Arx

Tomáš Budík

okres Písek

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 26.8.2017  19:48

Výborná letní pohodovka, která krásně plyne a baví od začátku do konce. Tom Cruise konečně po delší něco co má hlavu a patu a sedí mu. 85%

• 23.7.2017  11:19
    Dunkerk (2017)

Technická dokonalost, kterou sráží absence příběhu a větších individualit. Režisér se na konci snaží vyvolat v divákovi emoce, ale moc se to nedaří. Příště tam dát víc srdíčka a bude to opět Nolanova dokonalost. 80%

• 19.6.2017  14:48
    Pasažéři (2016)

Napínavé a velice milé. Já jsem byl spokojen, dávám hvězdičkové maximum a doporučuji naprosto každému! 90%

• 10.6.2017  17:07
    John Wick 2 (2017)

Jízda od první minuty. Pro mě ještě lepší než jednička a jeden z nejlepších akčňáků poslední doby. 122 minut uteklo, že ani nevím jak!

• 10.6.2017  17:00
    Mumie (2017)

Trailer působil zajímavě, Toma mám rád a říkal jsem si že jeho účast spolu s Kurtzmanem, bude jedna velká jízda. Bohužel to se vyplnilo pouze z části. Mumie se snaží hrát si na hororový snímek ale ve finále je to spíše k smíchu a zhruba po celkem zajímavé první půl hodině, jsem si už jen zbytek filmu říkal, děláte si ze mě "prdel? Hloupé, nepromyšlené, neoriginální, nudné, spoustu scén působí opravdu směsně, nechci tu házet spoilery ale tohle je vážně slabota. Filmu by prospělo více vážnosti, nemíchat komedii a horor dohromady, lepší a hlavně promyšlený scénář a rozhodně i úplně jiný konec. Deformace Russella Crowea to už byl totální vrchol trapnosti. Myslím, že Tomovi role v takovémto béčku prostě nesluší a šlápnul vedle. Za mě 40% a v roce 2017, jednoznačné umístění v TOP3 toho nejhoršího. Škoda :-(

• 24.2.2017  20:36
    Spojenci (2016)

Dokonalé, nemám slov!

• 28.1.2017  19:51
    Rozpolcený (2016)

Nepamatuji si, že bych ještě tři dny po návstěvě kina měl film pořád v hlavě. Tenhle film je něco, co jen tak neuvidíte. Žádné zdlouhavé oťukávání, hned od prvních minut se film rozjede a tempo graduje po celou dobu. Závěrečnou půl hodinu jsem se skutečně bál (a to u filmů typu Kruh, V zajetí démobů spíše usínám) a vnímal jsem jen film a tlukot mého srdce. Film je kombinace dokonalého řemesla a zároveň něčeho totálně zvráceného. James McAvoy hraje jako bůh a bezpochyby sem pasuje. Po filmu jsem si říkal, že tohle už bylo přeci jen trochu moc ale zkrátka, film má kvalitu a až na pár chybiček, nemůžu jinak. 90%

• 4.1.2017  23:07
    La La Land (2016)

Ojedinělý film. První polovina je hodně muzikálová. Všechno tančí, zpívá, bliká, dobře se na to kouká ale přesto jsem balancoval někde mezi uměním a nudou. Hold nejsem úplně muzikálový typ. Film ale pozvolna dospěje do příjemné, na dialogy velmi chytré druhé poloviny, ze které přímo srší romantika a cit. Ústřední dvojici to náramně sluší a svým charismatem vás prostě baví a vy už jen nehnutě sedíte a užíváte si tu nádheru aby vás pak závěrečná 15 minutovka totálně "dodělala" a vy spokojeně se slzičkou v oku odcházíte ze sálu. Jo, tenhle film si toho Oscara zaslouží ;) 95%

• 25.11.2016  19:29
    Obr Dobr (2016)

Je mi to až líto, že tak hezké pohádce, která mě přikovala do sedadla nakonec nedávám plné hodnocení. První polovina filmu mě naprosto okouzlila a tak citlivý film pro všechny věkové kategorie jsem vážně dlouho neviděl. Ten svět a to zpracování je pěkně udělané a na Spielbergovi je vidět, že když už něco natočí, dělá to vážně s láskou k filmovému řemeslu. Bohužel druhá část filmu, kdy dojde k uskutečněnému plánu už přeci jen trochu nudila a ten konec mi obecně nesedí. Plně nevyužitý potenciál. 85%

• 18.11.2016  16:59

Absolutní spokojenost s tímto filmem. Nulová očekávání ale přitom velmi dobře stravitelný kousek, který nenudí a ústřední dvojice perfektně sedí. Film na který asi rychle zapomenete ale nebál bych se komukoliv doporučit. 85%

• 18.11.2016  13:10
    Smrt ve tmě (2016)

