Narušitel (2019)

Príbeh zaujímavý avšak jeho prevedenie slabé a snaha navodiť nejakú nepríjemnú hororovú atmosféru sa tvorcom vôbec nepodarila, ale práve naopak bolo to otravné, nudné a zdĺhavé. Dve hviezdy jedine za výkon Dennisa Quaida.

The Toll (2020)

Tak z tohto sa dalo vyťažiť oveľa viac. Škoda že sa tvorcovia viac nepohrali s príbehom a hlavne koncom filmu, ktorý u mňa mierne pokazil celkový dojem z filmu, čakal som niečo oveľa viac originálnejšie. Ale čo nemôžem vytknúť filmu je celkom originálna myšlienka, atmosféra, napätie, parádne hororové prostredie (tmavý les), účinné "lakačky" a zopár creepy scien z ktorých naozaj behal mráz po chrbte. Nemôžem si pomôcť, ale dobré tempo filmu u mňa zabil slabší koniec. Ale pre hororových nadšencov určite odporúčam, nebolo to zlé! Slušných 60%.

Vpich (2011)

Na film som sa fakt tešil, keďže právnické filmy mám rad, ale bohužiaľ nevyužitý potenciál filmu s kvalitným príbehom. Miestami nudné, miestami zbytočne zdĺhavé. Čakal som oveľa viac, avšak Chris Evans výkonom zabodoval aspoň na 3 hviezdy. Škoda.

Cesta zpátky (2020)

Klasická americká športová dráma, ktorá ukazuje cestu zdola na hor, či už sa to týka trénera Jacka Cunninghama alebo jeho basketbalového tímu. Ben Affleck podal solídny výkon a veľmi sa mi vo filme páčil a to najmä kvôli jeho alkoholickej minulosti čo je pre film veľké plus. Športové filmy mám veľmi rád a tento bol síce dosť predvídateľný (klasika - víťazný kôš pár sekúnd pred koncom zápasu) aj napriek tomu to bolo záživné a dobre sa to pozeralo. 75%

Pach krve (2021)

Začalo to fakt dobre a skoro som si aj myslel, že úroveň Wrong Turn ide konečne hore po totálne nevydarených posledných častiach, ale nie. Opäť som ostal sklamaný, aj napriek tomu, že to bolo nečakane iné (bez retardovaných kanibalov), tak to bolo to neskutočne zdĺhavé a nelogické konanie postáv ma vytáčalo do nepríčetnosti. Film vôbec nenaplnil potencionál a dokonalé prostredie na lesnú vyvražďovačku, tak ako to väčšina hororových nadšencov očakávala.

The Witch in the Window (2018)

Netypické spojenie "otcovskej" drámy a hororu, ktorá síce nie je pre každého, ale mňa to zaujalo a dosť bavilo. Napätie, nepríjemná atmosféra a v neposlednom rade znepokojujúca postava Lydie, z ktorej som mal fakt husiu kožu v niektorých scénkach, na mňa urobila dojem a aj vďaka dosť krátkej pasáži sa jedná o jeden z najlepších hororov, ktorý som poslednú dobu videl. Je pravda, že 100 ľudí 100 chutí, ale dosť ma mrzí, že niekto dokáže zaradiť takýto (originálny) film do odpadu...

The Invitation (2015)

Originálny psycho-horor, ktorý je miestami fakt nepríjemný a len ťažko predvídateľný. Nemôžem si pomôcť ale od začiatku som sa cítil ako keby pozerám nejakú časť Black Mirror, pretože pre mňa osobne je to natočené presne na štýl tohto výborného seriálu a možno práve preto to na mňa zapôsobilo. Za pozretie to určite stojí.

Šňup (2002)

Bláznivý,čudný,zábavný, no hlavne film, ktorý nevyužil svoj potenciál, bohužiaľ.. ale aj napriek tomu ma to dosť bavilo, hlavne postava "kohút"... Tie všetky vizuálne efekty sú až okato inšpirované od Requiem za sen, pri ktorých by mali epileptici asi dosť veľký problém, no mne osobne sa to páčilo. Škoda toho slabšieho príbehu, škoda... ale aj napriek tomu som spokojný, pretože som sa bavil..

Brotherhood (2010)

Takýto rýchly adrenalínový začiatok filmu som fakt dávno nevidel, nebola snáď chvíľka. ktorá by ma nudila. Veľkým plusom je aj krátka dĺžka filmu, čiže žiadne naťahovanie ale rovno sa ide k veci. Zaujímavý príbeh, ktorý ukazuje ako sa zo sračiek viete dostať ešte do väčších sračiek. Film plný napätia a samozrejme vynikajúce výkony sympatických hercov. Lepší film na nudný večer som si snáď ani nemohol želať :)