Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Krátkometrážní

Deníček (259)

Star Trek Discovery představuje intro

 

... a rozhodně je jiné, než byste čekali

 

Nový seriál ze světa Star Treku, Discovery, se těší velmi dobrým recenzím, a pokud jste jej zatím neshlédli, podívejte se alespoň na jeho intro, které Vám jasně napoví, že ačkoli Discovery ctí tradice hlubokého vesmíru, rovněž se s radostí vydává tam, kam se zatím nikdo nevydal.

 

Na novou sérii čekali diváci celých 12 let a prozatím se mohou těšit na 15 epizod, z nichž ta první si odbyla premiéru již včera. Discovery se odehrává 10 let před původním seriál a hlavní postavou tentokrát nebude kapitán lodi, kterého tu ztvárnil Jason Isaacs, nýbrž první důstojnice Michael Burnham v podání Sonequy Martin-Green. 

Jokerovo sólo se pohybuje nadsvětelnou rychlostí

 

Ano, pokud patříte k jedním z těch, kterým To prostě nestačil, či ve Vás dokonce probudil starou dobrou klaunománii, vězte, že Jokerův sólový počin se skutečně, opravdu stává skutečností. A vypadá to, že se ho dočkáme o dost dříve, než bychom čekali. No, alespoň že obsazení Jareda Leta není tak docela jisté...

 

Jokerova sólovka byla oznámena sotva před měsícem a ze studia se již ozývá, že scénář, který sepisují Todd Phillips (Pařba ve Vegas) a Scott Silver (8 Mile), už je prakticky hotov a natáčet by se tak mohlo již příští rok. 

 

A teď je tu jedna dobrá a jedna špatná zpráva - zatímco to vypadá, že tento Joker nebude spadat pod DCEU a obsazení Jareda Leta lze s téměř naprostou jistotou vyloučit, Warner Bros ještě údajně pracuje i na  Harley Quinn vs. The Joker. O tom druhém však víme jen to, že půjde o spin-off Suicide Squad a produkce se opět chopí Geoff Johns. S Harley Quinn samotnou se pak setkáme v Gotham City Sirens a samozřejmě i pokračování již zmíněného Sebevražedného oddílu.

 

Ale zpět k Jokerovi. Za zmínku totiž zajisté stojí skutečnost, že na něj má dohlédnout samotný Martin Scorsese (což samozřejmě dalo za vznik spekulacím, že si jednoho z nejslavnějších komiksových záporáků zahraje Scorseseho oblíbenec Leonardo DiCaprio). O ději se toho zatím moc neví, ale údajně by mělo jít o drsné a realistické krimi zasazené do Gothamu 80. let. Nuže, to zní vskutku zajímavě.

Jokerovo sólo se pohybuje nadsvětelnou rychlostí

HBO pracuje na Watchmen

 

S Hrou o trůny téměř u konce, není divu, že HBO již nyní hledá náhradu za jeden z nejúspěšnějších seriálů všech dob. A možná ji našli v podobě Watchmen, na kterých nyní pracuje spoluautor Pozůstalých, Damon Lindelof.

 

Watchmen bude samozřejmě inspirován komiksy s dílny DC Comics, které se odehrávají v alternativní druhé polovině 20. století, ve které superhrdinové ovlivnili kurz historie.  Watchmen byli magazínem Times rovněž jmenování jedním ze sta nejlepších románů všech dob.

 

Lindelof je velkým fanouškem nejen původního komiksu, ale i filmové adaptace Zacka Snydera. "Jde o jednoznačně nejvěrrnější adaptaci Watchmen, která mohla být natočena," řekl o snímku. Přestože jeho názor kritici víceméně sdíleli, u fanoušků už film příliš neuspěl a při 130 milionovém rozpočtu vydělal ne příliš působivých 107,5 milionů dolarů v US a 185 milionů dolarů celosvětově.

 

Watchmen představuje již několikátou komiksovou televizní adaptaci. Diváci již nyní mohou sledovat The Walking Dead a Preacher na AMC, zatímco FX nabízí Legion a Fox Gotham, ABC Agents of SHIELD a nově i Inhumans, CW má Flashe, Arrowa, Supergirl i Legends of Tomorrow a Netflix krom Defenders již zanedlouho uvede i tolik očekávaného Punishera.