Nějaká klišé by se tam našli, ale celkově vzato, thriller který má tempo a drží ho až do finále. 70%

• 30.10.2016  21:35

Při každém díle Očisty jsem silně neztotožněn se základní dějovou linií a něco takového je nad moje chápání a přijde mi to celé vlastně nedomyšlené, prosté a naprosto zvrácené. Na druhou stranu, když chci nějaký horor u kterého vypnu mozek, který je svižný a na nic si nehraje, rád si opět pustím další díl. 65%

• 8.10.2016  00:13

Trochu horší "Zmizelá" ale pořád velmi povedené drama. 80%

• 23.7.2016  18:55

Tématika filmu mi nevadí a první díl nebyl vůbec špatný. Druhý je ale jedna velká nuda bez děje, kterou Channing nemůže zachránit.

• 29.6.2016  22:03

Atmosféru to má a Hardyho mám rád ale žádná velká sláva se nekoná. Průměrné dílo, které jednou bohatě stačí.

• 21.4.2016  14:07

Mohli to být klidně čtyři hvězdičky ale bohužel zmatené a doslova podivné chování ústředních postav celkový dojem podstatně snižuje. Jinak jde o celkem kvalitní horor, s minimem "lekaček" ale překvapivě svižným tempem.

• 12.4.2016  23:30
    Teorie tygra (2016)

Velice příjemný český film na úrovni, který se vyhýbá typicky českému "kameňákovému" humoru. Jiří Bartoška jako vždy výborný. 75%

• 24.3.2016  14:11

Jako velký fanoušek Nolanovi netopýří série, jsem byl zvědavý na další Batmanovský kousek. Bohužel s Nolanem to nemá příliš co dočinění, nebo spíše naštěstí. Film absolutně postrádá scénář, je nám servírováno přiliš mnoho dějů dohromady až se v tom divák začíná ztrácet a proto chování hlavních hrdinů mnohdy působí dost zmateně a vůbec nechápeme, proč tak jednají. Přijde mi příliš přeplácaný, mnoho hrdinů, kteří jsou nám ve finále úplně ukradený (krásná Gal Gadot se štítem?? wtf?), výbuchy, které vždy vypadají že zničí celou planetu a vlastně se pak ani nic nestalo, nulové emoce, snaha ke konci dojmout absolutně bez úspěchu. Batman působí neohrabaně (trochu jako golem), jeho batmobil a vznášedlo nijaké, superman totálně toporný a bez výrazu. Ten film prostě nemá v sobě nic z krásy jednotlivých postav, jak jsme zvyklý. 2,5 hodinová stopáž u kvalitních filmů nevadí, u filmu kde není scénář se mění v 2,5 hodinové trápení. Pozitiva se ovšem taky najdou. Hudba je slušná, Hans Zimmer je znát a i díky ní to má chvílemi tu správnou potemnělou atmosféru. Co hlavně vyzdvihnout jsou herecké výkony. Ben Affleck zahrál opravdu dobře a Jesse Eisenberg naprosto výborně. Chvílemi mi přišel, že pohyby a gesty kopíruje Ledgera ale to vůbec nevadilo. Zahrál to s přehledem a dovedl bych si ho představit jako další variantu Jokera v Temném rytíři. Takže sečteno podtrženo, hodně slabý film, kterému nevěštím příliš vysokou návštěvnost a na který se max jednou podíváte, ale vůbec nic vám nedá.

• 10.11.2015  23:29
    Spectre (2015)

I kdyby to bylo o hodinu delší, tak je to pořád super. Klasická bondovka se vším všudy. Tři hvězdičky dávejte komediím s Adamem Sandlerem, tohle si zaslouží víc. 90%

• 20.8.2015  08:55

Pro mě osobně jedno z největších překvapení tohoto roku. Nejsem příznivec Guye Ritchieho, líbí se mi jeho styl tvorby ale například série o Sherlocku Holmesovi mě nechává chladným. I přes podařený trailer jsem toho příliš od filmu neočekával, o to více jsem byl překvapen. Svižné, stylové, akční, vtipné, výborná kamera, soundtrack, cool herci. Filmu nemám vůbec co vytknout. Dvě hodiny stylové zábavy, která musí být každého. 90 %

• 15.8.2015  19:47

První polovina filmu mě celkem mile překvapila. Musím se přiznat, že nějakou atmosféru to má a film mě k mému údivu zaujal. V druhé polovině, kdy už se všichni na smrt vyděšení teenagery hystericky hádají a hrají hry na skypu, film ztratil svoje kouzlo a už jsem jen koukal na zbývající čas filmu. Jako celek si ale asi ty tři hvězdičky za nápad a zpracování zaslouží. Ale je to další zbytečný film, který kdyby nebyl, vůbec nic se nestane. 55%

