• Válečný

Africká Královna (1951)

Velmi pěkné a poutavé putování napříč džunglí afriky s velmi charismatickými herci v krásném a romantickém příběhu.

Der Verlorene (1951)

Hodně těžký film na sledování. Moc mi to neřeklo, spíše jsem se nudil, ale ta atmosféra a výkon Petera Lorreho si 2 * zaslouží.

Pozor, banditi! (1951)

Těžcě nudný a nic neříkající film o italských partyzánech. Zkuste se raději podívat po nějakém díle Roberta Rosselliniho a neztrácejte s tímhle filmem čas.

Ocelová přilba (1951)

Parádní film od Samuela Fullera, ale natočil i mnohem lepší kousky. Na začátku filmu se mi líbilo drsné zobrazení války ( okrádání mrtvých, rasismus....) a poté celkově herecké výkony, příběh a charaktery jednotlivých postav. Jedná se o jeden z prvních válečných filmů popisujícíhch válku v Koreji.

Liška pouště (1951)

Povedený film o osobním a vojenském životě pouštní lišky Erwina Rommela. Film celkem věrohodně popisuje Rommelovu situaci, kde nebojuje jen se spojeneckými vojsky, ale i nesplnitelnými a šílenými rozkazy A.Hitlera a jeho poskoků, kteří jen hloupě přikyvovali a dál páchali zvěrstva. Film mi ale přišel poměrně krátký na to vytvořit si k Rommelovi nějaký vztah a představit si jeho situaci. Zkuste se raději podívat po nějakém dokumentu.

Akce B (1951)

Hodně mizerný propagandistický film na který nemá důvod se dívat. Není zde nic co by udrželo divákovu pozornost, ani herecké výkony, ani kvalitní akční přestřelky, možná jenom příroda, ale kvůli tomu se nemá na film cenu dívat. (Od toho jsou tu zvířátka na Animal Planet)

The Red Badge of Courage (1951)

Vlastně jsem ani moc nepobral jestli film válku oslavuje nebo zatracuje, každopádně mi to velmi sedlo a film jsem si dost užil. Hlavní kladnou stránku vidím v postavách, které si velmi snadno zapamatujete a stopáži díky které se ani chvíli nenudíte.

Hlasy padlých studentů (1950)

Film má sice velmi dobrou protiválečnou myšlenku, ale sráží ho do kolen jeho provedení. Téměř celý film se nic neděje a jednotlivé postavy se mi velmi pletly. A ve srovnání s Biruma no tategoto, nebo s Letters from Iwo Jima pokulhává ve všech ohledech.

Samurajové útočí (1950)

Moc pěkný,klasický, válečný film s dobře zpracovanými bitvami, poutavým dějem, sympatickými postavami a vojenskou technikou. Poměrně mě potěšila i epizoda s japonským důstojníkem a lekci o japonském Bušidu. Ten film není vůbec tak špatný, jak se podle ČSFD může na první pohled zdát, ale Lewis Milestone svoje nesrmtelné dílo http://www.csfd.cz/film/77143-na-zapadni-fronte-klid/ ani náhodou nepřekonal-

Past (1950)

Film Past má sice několik kosmetických vad na kráse (např. propaganda ..), ale herecké výkony a hlavně první polovina filmu, která se odehrává v žaláři má výbornou atmosféru a veškeré neduhy smaže.