Berlínská mise (2013)

Spletitá politická hra na kočku a myš. Prvotriedne akčné scény. Záver filmu vo mne nechal dojem, že sa čoskoro dočkáme pokračovania. Prečo nie, sem s ním.

Aku no kjóten (2012)

Lock 'N Load! V Japonsku už prišli na to, že trstenica nepomáha, je treba vytasiť ťažšie kalibre. Zopár mrtvých študentov po strielačkách v US školách je oproti tomuto MASAKRU na záver prechádzka rajom. Film bude hodne kontroverzne prijatý, ale nič na tom nezmení fakt, že Brutalo "Majki" is Back!

Kolonie (2013) odpad!

Otrasné, lacné CGI efekty, dej o hovne, vyzerá to ako pilot k seriálu juhoamerickej produkcie.

Útok na Bílý dům (2013) odpad!

Neuveríte, pokiaľ to neuvidíte. Takéto filmy by mali zakázať natáčať.

Drogová válka (2012)

Klobúk dole, Johnny To to opäť rozbalil v plnej paráde. Top HK Cinema!

Očista (2013)

Tak z tohto sa dalo vytrieskať viac, pripomenulo mi to Assault on Precinct 13. Bezpečnostný systém, ktorý Hawke predával na dračku, by som teda od neho nekúpil ani za cent. Jeho jediná funkčnosť totiž spočívala v halde kamier a samozrejme - čím väčšie monitory, tým je systém "nadupanejší". Jeho 2 neskutočne dementné decká by som v tú noc bez výčitiek svedomia poslal na čerstvý vzduch. Neverím tomu, že ak by sa u tohoto filmu konala testovacie projekcia, by takéto na hlavu padnuté charaktery prešli.

Go Goa Gone (2013)

Keď sa vás snažia odpratať vaši kamoši do večných lovíšť "len" preto, že si myslia, že ste zombie, postačia vám vedieť 2 veci: násobky čísla 14 (naspamäť) a aké je hlavné mesto Ugandy. Áno, máme tu prvú oficiálnu Bollywoodsku zombie-comedy. Premiéra je to vydarená, samozrejme je toho veľa okopírovaného, ale potešia sympatické postavy a fóriky, a hlavne, že to nie je muzikál. Na druhú stranu mi vadili tie farebné karnevalové farby (iný filter alebo "dirty look" by tomu svedčal viac) a popracovať na tej CGI blood. V Indii blockbuster, pre nás príjemné spestrenie žánru.

Töte mich (2012)

Mladá Adele na tomto svete už nemá prečo žiť. Pri autonehode zomrel jej milovaný brat a rodičia k nej moc lásky nepobrali. Keď z väzenia utečie vrah Timo, zacíti šancu: pomôže mu s útekom, s jednou podmienkou - dostanem ťa cez hranice a ty ma dostaneš z tohto sveta. Tento originálny námet si viem predstaviť aj v hollywoodskom prevedení - s väčším budgetom a známymi hercami. Alebo na post režiséra Nemcov Petersena alebo Emmericha, úspech zaručený. Takto sa to v neskúsených rukách utriaslo aspoň do priemeru.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Kedysi som kritizoval filmy ako Under Siege alebo Sudden Death, ako sa snažili okopírovať koncept Die Hard. Po tomto výplachu sú to pre mňa skvosty akčného filmu.

Under the Bed (2012)

So Števovou Aggression Scale som bol celkom spokojný, táto novinka je síce o niečo horšia, ale spokojnosť aj tak bola.