Ulička přízraků (2021)

Jediné čo za niečo stálo bol vynikajúci dobový retro štýl. Ináč je to tuctový príbeh cirkusového ojebávača ala "madam Sibyla" z TV obrazovky. Viem si živo predstaviť, že aj dnes by mu päť zo šiestich Slovákov na tie parapsycho teatrálne žvásty skočili.

Vřískot (2022)

Jako ten pravý a najsámvätší expert ČSFD horror establishmentu udeľujem tomuto hokusu-pokusu 2*. Ujasnime si dve základné pravidlá a nevyvrátiteľné skutočnosti: 1-najlepšou časťou Vreskotu bola, je a bude paródia v Scary Movie (je smutné, že som videl všetky časti a v pamäti mi utkvelo akurát toto) 2-najlepším obsadením do role Ghostface by bola botoxová Courtney... Mám také neblahé tušenie, že sa s obživnutím série ešte stretneme...

Archive 81 (2022) (seriál)

Prečo sa (vraj "bu-bu" ...LMFAO) seriál volá zrovna Archív 81, a nie trebárs Haluz 6942/570 sa nedozvieme - napr. numerológ by z čísla 81 vydedukoval aj Hitler(8) Adolf(1)a Kaelego je vlastne... hmmm... v podstate ničím výnimočná okult srágora. Pre mňa jediné pozitívum - dozvedel som sa, že fakt existovala video kamera Fisher-Price PXL2000, ktorá dokázala robiť video záznam na audio kazetu. Kebyže na mieste výkonného producenta nefigurovalo meno Wan, ale Pišta Mrkvička, polovica ľudí by o to ani nezakopla a nemal by také premrštené hodnotenie. Dopozerať seriál mi trvalo niekoľko dní, zaspával som pri tom. Keď sa Visserem, spláchnem, tak v prdeli mi bude žiariť "Sonnenshine"! Kaelego sucks!

The Tragedy of Macbeth (2021)

Na jednu stranu chápem, že sa Joel snaží napraviť si svoju reputáciu u počerného obyvateľstva, keď do filmov so svojim bratom prakticky nikdy neobsadili žiadneho negra (všimli ste si?), na druhú stranu, prečo to preboha musel byť zrovna Macbeth, a nie napr. taký Othello (kde sa čudujem, že doteraz neobvinili nebohého Orsona z blackfacingu a film neni na indexe)... Shakespeare v takomto recitálovom prevedení funguje v divadle, ale pozerať to v bedne je morda 1. stupňa. Preto sa už neviem dočkať, keď sa nejaký borec chytí zfilmovať dajakú pecku od Pavla Országa Hviezdoslava.

Kolo času (2021) (seriál)

Obsadiť do jednej z hlavných rolí počernú Jolandu s megašošovicou na nose bolo castingové terno - proste sa z nej (tej šošovice) nedali spustiť oči! Rukami šibrinkujúca Róžika Pajk (evidentne po prechode už stratila šmrnc) bola skôr do smiechu - niečo ako Wanda z Avengers. Česká koprodukcia... inu, tak to taky hodně levně vypádalo. Stačili mi dve epizódy, už aj to bolo sebatrýznenie.

Tajemství loňského léta (2021) (seriál)

Ja zase viem, čo nebudem pozerať toto (a ďalšie leto). 07/01/2022 dáva Amazon tomuto blivajzu stopku hneď po 1. season. Múdre rozhodnutie.

Stín samoty (2021)

"Stín samoty z nudy pustil som, no po chvíli horko obanoval som. Beštia tam bola zo dve minút, išiel som si radšej hrknúť". Blééé!