Alita: Bojový Anděl (2019)

Alita je neuvěřitelně kýčovitá a očekávaně japonsky absurdní (i když míň než jsem čekal), což je znát hlavně na příběhu. Ale moc dobře se na to dívá, příběh utíká, Alita je sympatická, ostatní postavy taky nejsou zbytečné nebo otravné a vlastně mě celou dobu zajímalo jak to skončí. O to víc zamrzí hodně otevřený konec. Celkově je tak pro mě Alita milé překvapení, které ale v paměti asi neutkví a tuším, že za rok už si nebudu pamatovat, o čem že to bylo. 75%

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Detektiv Pikachu je guilty pleasure jako řemen. Příběh je variace na téma, které jsme už viděli víckrát než by bylo zdrávo. Ale dobře se na to kouká a hlavně, pro někoho, kdo v dětství každý víkend v šest ráno koukal na Teleshoping s Horstem Fuchsem, jen aby neprošvihl ani minutu z pravidelné dávky Pokémonů, je to ten nejlepší možný závan nostalgie. 70%

Aquaman (2018)

Já jsem naprosto spokojen. Aquaman sice není žádné umění, ale jako odpočinkový superhrdinský biják pro mě funguje. Wan opět dokázal, že prostě umí natočit zábavný film. A to, že podobně jako Wonder Woman zvládl zkombinovat "epický" příběh, humor a záměrnou temnotu a vážnost (v porovnání s Marvelem) DCEU může právě DC filmům z Expanded Universe jedině prospět. V první řadě je to triky nabitý blockbuster, a nakonec proč od toho chtít víc? Nolanův přístup, s nímž nezapomenutelně zpracoval Batmana, holt jen tak někdo nezopakuje a dokud bude DC produkovat filmy aspoň tak kvalitní jako Aquaman, tak na ně nezanevřu. Pokud bych měl něco vypíchnout, tak by to byla herecká stránka (z níž logicky vyčnívá Momoa, který se do role až nečekaně hodí a vypadá to, že si ji i užívá) a hudební podkres. Osobně mi ani trochu nevadilo časté střídání různých žánrů (přičemž "hororová" pasáž byla nepřekvapivě jedna z nejlepších). Jen ta romance mezi Arthurem a Merou byla poměrně jalová. Za mě jednoznačně nejlepší DC film za hodně dlouhou dobu a s radostí si dám potenciální nášu, i když těch superhrdinských filmů začíná být tak trochu moc. 85%

Král psanec (2018)

Guerillový odboj na skotský způsob a ve středověku? Sem s tím. Za mě jednoznačně nejlepší historický film za hodně dlouhou dobu. Samozřejmě to není bez chyb (hlavně po scénáristické stránce). Ale po dlouhé době hlavně nemám moc co vytknout ani co se věrohodnosti týče, a přes tu pro mě prostě bohužel nejede vlak (nemoc z "povolání" nemůžu si pomoct). Samozřejmě je chronologie stěstnaná víc k sobě, než jak to opravdu bylo, ale to se dá dvouhodinovému filmu jen sotva vytknout. Na to, že jde o netflixovskou produkci pro mě velice příjemné překvapení. 80%

Toxický mstitel (1984)

Naprosto nechápu zdejší hodnocení. Když je film záměrně špatný, nemění to nic na faktu, že je to prostě sračka. To, co funguje třeba u Sharknada, zde prostě neplatí, protože Toxický mstitel je v první řadě zoufale nudný a nevtipný. Pokud je tohle to nejlepší, co TROMA vyprodukovala, tak chraň Bůh, abych nějaký jejich další výtvor kdy měl tu smůlu vidět. 10 %

Dallas 63 (2016) (seriál)

Sadie Dunhillová hned v první epizodě prohlásí, že knihy jsou vždycky lepší než filmová adaptace. No, tak tentokrát je to pravda, jen ta adaptace je seriálová. Po třech dílech jsem to musel vzdát. Samo o sobě není 11/22/63 vůbec špatné, ale jako adaptace Kingovy vynikající předlohy to naprosto selhalo a hned po dočtení knihy se na tenhle seriál nejsem schopen dívat. Tak snad až zapomenu podrobnosti knižního děje, tak mu dám druhou šanci.

Elle (2016)

Podle mě měl tenhle příběh skončit odhalením násilníka, protože potom už následuje jen nudná nastavovaná kaše. A nezachrání to ani Isabelle Huppert, ani Verhoevenova režie. Do té doby jde ale o velmi zajímavý snímek s nápaditým, i když docela šíleným příběhem. 60%

Upgrade (2018)

Vynikající! Nečekaně výživný kyberpunkový mix klasické revenge story a jednoho ze základních témat sci-fi - strachu z přílišné závislosti na technice a AI. Celkově mi Upgrade evokoval nedávné Mute a Ex Machinu. Whanell tedy nepřinesl nic nového, ale perfektně to ve svém scénáři zkombinoval. Nádherný vizuál "blízké" budoucnosti, kamera a výkon Logana Marshala-Greena pak celý film vyzvedly do silného nadprůměru. Za mě velmi milé překvapení a zatím nejlepší sci-fi tohoto roku. 85%

Úžasňákovi 2 (2018)

Těch čtrnáct let čekání se vyplatilo. Jedničku to v mých očích sice nepředčilo, ale i tak se jedná o velmi důstojné pokračování. Příběh sice není nic nového ani nadprůměrného, ale to člověk snad ani nemůže chtít. Hlavní hvězdou je stejně Jack-Jack a už kvůli němu pod čtyři prostě nemůžu jít. 75%

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Falloutem stvrzuje série M:I své místo na pozici krále akčních špionážních thrillerů. Kam se hrabe Bond a jiní. Fallout má všechno co mít má a navíc v perfektním dávkování. Vlastně nemám co vytknout, ať už scénáři, režii, hercům, nebo čemukoliv jinému. Jednoduše jsem dostal přesně to, co jsem chtěl. 95%