Larrysbride

Larrysbride

Kristina Friday

okres Praha

homepage
Twitter: TGIKristina

61 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
 • 25.9.2017 v 09:05

  Star Trek Discovery představuje intro

   

  ... a rozhodně je jiné, než byste čekali

   

  Nový seriál ze světa Star Treku, Discovery, se těší velmi dobrým recenzím, a pokud jste jej zatím neshlédli, podívejte se alespoň na jeho intro, které Vám jasně napoví, že ačkoli Discovery ctí tradice hlubokého vesmíru, rovněž se s radostí vydává tam, kam se zatím nikdo nevydal.

   

  Na novou sérii čekali diváci celých 12 let a prozatím se mohou těšit na 15 epizod, z nichž ta první si odbyla premiéru již včera. Discovery se odehrává 10 let před původním seriál a hlavní postavou tentokrát nebude kapitán lodi, kterého tu ztvárnil Jason Isaacs, nýbrž první důstojnice Michael Burnham v podání Sonequy Martin-Green. 

   

 • 22.9.2017 v 10:29

  Jokerovo sólo se pohybuje nadsvětelnou rychlostí

   

  Ano, pokud patříte k jedním z těch, kterým To prostě nestačil, či ve Vás dokonce probudil starou dobrou klaunománii, vězte, že Jokerův sólový počin se skutečně, opravdu stává skutečností. A vypadá to, že se ho dočkáme o dost dříve, než bychom čekali. No, alespoň že obsazení Jareda Leta není tak docela jisté...

   

  Jokerova sólovka byla oznámena sotva před měsícem a ze studia se již ozývá, že scénář, který sepisují Todd Phillips (Pařba ve Vegas) a Scott Silver (8 Mile), už je prakticky hotov a natáčet by se tak mohlo již příští rok. 

   

  A teď je tu jedna dobrá a jedna špatná zpráva - zatímco to vypadá, že tento Joker nebude spadat pod DCEU a obsazení Jareda Leta lze s téměř naprostou jistotou vyloučit, Warner Bros ještě údajně pracuje i na  Harley Quinn vs. The Joker. O tom druhém však víme jen to, že půjde o spin-off Suicide Squad a produkce se opět chopí Geoff Johns. S Harley Quinn samotnou se pak setkáme v Gotham City Sirens a samozřejmě i pokračování již zmíněného Sebevražedného oddílu.

   

  Ale zpět k Jokerovi. Za zmínku totiž zajisté stojí skutečnost, že na něj má dohlédnout samotný Martin Scorsese (což samozřejmě dalo za vznik spekulacím, že si jednoho z nejslavnějších komiksových záporáků zahraje Scorseseho oblíbenec Leonardo DiCaprio). O ději se toho zatím moc neví, ale údajně by mělo jít o drsné a realistické krimi zasazené do Gothamu 80. let. Nuže, to zní vskutku zajímavě.

   

  Jokerovo sólo se pohybuje nadsvětelnou rychlostí
 • 21.9.2017 v 11:24

  HBO pracuje na Watchmen

   

  S Hrou o trůny téměř u konce, není divu, že HBO již nyní hledá náhradu za jeden z nejúspěšnějších seriálů všech dob. A možná ji našli v podobě Watchmen, na kterých nyní pracuje spoluautor Pozůstalých, Damon Lindelof.

   

  Watchmen bude samozřejmě inspirován komiksy s dílny DC Comics, které se odehrávají v alternativní druhé polovině 20. století, ve které superhrdinové ovlivnili kurz historie.  Watchmen byli magazínem Times rovněž jmenování jedním ze sta nejlepších románů všech dob.

   

  Lindelof je velkým fanouškem nejen původního komiksu, ale i filmové adaptace Zacka Snydera. "Jde o jednoznačně nejvěrrnější adaptaci Watchmen, která mohla být natočena," řekl o snímku. Přestože jeho názor kritici víceméně sdíleli, u fanoušků už film příliš neuspěl a při 130 milionovém rozpočtu vydělal ne příliš působivých 107,5 milionů dolarů v US a 185 milionů dolarů celosvětově.

   

  Watchmen představuje již několikátou komiksovou televizní adaptaci. Diváci již nyní mohou sledovat The Walking Dead a Preacher na AMC, zatímco FX nabízí Legion a Fox Gotham, ABC Agents of SHIELD a nově i Inhumans, CW má Flashe, Arrowa, Supergirl i Legends of Tomorrow a Netflix krom Defenders již zanedlouho uvede i tolik očekávaného Punishera.

