LazyTown (2004) (seriál) odpad!

Asi najhoršia vec akú som kedy mal tú smolu vidieť v televízii. Veľmi pochybujem, že deťom sa to páči.

Slečna Marplová - Tajemství Chimneys (2010) (epizoda)

Jeden zo slabších dielov. Príbeh je síce dobrý, zápletka je tiež celkom zaujímavá ale herci sú dosť nepresvedčivý a nevýrazný. Až na Charlotte Salt ktorá je v tomto diely naozaj úžasná (a to hrá veľmi komplikovanú postavu v ťažkej situácii). Vďaka nej tá štvrtá hviezdička.

Slečna Marplová - Nemesis (2009) (epizoda)

Najlepší diel. Od začiatku až do konca neskutočne napínavý dej plný zvratov. Záver ktorý by nikto nečakal je presvedčivý. Kto má rád knižnú tvorbu Agathy Christie a/alebo jej filmové prevedenia a tento diel nevidel tak tomu ho vrelo odporúčam.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Tento diel má asi najbližšie ku knižnej predlohe. Výber soundtrackov a hercov je naozaj skvelý. To ako sa dané postavy správajú (často tu čítam, že Bela je sprostá atď.) nebudem brať do úvahy pri hodnotení, lebo za to môže autorka, nie tvorcovia filmu ani herci.

Sinister (2012)

Ak chete vidieť niečo nové a prevratne, tento film si určite nevyberte. Je to akási zmes už použitých nápadov ktoré prekvapivo vyústia do celkom kvalitného filmu s dobrou atmosférou. 7/10

Insidious (2010)

Veľmi kvalitný horor ktorý sa po celý čas nesie v perfektnej atmosfére. Prvá polovica je úplne bezchybná s množstvom scén ktoré naozaj vystrašia. V druhej polovici film prestáva byť taký uveriteľný a nezachráni ho ani zaujímavý koniec. No stále patrí medzi najlepšie horory aké kedy boli natočené.

Shrek Třetí (2007)

Naozaj len slabučký odvar predošlých dvoch dielov. Dobrá animovaná rozprávka by mala byť vtipná, emotívne pôsobiť na ľudí a mať nejaký vnútorný odkaz/myšlienku. Bohužiaľ Shrek Tretí nespĺňa ani jednu požiadavku.

Zlo (2012)

Aj napriek tragickým hereckým výkonom a pomalému deju Zlo určite prekonáva očakávania. Hore ho ťahajú veľmi dobre spravené špeciálne efekty, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani kvalitný zahraničný horor. Rušivým elementom je akurát hudba, ktorá vo found-footage nemá čo hľadať. Aj napriek nedostatkom sa za Zlo nemusíme hanbiť.

Megan is Missing (2011)

Tohto filmu je naozaj škoda. Nápad je naozaj dobrý a zaujímavý ale prevedenie je v skutku slabé. Posledných 20 minút ktoré majú byť veľkým finále celý film len kazia vďaka slabým hereckým výkonom a nulovej gradácii deja, ku koncu až priam letargiou. Aj napriek tomu si tento film zaslúži 3/5 kvôli vážnosti svojej témy. Je to reálna hrozba a v skutočnosti je až príliš veľa takýchto prípadov. Aj napriek zlému prevedeniu tento film každého prinúti zamyslieť sa a nevyfučí za pól hodiny z hlavy.

Skyfall (2012)

Skyfall je pre mňa miernym sklamaním kvôli svojmu priamočiaremu a maximálne predvídateľnému deju. Aj keď James Bond by mal byť hlavne o akcii ktorá tu nechýba, no aspoň nejaká jednoduchšia zápletka by nebola na škodu. Silnou stránkou tohto filmu sú herecké výkony. Javier Bardem je naozaj skvelý a aj Daniel Craig ako keby si každým dielom viac osvojoval túto rolu a už na mňa nepôsobil ako vyslovene rušivý element, ktorým v predošlých bondovkách pre mňa bol.