HBO pracuje na Watchmen

Paramount obhajuje matku!

 

Dle prvotních ohlasů to vypadá, že psychologický thriller matka! kritiky jinak milovaného režiséra Darrena Aronofského je přesně takový film, který buď naprosto milujete, či úplně nesnášíte... Internet rovněž okamžitě po premiéře na filmovém festivalu v Benátkách zaplavily článku typu "jestli se nám to vše jen zdálo," "co to všechno znamená" či dokonce "co se to k***a stalo." Avšak snad jediné, čeho bylo na internetu více než článků snažících se film rozebrat a vysvětlit, byly recenze a hodnocení podobné tomu na CinemaScore, kde film získal známku "F" (tedy pětku). Na druhou stranu, Emoji ve filmu získali "B" (dvojku), tak těžko říct, jak vážně toto hodnocení brát...

 

Snad nejlépe film popsal Col Needham, zakladatel Internetové filmové databáze (IMDb): "Tady mluvíme o Schrödingerově filmu. V krabici máme snímek, který je stejně tak dobrý, jako je špatný." A přesně v tomto duchu se ponesla i recenze od kanadských novin The Globe and Mail, která snímku dala jak jednu tak čtyři hvězdičky... A o tom, jak film rozdělil jak diváky tak kritiky na dva tábory se rozpovídala sama presidentka marketingu a distribuce Paramountu, Megan Colligan.

 

"Tenhle film je velmi troufalý a odvážný. Bavíme se tu o režisérovi, jenž je právě na vrcholu kariéry, a o herečce, jež je právě na vrcholu kariéry, a společně vytvořili film, který měl být od začátku bezostyšný. Všichni chtějí originální filmařinu a všichni oslavují Netflix, když vypráví příběh, který nikdo jiný vyprávět nechce. Tohle je naše verze. Nechceme, aby všechny naše filmy byly bezpečné. A je naprosto v pořádku, když se některým lidem nelíbí."

 

Nutno říci, že je příjemné vidět přístup, kdy si filmaři za svým snímkem stojí, místo toho, aby jej neustále obhajovali, vysvětlovali, obhajovali a znovu vysvětlovali a znovu obhajovali. Konec konců, dílo by mělo mluvit samo za sebe, není-liž pravda...

Paramount obhajuje matku!

Tom Cruise: Top Gun 2 se začne natáčet příští rok

 

Přestože Top Gun do světových kin zamířil před více než třiceti lety, v jistém smyslu nezestárl ani o rok a fanoušci stále cítí to nutkání být rychlejší. Přestože nás Tony Scott naneštěstí opustil, producent Jerry Bruckheimer a hlavní hvězda snímku Tom Cruise jsou stále odhodlaní. Ba co více, v jednom z rozhovorů pro australský televizní pořadSunrise, Cruise odhalil, že Top Gun 2 se nejen stane skutečností, ale natáčení začne již příští rok.

 

O snímku se zatím moc neví, internetovým světem však kralují dohady o tom, že Maverick si tentokrát podá drony a snímek zrežíruje Joseph Kosinski, jenž s Cruisem spolupracoval již na sci-fi Nevědomí. Cruise se s potenciálními režiséry údajně setkval před a během natáčení Mission: Impossible 6, aby natáčení mohlo začít hned, jakmile dokončí práce právě na M:I6.

 

Krom Cruise by se měl vrátit Iceman Vala Kilmera.

 

Nezbývá tedy než doufat, že druhý Top Gun dopadne lépe, než loňské pokračování Dne nezávislosti...

 

Kosinski právě dokončil práce na Granite Mountain, jež si svou premiéru odbyde na podzim, a Cruise se již za pár týdnů objeví v nové Mumii.