   

  HBO pracuje na Watchmen
 • 19.9.2017 v 10:02

  Paramount obhajuje matku!

   

  Dle prvotních ohlasů to vypadá, že psychologický thriller matka! kritiky jinak milovaného režiséra Darrena Aronofského je přesně takový film, který buď naprosto milujete, či úplně nesnášíte... Internet rovněž okamžitě po premiéře na filmovém festivalu v Benátkách zaplavily článku typu "jestli se nám to vše jen zdálo," "co to všechno znamená" či dokonce "co se to k***a stalo." Avšak snad jediné, čeho bylo na internetu více než článků snažících se film rozebrat a vysvětlit, byly recenze a hodnocení podobné tomu na CinemaScore, kde film získal známku "F" (tedy pětku). Na druhou stranu, Emoji ve filmu získali "B" (dvojku), tak těžko říct, jak vážně toto hodnocení brát...

   

  Snad nejlépe film popsal Col Needham, zakladatel Internetové filmové databáze (IMDb): "Tady mluvíme o Schrödingerově filmu. V krabici máme snímek, který je stejně tak dobrý, jako je špatný." A přesně v tomto duchu se ponesla i recenze od kanadských novin The Globe and Mail, která snímku dala jak jednu tak čtyři hvězdičky... A o tom, jak film rozdělil jak diváky tak kritiky na dva tábory se rozpovídala sama presidentka marketingu a distribuce Paramountu, Megan Colligan.

   

  "Tenhle film je velmi troufalý a odvážný. Bavíme se tu o režisérovi, jenž je právě na vrcholu kariéry, a o herečce, jež je právě na vrcholu kariéry, a společně vytvořili film, který měl být od začátku bezostyšný. Všichni chtějí originální filmařinu a všichni oslavují Netflix, když vypráví příběh, který nikdo jiný vyprávět nechce. Tohle je naše verze. Nechceme, aby všechny naše filmy byly bezpečné. A je naprosto v pořádku, když se některým lidem nelíbí."

   

  Nutno říci, že je příjemné vidět přístup, kdy si filmaři za svým snímkem stojí, místo toho, aby jej neustále obhajovali, vysvětlovali, obhajovali a znovu vysvětlovali a znovu obhajovali. Konec konců, dílo by mělo mluvit samo za sebe, není-liž pravda...

   

  Paramount obhajuje matku!
 • 24.5.2017 v 20:41

  Tom Cruise: Top Gun 2 se začne natáčet příští rok

   

  Přestože Top Gun do světových kin zamířil před více než třiceti lety, v jistém smyslu nezestárl ani o rok a fanoušci stále cítí to nutkání být rychlejší. Přestože nás Tony Scott naneštěstí opustil, producent Jerry Bruckheimer a hlavní hvězda snímku Tom Cruise jsou stále odhodlaní. Ba co více, v jednom z rozhovorů pro australský televizní pořadSunrise, Cruise odhalil, že Top Gun 2 se nejen stane skutečností, ale natáčení začne již příští rok.

   

  O snímku se zatím moc neví, internetovým světem však kralují dohady o tom, že Maverick si tentokrát podá drony a snímek zrežíruje Joseph Kosinski, jenž s Cruisem spolupracoval již na sci-fi Nevědomí. Cruise se s potenciálními režiséry údajně setkval před a během natáčení Mission: Impossible 6, aby natáčení mohlo začít hned, jakmile dokončí práce právě na M:I6.

   

  Krom Cruise by se měl vrátit Iceman Vala Kilmera.

   

  Nezbývá tedy než doufat, že druhý Top Gun dopadne lépe, než loňské pokračování Dne nezávislosti...

   

  Kosinski právě dokončil práce na Granite Mountain, jež si svou premiéru odbyde na podzim, a Cruise se již za pár týdnů objeví v nové Mumii.

   

  Tom Cruise: Top Gun 2 se začne natáčet příští rok
 • 21.4.2017 v 21:40

  Rychle a zběsile se dočká prvního spin-offu

   

  Diváci osmého dílu série Rychle a zběsile jistě budou souhlasit, že jednou z nejsilnějších stránek filmu bylo přátelství/nepřátelství mezi Deckardem Shawem Jasona Stathama a Lukem Hobbsem Dwayneho Johnsona. Co si budeme namlouvat, tahle dvojice v podstatě ukradla celý film, čehož si prý všimnul i Vin Diesel, který nechal vystřihnout jejich potitulkovou scénu. Možná to bylo důvodem nedávného rozporu mezi Dieselem a Rockem? Universal však chemii mezi Deckardem a Hobbsem ignorovat nehodlá a údajně chystá i spin-off.

