu jen doporučit.

The Little American (1917)

Hodně zapomenutý (možná i právem) film odehrávající se v prostředí 1.sv války, Celkem průměr, i v době vzniku bylo natočeno již mnoho lepších filmů.

Boj o světovládu (1914)

Vše důležité již bylo řečeno přede mnou a tak stručně: 1* za kostýmy 2* za kulisy 3* za kameru 4* za příběh 5* za epickou první a 3 epizodu.

Nikdo nic neví (1947)

Celkem příjemná komedie z prostředí protoktorátu. Hlavní výhodou filmu je svižný humor, Jaroslav Marvan a ideální stopáž. Film bych si pustil jako ideální zpestření nedělního oběda.

Uloupená hranice (1947)

Pro mě jeden z nejlepších Československých válečných filmů zobrazující atmosféru a poměry v Sudetech v roce 1938. Film neobsahuje žádnou ideologii a vlastně ani Happyend ( což je na tu dobu celkem nezvyklé). Herecké výkony,kamera,scénář byly výborné a vše šlapalo tak jak mělo. Uloupená hranice je jedním z pokladů Československé kinematografie a vypletí se si ji sehnat.