Tom Cruise: Top Gun 2 se začne natáčet příští rok

Rychle a zběsile se dočká prvního spin-offu

 

Diváci osmého dílu série Rychle a zběsile jistě budou souhlasit, že jednou z nejsilnějších stránek filmu bylo přátelství/nepřátelství mezi Deckardem Shawem Jasona Stathama a Lukem Hobbsem Dwayneho Johnsona. Co si budeme namlouvat, tahle dvojice v podstatě ukradla celý film, čehož si prý všimnul i Vin Diesel, který nechal vystřihnout jejich potitulkovou scénu. Možná to bylo důvodem nedávného rozporu mezi Dieselem a Rockem? Universal však chemii mezi Deckardem a Hobbsem ignorovat nehodlá a údajně chystá i spin-off.

 

Zprávy o možném spin-offu se internetovým světem začaly rozléhat ihned po premiéře Rychle a zběsile 8, dosud se však nevědělo, kterým směrem by se studio vydalo. Scénář ke snímku by měl sepsat Chris Morgan, jenž pracoval na většině Rychle a zběsile filmů, včetně osmičky.

 

Zatím není jisté, kdy bychom se spin-offu měli dočkat, studio však doufá, že by to bylo ještě před Rychle a zběsile 9. Avšak vzhledem k tomu, že Dwayne Johnson má momentálně nasmlouváno téměř tucet filmů, všetně Black Adama od DC, reboot Velkých nesnází v malé Číně či Doca Savage, těžko říct, jak realistické toto očekávání skutečně je.

Rychle a zběsile se dočká prvního spin-offu

Star Wars: Episode VII plakát, trailer a návrat George Lucase

 

Kathleen Kennedy zahájila Star Wars Celebration ve velkém - přivítáním George Lucase. Zatímco internetovým světem se o Lucasově návratu na pódium Star Wars Celebration šuškalo již nějaký ten pátek, tvůrce Star Wars se v posledních pár letech držel dosti v ústraní, drbům tak mnozí právem nevěřili. Lucase tak přivítaly až ohlušující ovace. Jednalo se o návrat, který potěšil každého skutečného fanouška Hvězdných válek.

 

Společně s Lucasem se na oslavách 40. výročí jedné z nejúspěšnějších ság vůbec objevili Warwick Davis, který sloužil jako moderátor panelu, Billy Dee Williams, Ian McDiarmid  či Hayden Christensen, který se na Star Wars Celebration objevil poprvé po patnácti letech. Jedním z největších překvapení však beze sporu vystoupení Harrisona Forda, jenž se na oslavách objevil vůbec poprvé. 

 

George Lucas se mimo jiné rozpovídal i o kritice, které v průběhu let čelil a s publikem sdílel vzpomínku na natáčení a na skupinu malých fanoušků, kteří byli celí bez sebe, když je Lucas pozval na natáčení. "Ve skutečném světě, kritici nejsou velmi milí. A stejně tak jistí fanoušci. Ale když se podíváte na tváře těch dětí - na tom záleží," nechal se Lucas slyšet a dodal, že jej i nadále nepřestává omračovat síla Star Wars a to, jak k sáze tíhne další a další generace diváků.

 

Panel Kathleen a George uzavřeli poctou Carrie Fisher. "Carrie bude navždy princezna, která se chopila vedení a nikdy neustoupila, nikdy nepotřebovala zachránit. Vždy pomáhala ostatním dostat se z nesnází, do kterých se sami dostali. Carrie byla Leia. Byla velmi silná, velmi vtipná, velmi odvážná, velmi neoblomná," řekl Lucas. A jelikož na toto video, které pomohla uvést dcera Fisher, Billie Lourd, má slova nestačí, shlédněte jej sami zde

 

Na panelu byl rovněž odhalen první plakát a první teaser trailer, ve kterém můžeme slyšet vůbec první Lukova slova po více než 30 letech. Celý panel můžete shlédnout zde. Celou poctu Carrie Fisher pak naleznete zde.

 

Hvězdné války: Poslední z Jediů do českých kin zamíří 14. prosince tohoto roku.

Shrek 5 má scénář

 

Kdysi dávno byl Shrek obrovským hitem. Takovým, že mu studio naplánovalo až sedm filmů. Po velmi vlažně přijatém třetím a (ještě vlažněji přijatém) čtvrtém dílu však DreamWorks své plány odložilo na neurčito. Scénárista Michael McCullers je však momentálně na press tour k Mimi Šéfovi a při jedné z tiskovek se rozpovídal i momentálním statutu oblíbeného zlobra.