• 5.8.2015  08:36

S prohlášením, že jde o nejlepší díl celé série bych byl opatrnější. Za mě stále vede první díl, který měl svoje kouzlo a přišel mi trošku "jiný" v lepším slova smyslu, než ostatní běžné akční filmy. Každopádně jde o velice nadprůměrný počin, který i přes na můj vkus dlouhou stopáž nenudí a má divákovi stále co nabídnout. Cruise opět ve skvělé formě, doplněný dalšími hvězdnými hereckými výkony v podání Simona Pegga nebo krásné Rebeccy Ferguson, kterou si postupem času prostě musíte zamilovat. Honička na motorkách je opravdu TOP!!! Doporučuji určitě zajít do kina. 85%

• 13.5.2015  23:26

Dlouho sem neodcházel takhle z kina spokojený. Úchvatná jízda od začátku do konce. Hardy a Theron naprosto dokonalý. Bravo Millere. Takovéto filmy se už moc netočí :) 95%

• 13.1.2015  20:28
    Kód Enigmy (2014)

Výborný film o Alanovi Turingovi, "Sherlock" si došel pro Oscara a po čase konečně film, u kterého jsem neměl strach o inteligenční újmu na mozku. Vřele doporučuji. 90%

• 5.11.2014  23:53
    Interstellar (2014)

Těžký film na ohodnocení. Na jednu stranu vnímám tu neuvěřitelnou genialitu, tu úžasnou audiovizuální stránku, tu atmosféru, kterou jsem u žádného filmu hodně dlouho nezažil. Budu citovat Civala, když také pronesu, že Nolan je prostě jinde. Je to pan režisér a jeho filmy jsou vždycky zárukou toho nejlepšího. Na druhou stranu se i naprosto ztotožňuji s komentářem POMa. Ve filmu jsou naprosto zbytečné scény, přijde mi to hlavně ať se tam něco točí a děje, nám tupým divákům to stačí. Přijde mi, že Nolan by byl schopen natočit spolu se Zimmerovým doprovodem nervydrásající scénu o tom, jak nám třeba v autě došel benzín, nebo jak jsem dostal místo kečupu na párek hořčici. Spousta scén mi přijde zbytečná a nechápu proč ten film musí mít 169 minut. První polovina filmu úžasná, druhá slabší ale za ten konec, za ten nápad, za tu srdceryvnou scénu se vzkazy, to nikde jinde nemáte možnost vidět. Běhá mi z toho mráz po zádech a pustím si to znova. Jo dám plný počet, už jen kvůli tomu, že o filmu i po dvou hodinách po projekci přemýšlím, tohle je prostě dílo! Tipuji ale, že hodnocení na CSFD půjde ze současných 86% dolů. Tohle není film pro masu a pro popkornového diváka. A Matthew, to je extratřída! 90%

• 30.8.2013  10:25
    Pot a krev (2013)

Váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami. Pozitivum filmu je jednoznačně Bayovská režie, perfektní kamera, prostředí Miami a celé je to svižně natočeno, přestože stopáž není z nejkratších. U filmu jsem se nenudil ale na druhou stranu, už mi přijdou některé scény a chování hlavních postav naprosto ujeté a dementní. Chápu, že se Bay snaží hlavně bavit a ve filmu se objevuje spoustu hlášek a gagů, což celý film dobře odlehčuje ale všechno by mělo mít svoje hranice. Po dokoukání na film do minuty zapomenete a víte, že tohle už si zkrátka podruhé nedáte. 70%

• 28.4.2013  13:27
    Argo (2012)

Pro mě naprosto zasloužený Oscar. Velké filmové dílo, které naplno ukazuje Affleckovi režisérské kvality. 95%

• 13.4.2013  18:53
    Hon (2012)

Do zhruba 15.té minuty si pamatuji, že jsem dýchal vcelku pravidelně. Poté už jsem jen koukal, nevěřil a byl úplně emocionálně vyčerpán. Takhle má vypadat DRAMA!!!

• 9.1.2013  23:02

Jeden z mála filmů na který jsem byl opravdu natěšený a který mi dal, přesně to co jsem čekal. Nemám slov. Naprosté nadšení. Tarantino je mistr dialogů, nechápu jak to dělá ale každá věta, kterou herci řeknou tam prostě patří a já jen koukám a koukám a spokojeně koukám a 165 minutová stopáž, kterou bych u 99% filmů přetrpěl jen na pokračování nebo pod sedativy, tady uteče jako nic. Tarantino má prostě svůj styl a Django opět stojí za to!!! 95%

• 30.10.2012  21:49
    Skyfall (2012)

Výborný film, výborné dialogy, výborná práce s kamerou, výborný scénář, výborný Mendesův cit pro film. Pro mě nejlepší Bond a film tohoto roku. 100%

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15