   

  Zprávy o možném spin-offu se internetovým světem začaly rozléhat ihned po premiéře Rychle a zběsile 8, dosud se však nevědělo, kterým směrem by se studio vydalo. Scénář ke snímku by měl sepsat Chris Morgan, jenž pracoval na většině Rychle a zběsile filmů, včetně osmičky.

   

  Zatím není jisté, kdy bychom se spin-offu měli dočkat, studio však doufá, že by to bylo ještě před Rychle a zběsile 9. Avšak vzhledem k tomu, že Dwayne Johnson má momentálně nasmlouváno téměř tucet filmů, všetně Black Adama od DC, reboot Velkých nesnází v malé Číně či Doca Savage, těžko říct, jak realistické toto očekávání skutečně je.

   

  Rychle a zběsile se dočká prvního spin-offu
 • 15.4.2017 v 00:49

  Star Wars: Episode VII plakát, trailer a návrat George Lucase

   

  Kathleen Kennedy zahájila Star Wars Celebration ve velkém - přivítáním George Lucase. Zatímco internetovým světem se o Lucasově návratu na pódium Star Wars Celebration šuškalo již nějaký ten pátek, tvůrce Star Wars se v posledních pár letech držel dosti v ústraní, drbům tak mnozí právem nevěřili. Lucase tak přivítaly až ohlušující ovace. Jednalo se o návrat, který potěšil každého skutečného fanouška Hvězdných válek.

   

  Společně s Lucasem se na oslavách 40. výročí jedné z nejúspěšnějších ság vůbec objevili Warwick Davis, který sloužil jako moderátor panelu, Billy Dee Williams, Ian McDiarmid  či Hayden Christensen, který se na Star Wars Celebration objevil poprvé po patnácti letech. Jedním z největších překvapení však beze sporu vystoupení Harrisona Forda, jenž se na oslavách objevil vůbec poprvé. 

   

  George Lucas se mimo jiné rozpovídal i o kritice, které v průběhu let čelil a s publikem sdílel vzpomínku na natáčení a na skupinu malých fanoušků, kteří byli celí bez sebe, když je Lucas pozval na natáčení. "Ve skutečném světě, kritici nejsou velmi milí. A stejně tak jistí fanoušci. Ale když se podíváte na tváře těch dětí - na tom záleží," nechal se Lucas slyšet a dodal, že jej i nadále nepřestává omračovat síla Star Wars a to, jak k sáze tíhne další a další generace diváků.

   

  Panel Kathleen a George uzavřeli poctou Carrie Fisher. "Carrie bude navždy princezna, která se chopila vedení a nikdy neustoupila, nikdy nepotřebovala zachránit. Vždy pomáhala ostatním dostat se z nesnází, do kterých se sami dostali. Carrie byla Leia. Byla velmi silná, velmi vtipná, velmi odvážná, velmi neoblomná," řekl Lucas. A jelikož na toto video, které pomohla uvést dcera Fisher, Billie Lourd, má slova nestačí, shlédněte jej sami zde

   

  Na panelu byl rovněž odhalen první plakát a první teaser trailer, ve kterém můžeme slyšet vůbec první Lukova slova po více než 30 letech. Celý panel můžete shlédnout zde. Celou poctu Carrie Fisher pak naleznete zde.

   

  Hvězdné války: Poslední z Jediů do českých kin zamíří 14. prosince tohoto roku.

   

 • 4.4.2017 v 19:28

  Shrek 5 má scénář

   

  Kdysi dávno byl Shrek obrovským hitem. Takovým, že mu studio naplánovalo až sedm filmů. Po velmi vlažně přijatém třetím a (ještě vlažněji přijatém) čtvrtém dílu však DreamWorks své plány odložilo na neurčito. Scénárista Michael McCullers je však momentálně na press tour k Mimi Šéfovi a při jedné z tiskovek se rozpovídal i momentálním statutu oblíbeného zlobra.

   

  "Scénář [k Shrekovi 5] jsem dokončil a jsem s ním opravdu, opravdu, opravdu spokojený," nechal se McCullers slyšet v rozhovoru pro Hollywood Reporter a dodal, že Shrek si projde několika změnami. "DreamWorks bylo v době, kdy jsem pracoval na scénáři, prodáno Universalu, a Universal má zvláštní zájem v úspěchu série a v její budoucnosti, [...] takže několik změn bylo tak trochu potřebných."