 

"Scénář [k Shrekovi 5] jsem dokončil a jsem s ním opravdu, opravdu, opravdu spokojený," nechal se McCullers slyšet v rozhovoru pro Hollywood Reporter a dodal, že Shrek si projde několika změnami. "DreamWorks bylo v době, kdy jsem pracoval na scénáři, prodáno Universalu, a Universal má zvláštní zájem v úspěchu série a v její budoucnosti, [...] takže několik změn bylo tak trochu potřebných."

 

McCullers rovněž dokončil scénář k třetímu Hotelu Transylvania, jenž do kina zavítá v létě příštího roku.

 

Mimi Šéf si svou českou premiéru odbyde 20. dubna.

 

DreamWorks rovněž chystá další adaptaci knihy Cressidy Cowell (Jak vycvičit draka), The Wizards of Once. Wizards of Once sleduje příběh Xara, "čaroděje bez kouzel ve světě, kde jsou kouzla vším."

Shrek 5 má scénář

Komentář ke Strážcům vesmíru

 

Protože ČSFD si otevírání hodnocení filmů zrovna extra nehlídá, než otevřou Strážce vesmíru, dávám komentář sem:

 

DC se prozatím marně snaží následovat úspěch Marvel filmů a plátna kin celého světa jsou zahlceny snímky o superhrdinech, tak jak se s konkurencí chce vyžádat snímek, který je natočen dle seriálu zrušené televizní stanice Fox Kids? Upřímně? Netuším... Pravdou však je, že to funguje! Recept je až okatě jednoduchý - pět teenagerů pěti rozdílných barev (pun intended) se rozhodnou ochránit své mizerné maloměsto za pomoci počítačového programu, roztomilého robota... A robotických dinosaurů. Ke štěstí všech, co se na Strážce vesmíru chystají do kina, nikdo zde do kamery nekříčí "Pterodaktyl," přestože zde strážci dostanou supersílu nikdo zde záhadně z ničeho nic neovládá karate na úrovní černého pásu a postavy nejsou tak černobílé, jak to bývalo ve zmíněné show. Podtrženo sečteno, Strážci fungují. A fungují překvapivě dobře. Tak dobře, že snad jedinou výtkou je naprosto příšerná hudba ála laciné videohry ze začátku tohoto milénia, která i z těch nejlepších, nejvíc bad-ass záběrů vytvoří naprosto komediální okamžik... Díky, Bryana Tylere, příště se možná drž Hawaii Five-O, ok?

Komentář ke Strážcům vesmíru

"All I Want for Christmas" Mariah Carey bude filmem

 

 

Možná jste si říkali ,,Svět se zbláznil!" když z Hollywoodu ohlásili Angry Birds film... Možná jste si mnuli oči v neuvěření nad Emoji Movie... A možná jste to právě Vy, kdo čekal na zfilmování "All I Want for Christmas Is You" od Mariah Carey! Nuže, dočkali jste... A ne, tohle není vtip.

 

Hollywoodu pomalu dochází, že svět je pomalu přesycen sequely, prequely, remaky, rebooty, spin-offy... Ale vypadá to, že mu rovněž dochází i nápady... Videohry už sotva někdo hraje, mobilní hry už tu byly, budou tu dokonce i smajlíci, tak co jiného zbývá, než zfilmovat song? A kde jinde začít, než u písničky, kterou zná nazpamět i vaše dítě, které pomalu ani "máma" ještě říct neumí...

 

Poté, co se zpráva objevila na téměř každém koutu internetového světa, samotná zpěvačka prostřednictvím krátkého teaseru vše potvrdila na svém Twitteru.

 

A pokud jako já věříte, že píseň už film má - a to v podobě vánoční klasiky Láska nebeská - tento snímek bude, tak trochu, jiný... V první řadě se bude jednat o animák, který se bude soustředit na malou Mariah (Breanna Yde), kterak se snaží přesvědčit své rodiče, aby jí na Vánoce koupili štěně.

 

"Stejně tak jako Mariahy písnička, 'All I Want for Christmas Is You' je zaručenou rodinnou vánoční klasikou," nechal se slyšet generální manažer Universal Entertainment Glenn Ross, "[film] je nabitý rodinnou zábavou, svátečním duchem, dojímavými okamžiky - a samozřejmě Mariah Carey!"

 

Krom Breanna Yde ve filmu uslyšíme hlasy Henry Winklera, Lacey Chabert, Phila Morrise, Keiko Ageny, a samozřejmě i Carey, která nás v roli vypravěče příběhem provede. Snímek zrežíruje Guy Vasilovich.

"All I Want for Christmas" Mariah Carey bude filmem

Kdo vzkřísí Muže z oceli?

 

Superman je sice momentálně mrtvý, to ale nikdy žádného komiksového hrdinu nezastavilo (tedy, pokud jeho jméno nebylo Quicksilver...) a Warner Bros. momentálně hledá muže (buďme upřímní, žena to asi určitě nebude...) na post režiséra. A pokud ve Vás názvy jako Hvězdný prach, Kingsman, X-Men: První třída či Kick-Ass vyvolávají šťastné vzpomínky, je tu šance, že s momentálním kandidátem budete spokojeni.

 

Warner Bros. sice zatím rozumně mlčí, letem internetovým světem se však šíří zprávy, že studio s nabídkou režie pokračování Supermanovy sólovky oslovilo producenta, scénáristu a režiséra Matthew Vaughna. Ten se již dříve nechal slyšet, že se se studiem sešel již před vydáním původního Muže z oceli, to se však nakonec rozhodlo dát přednost námětu od Christophera Nolana a Davida S. Goyera: "Myslím, že to je jedna z mála věcí, kterou by se Supermanem dělat neměli, takovou tu vážnou verzi alá 'Temný rytíř'. Superman je hodně barvitý a zábavný, tak jej alespoň vidím já," později dodal.

 

Muž z oceli v roce 2013 odstartoval DC Extended Universe (DCEU) a přestože si finančně v kinech vedl poměrně úspěšně, u fanoušků a kritiků se dočkal spíše rozpačitého přijetí. Na snímek loni navázal Batman v Superman, který si finančně sice vedl ještě lépe, ale propadl jak u fanoušků tak kritiků (na Rotten Tomatoes si snímek vysloužil pouhých 27%). A jelikož ani Sebevražedný oddíl nijak zvláště nepotěšil, příštích pár filmů by dost dobře mohlo určit budoucnost DCEU. Fanoušci již delší dobu volají po odstoupení režiséra Zacka Snydera a Matthew Vaughn, jehož snímky těší jak diváky tak kritiky, zní jako více než dobře kvalifikovaná náhrada.

 

Druhý Muž z oceli zatím nemá stanovené datum premiéry, ještě letos se však dočkáme Wonder Woman (1. 6.) s Gal Gadot v hlavní roli a Ligy spravedlnosti (16. 11.).  

 

Vaughnův Kingsman: Zlatý kruh do českých kin zavítá 5. října.

Kdo vzkřísí Muže z oceli?

U.S.S. Discovery našla svého kapitána

 

Jason Issacs se oficiálně přidává k Williamu Shatnerovi, Siru Patricku Stewartovi a Chrisu Pinemu - i on byl totiž povýšen na kapitána hvězdné lodi. V novém seriálu Star Trek: Discovery si zahraje kapitána Lorca.

 

Posádku U.S.S. discovery krom Isaacse zatím tvoří Doug Jones, James Frain (který si zahraje Spockova otce Sareka), Michelle Yeoh a Sonequa Martin-Green, která se ujme hlavní role.

 

Nad seriálem z producentské židle dohlíží  mimo jiné i Alex Kurtzman (Star Trek, Star Trek: Do temnoty, Star Trek: Do neznáma), Bryan Fuller (Star Trek: Deep Space Nine, Star Trek: Voyager), Akiva Goldsman (Čistá duše, Já, legenda, Já, robot) či Rod Roddenberry, syn původního tvůrce Star Treku, Geneho Roddenberryho.

 

Star Trek: Discovery si svou premiéru měl původně odbýt v lednu 2017, problémy s obsazením a odchod Bryana Fullera však zapříčinily nemalé zpoždění. Seriál je nyní naplánován na pozdní léto či brzký podzim. 