   

  McCullers rovněž dokončil scénář k třetímu Hotelu Transylvania, jenž do kina zavítá v létě příštího roku.

   

  Mimi Šéf si svou českou premiéru odbyde 20. dubna.

   

  DreamWorks rovněž chystá další adaptaci knihy Cressidy Cowell (Jak vycvičit draka), The Wizards of Once. Wizards of Once sleduje příběh Xara, "čaroděje bez kouzel ve světě, kde jsou kouzla vším."

   

  Shrek 5 má scénář
 • 24.3.2017 v 22:19

  Komentář ke Strážcům vesmíru

   

  Protože ČSFD si otevírání hodnocení filmů zrovna extra nehlídá, než otevřou Strážce vesmíru, dávám komentář sem:

   

  DC se prozatím marně snaží následovat úspěch Marvel filmů a plátna kin celého světa jsou zahlceny snímky o superhrdinech, tak jak se s konkurencí chce vyžádat snímek, který je natočen dle seriálu zrušené televizní stanice Fox Kids? Upřímně? Netuším... Pravdou však je, že to funguje! Recept je až okatě jednoduchý - pět teenagerů pěti rozdílných barev (pun intended) se rozhodnou ochránit své mizerné maloměsto za pomoci počítačového programu, roztomilého robota... A robotických dinosaurů. Ke štěstí všech, co se na Strážce vesmíru chystají do kina, nikdo zde do kamery nekříčí "Pterodaktyl," přestože zde strážci dostanou supersílu nikdo zde záhadně z ničeho nic neovládá karate na úrovní černého pásu a postavy nejsou tak černobílé, jak to bývalo ve zmíněné show. Podtrženo sečteno, Strážci fungují. A fungují překvapivě dobře. Tak dobře, že snad jedinou výtkou je naprosto příšerná hudba ála laciné videohry ze začátku tohoto milénia, která i z těch nejlepších, nejvíc bad-ass záběrů vytvoří naprosto komediální okamžik... Díky, Bryana Tylere, příště se možná drž Hawaii Five-O, ok?

   

  Komentář ke Strážcům vesmíru
 • 22.3.2017 v 03:09

  "All I Want for Christmas" Mariah Carey bude filmem

   

   

  Možná jste si říkali ,,Svět se zbláznil!" když z Hollywoodu ohlásili Angry Birds film... Možná jste si mnuli oči v neuvěření nad Emoji Movie... A možná jste to právě Vy, kdo čekal na zfilmování "All I Want for Christmas Is You" od Mariah Carey! Nuže, dočkali jste... A ne, tohle není vtip.

   

  Hollywoodu pomalu dochází, že svět je pomalu přesycen sequely, prequely, remaky, rebooty, spin-offy... Ale vypadá to, že mu rovněž dochází i nápady... Videohry už sotva někdo hraje, mobilní hry už tu byly, budou tu dokonce i smajlíci, tak co jiného zbývá, než zfilmovat song? A kde jinde začít, než u písničky, kterou zná nazpamět i vaše dítě, které pomalu ani "máma" ještě říct neumí...

   

  Poté, co se zpráva objevila na téměř každém koutu internetového světa, samotná zpěvačka prostřednictvím krátkého teaseru vše potvrdila na svém Twitteru.

   

  A pokud jako já věříte, že píseň už film má - a to v podobě vánoční klasiky Láska nebeská - tento snímek bude, tak trochu, jiný... V první řadě se bude jednat o animák, který se bude soustředit na malou Mariah (Breanna Yde), kterak se snaží přesvědčit své rodiče, aby jí na Vánoce koupili štěně.

   

  "Stejně tak jako Mariahy písnička, 'All I Want for Christmas Is You' je zaručenou rodinnou vánoční klasikou," nechal se slyšet generální manažer Universal Entertainment Glenn Ross, "[film] je nabitý rodinnou zábavou, svátečním duchem, dojímavými okamžiky - a samozřejmě Mariah Carey!"

   

  Krom Breanna Yde ve filmu uslyšíme hlasy Henry Winklera, Lacey Chabert, Phila Morrise, Keiko Ageny, a samozřejmě i Carey, která nás v roli vypravěče příběhem provede. Snímek zrežíruje Guy Vasilovich.

   

  "All I Want for Christmas" Mariah Carey bude filmem
<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26