U.S.S. Discovery našla svého kapitána

Nelehký osud Disneyho Krásky a zvířete

 

Srdce nejednoho fanouška třetího největšího filmového studia Hollywoodu zaplesalo, když bylo prozrazeno, že na stříbrné plátno vůbec poprvé postaví gay postavu. Tento krok se však nesetkal jen s pozitivním ohlasem.

 

Pro mnohé není žádným překvapením odhalení, že LeFou, známý sidekick hlavní záporné postavy snímku, Gastona, je homosexuál. Přes to však, když se režisér Bill Condon nechal slyšet, že je ve filmu "malý, neptrný okamžik," který naznačuje LeFouovu orientaci, internetové diskuze jako by vzplály v plamenech, a kina snímek stahují ze svého programu. "Když nám společnosti vnucují své názory, musíme se jim postavit," prohlásilo jedno z takových kin.

 

Ani první recenze nezabránily téměř davovému šílenství. Například dle jednoho z recenzentů Variety je LeFou "bláznivý a pochlebačný, ale zpráva, že je gay se ke mně nedostala." 

 

Pod nátlakem je údajně i ruská vláda, jejíž zákony zakazují "homosexuální propagandu." Vitaly Milonov, právník a člen strany Spojené Rusko, naléhal na ministra kultury Vladimira Medinského, aby film před jeho premiérou zhlédnul a ujil stil se, že je v souladu se zákonem. Medinsky návrh vyslyšel a slíbil, že snímek zkontroluje okamžitě, jakmile bude dostupný,

 

Kráska a zvíře v hlavních rolí s Emmou Watson, Danem Stevensem a Lukem Evansem do českých kin zavítá již 16. března.

Nelehký osud Disneyho Krásky a zvířete

Láska nebeská se dočká pokračování

 

... i když ne v tradiční formě.

 

Richard Curtis se dá znovu dohromady s hvězdným obsazením kultovní britské romantické komedie Láska nebeská (Love Actually), aby natočili krátké pokračování této vánoční klasiky. Snímek zveřejní při příležitosti Red Nose Day (Den červeného nosu), který každý rok pořádá nadace Comic Relief, již v roce 1985 založil právě Curtis, scénárista a režisér jenž má na svědomí krom Lásky nebeské i hity Notting Hill, Deník Bridget Jonesové, Válečný kůň.

 

Desetiminutový snímek ponese název "Red Nose Day Actually" a s návratem souhlasili Hugh Grant (premiér), Martine McCutcheon (Natalie), Keira Knightley (Juliet), Andrew Lincoln (Mark), Colin Firth (Jamie), Lúcia Moniz (Aurelie), Liam Neeson (Daniel), Thomas Brodie-Sangster (Sam), Olivia Olson (Joanna Anderson), Bill Nighy (Billy Mack), Marcus Brigstocke (Mikey) i Rowan Atkinson.

 

"Nad pokračováním jsem nikdy nepřemýšlel, ale myslím, že bude desetiminutový pohled na to, kde nyní všichni jsou, bude zajímavý," nechal se slyšet Curtis. Editorka (a Curtisova manželka) Emma Freud již dříve prozradila, že Alan Rickman a Emma Thompson (Harry a Karen) spolu zůstali, ale nejsou tak šťastní; Keira Knightley a Andrew Lincoln se nikdy nedali dohromady, ale Thomas Brodie-Sangster a Olivia Olson ano. Je to tak, nebo nás jen tahala za nos? "Red Nose Day Actually" vyjde 24. března na britské BBC a 25. května na americké NBC.

Láska nebeská se dočká pokračování

Scarlett Johansson o sólovce Black Widow

 

Přestože já osobně považuji Winter Soldier (Návrat prvního Avengera, chcete-li) za pravou sólovku Black Widow, většina fanoušků stále čeká na film plně věnovaný této špionce. Představitelka Natashy Romanov se o možnosti tohoto projektu nedávno vyjádřila. A ne příliš pozitivně.

 

"Mluvila jsem o tom s Kevinem Feigem (producent a president Marvel Studios, pozn. aut.). Co se kreativního myšlení týče jsme spolu na stejné vlně. Myslím, že oba souhlasíme s tím, že samostatný snímek by jí sedl, jde jen o správné načasování jak pro Marvel tak mě," nechala se slyšet v rozhovoru pro Total Film. "Marvel má vše velmi promyšlené, myslí čtyři roky dopředu, a já mám také plány, které bych ráda uskutečnila."

 

Marvel (MCU) však na své ženy rozhodně nezapomíná, Black Widow (či Černá vdova) hraje v MCU důležitou roli již od svého prvního objevení v Iron Man 2, Peggy Carter měla v prvním Captain America takový úspěch, že se jí dostalo vlastního seriálu, a již příští rok se můžou fanoušci těšit na Ant-Man and the Wasp. Na jaře 2019 pak na stříbrné plátno zavítá i Captain Marvel s Brie Larson v hlavní roli.

Scarlett Johansson o sólovce Black Widow

Peter Capaldi a Steven Moffat opouští Doctor Who

 

Capaldi překvapil fanoušky jednoho z nejpopulárnějších sci-fi seriálů vůbec, když v rozhovoru pro BBC Radio 2 ohlásil, že "je na čase jít dál" a opouští svět/y Doctora Who. 

 

"Je mi z toho smutno, mám ráda Doctora Who, je to úžasný seriál, ale já bych vždy člověkem, který pracuje na hodně odlišných věcech," nechal se slyšet 58letý Skot, který Doktora hrál od roku 2013. Herec rovněž dodal, že byl požádán, aby v seriálu pokračoval, ale raději se rozhodl "vyhledat další výzvy": "Nikdy jsem nepracoval na jednom projektu tři roky, tohle bylo poprvé."

 

Nová řada Doktora Who se začne vysílat na jaře a Capaldiho poslední epizoda přijde na Vánoce.

Příští sezóna bude poslední rovněž pro scénáristu a výkonného producenta Stevena Moffata: "Jako Petera, i pro mě končí ta nejlepší práce, jakou kdy budu mít."

 

Nuže, jedna éra končí... A nám nezbývá než doufat, že se Moffat a Capaldi rozloučí alespoň v takovém stylu, jako před pár lety Russell T. Davies a David Tennant, kteří v roce 2008 řekli seriálu sbohem nemalým cross-overem se seriály Torchwood a The Sarah Jane Adventures.

Peter Capaldi a Steven Moffat opouští Doctor Who

Solo First Shot

 

A už není cesty zpět. Filmová sólovka  nejslavnějšího pilota v předaleké galaxii se natáčí. První den natáčení na svém Twitteru ohlásil režisér Chris Miller, když sdílel fotografii klapky s popiskem "Han. First. Shot."

 

Millerovu slovní hříčku můžete přeložit jako "Han. První. Záběr" nebo též jako "Han. První. Střela," zjevná narážka na známý argument Han vs Greedo.

 

Jako důkaz, že na place je zřejmě hodně veselo, slouží i titul na oné klapce, "Red Cup" (červený kelímek). Bez plastových červených Solo kelímků se totiž v Americe neobejde žádná párty.

 

Miller snímek režíruje společně s partnerem Philem Lordem, se kterým mají na svědomí nejen LEGO příběh, ale i Zataženo, občas trakaře a 21 i 22 Jump Street. Hlavní roli Hana Sola ztvární Alden Ehrenreich (Ave, Caesar; Jasmíniny slzy), role Lando Carlissiana se chopí Donald Glover (Atlanta, Marťan) a v dosud nepotvrzených rolí se objeví Emilia Clarke (Terminator Genisys) a Woody Harrelson (Hunger Games, Podfukáři). Scénáře se chopili otec a syn Lawrence a Jake Kasdanovi. Jméno Lawrence Kasdan zná jistě mnoho fanoušků Hvězdných válek - pomohl totiž sepsat scénář nejen k Impérium vrací úder a Návratu Jediho, ale i k Síla se probouzí.

 

Film, odehrávající se deset let před Novou nadějí, do českých kin dorazí 24. května příštího roku.

Solo First Shot

CW OŽIVUJE CONSTANTINA!

 

Pro některé z nás to byla jen otázka času. No, docela slušného množství času. Ale jak říkávali na frontě: Počkali jsme a dočkali jsme se!

 

Stanice CW, která má na svém triku Arrowa, Flashe či Supergirl, právě oznámila, že oživí televizního Constantina, který se dožil jen jedné sezóny na stanici NBC.

 

Seriál bude tentokrát animovaný, i tak však neztratí svou hlavní hvězdu Matta Ryana. Podobně jako Vixen, Constantine bude mít desetiminutové epizody, které budou fanoušci moci shlédnout na CW Seed.

 

Přestože seriál bude zapadat do takzvaného Arrow-verse, CW President Mark Pedowitz se nechal slyšet, že momentálně nemá plány Constantinovi dát další live action cameo.

 

Nad seriálem budou opět dohlížet Greg Berlanti i původní výkonný producent David S. Goyer.

CW OŽIVUJE CONSTANTINA!

Bryan Fuller stále doufá ve čtvrtou sezónu Hannibala

 

Hannibal skončil pravděpodobně jedním z největších "WTF" televizní historie. To bylo před více jak rokem. A pro fanoušky to vypadalo, že rozuzlení se už nikdy nedočkají. I přes téměř kultovní status, NBC seriál po třech sezónách zrušilo. Nyní to však vypadá, že jim přece jen svitla naděje. Scénárista a výkonný producent Bryan Fuller totiž stále doufá ve čtvrtou sérii. Ba co více, Fuller doufá, že by se jednalo o jeho vlastní adaptaci Mlčení jehňátek.

 

"Filmová adaptace je dokonalý film, ale je tu až moc zajímavých skulinek a zákoutí, které bychom v televizní adaptaci mohli prozkoumat. Opravdu doufám, že se dostaneme k vyprávění tohoto příběhu. Myslím, ideálně pro naše obsazení, že by se jednalo o minisérii."

 

Fanouškům bych však poradila, aby Fullerova slova brali s rezervou. Konec konců, jdou z úst toho samého člověka, který (po produkci Deep Space Nine i Voyager) odešel od Star Trek Discovery, aby věnoval více času jiným seriálům - adaptaci Amerických bohů od Neila Gaimana a Amazing Stories. Fuller by tak musel nejen najít studio ochotné znovu oživit kritiky oslavovaný, avšak zrušený seriál, ale rovněž na něj najít čas.

 

Takže... Co na to pánové z Netflixu?

Bryan Fuller stále doufá ve čtvrtou sezónu Hannibala

Carrie Fisher zemřela

 

2016 je neuvěřitelně zk*rvený rok... Ztrátu pocítili rodina a fanoušci Davida Bowieho, Prince, Alana Rickmana, George Michaela... I má rodina... A nyní i rodina a fanoušci Carrie Fisher.

 

Carrie Fisher, pro mnohé známa jako Princezna Leia z Hvězdných válek, umřela v úterý krátce před devátou hodinou ráno. Bylo jí pouhých 60 let. Carrie je dcerou herečky Debbie Reynolds a zpěváka Eddieho Fishera, o absurditách v Hollywoodu často psala ve svých knihách. To však nezastavilo dceru Billie Lourd, známou především z TV seriálu Scream Queens.

 

Herečka a spisovatelka v minulosti bojovala se závislostí i s maniodepresí, díky čemuž se stala aktivní mluvčí v oblasti duševního zdraví.

 

Carrie před pár týdny vydala memoár The Princess Diarist, jenž mapuje její vzpomínky na natáčení prvních Hvězdných válek. 

 

Přestože zpočátku režisér a scénárista George Lucas filmu ztěží našel distributora, po jeho vydání v roce 1977 se Hvězdné války staly celosvětovým (a kultovým) hitem. Fisher si roli Princezny Leiy zopakovala nejen v pokračováních Imperium vrací úder a Návrat Jediho, ale i v loňském hitu Síla se probouzí. Princeznu Leiu pak můžeme krátce spatřit i v letošním snímku Rogue One.

 

Carrie Frances Fisher se narodila 21. října 1956 v Beverly Hills v Kalifornii. Nechť ji síla provází.

Carrie Fisher zemřela

Reklama

Reklama