Spectre (2015)

I kdyby to bylo o hodinu delší, tak je to pořád super. Klasická bondovka se vším všudy. Tři hvězdičky dávejte komediím s Adamem Sandlerem, tohle si zaslouží víc. 90%

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Pro mě osobně jedno z největších překvapení tohoto roku. Nejsem příznivec Guye Ritchieho, líbí se mi jeho styl tvorby ale například série o Sherlocku Holmesovi mě nechává chladným. I přes podařený trailer jsem toho příliš od filmu neočekával, o to více jsem byl překvapen. Svižné, stylové, akční, vtipné, výborná kamera, soundtrack, cool herci. Filmu nemám vůbec co vytknout. Dvě hodiny stylové zábavy, která musí být každého. 90 %

Odebrat z přátel (2014)

První polovina filmu mě celkem mile překvapila. Musím se přiznat, že nějakou atmosféru to má a film mě k mému údivu zaujal. V druhé polovině, kdy už se všichni na smrt vyděšení teenagery hystericky hádají a hrají hry na skypu, film ztratil svoje kouzlo a už jsem jen koukal na zbývající čas filmu. Jako celek si ale asi ty tři hvězdičky za nápad a zpracování zaslouží. Ale je to další zbytečný film, který kdyby nebyl, vůbec nic se nestane. 55%

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

S prohlášením, že jde o nejlepší díl celé série bych byl opatrnější. Za mě stále vede první díl, který měl svoje kouzlo a přišel mi trošku "jiný" v lepším slova smyslu, než ostatní běžné akční filmy. Každopádně jde o velice nadprůměrný počin, který i přes na můj vkus dlouhou stopáž nenudí a má divákovi stále co nabídnout. Cruise opět ve skvělé formě, doplněný dalšími hvězdnými hereckými výkony v podání Simona Pegga nebo krásné Rebeccy Ferguson, kterou si postupem času prostě musíte zamilovat. Honička na motorkách je opravdu TOP!!! Doporučuji určitě zajít do kina. 85%

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Dlouho sem neodcházel takhle z kina spokojený. Úchvatná jízda od začátku do konce. Hardy a Theron naprosto dokonalý. Bravo Millere. Takovéto filmy se už moc netočí :) 95%

Kód Enigmy (2014)

Výborný film o Alanovi Turingovi, "Sherlock" si došel pro Oscara a po čase konečně film, u kterého jsem neměl strach o inteligenční újmu na mozku. Vřele doporučuji. 90%

Interstellar (2014)

Těžký film na ohodnocení. Na jednu stranu vnímám tu neuvěřitelnou genialitu, tu úžasnou audiovizuální stránku, tu atmosféru, kterou jsem u žádného filmu hodně dlouho nezažil. Budu citovat Civala, když také pronesu, že Nolan je prostě jinde. Je to pan režisér a jeho filmy jsou vždycky zárukou toho nejlepšího. Na druhou stranu se i naprosto ztotožňuji s komentářem POMa. Ve filmu jsou naprosto zbytečné scény, přijde mi to hlavně ať se tam něco točí a děje, nám tupým divákům to stačí. Přijde mi, že Nolan by byl schopen natočit spolu se Zimmerovým doprovodem nervydrásající scénu o tom, jak nám třeba v autě došel benzín, nebo jak jsem dostal místo kečupu na párek hořčici. Spousta scén mi přijde zbytečná a nechápu proč ten film musí mít 169 minut. První polovina filmu úžasná, druhá slabší ale za ten konec, za ten nápad, za tu srdceryvnou scénu se vzkazy, to nikde jinde nemáte možnost vidět. Běhá mi z toho mráz po zádech a pustím si to znova. Jo dám plný počet, už jen kvůli tomu, že o filmu i po dvou hodinách po projekci přemýšlím, tohle je prostě dílo! Tipuji ale, že hodnocení na CSFD půjde ze současných 86% dolů. Tohle není film pro masu a pro popkornového diváka. A Matthew, to je extratřída! 90%

Pot a krev (2013)

Váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami. Pozitivum filmu je jednoznačně Bayovská režie, perfektní kamera, prostředí Miami a celé je to svižně natočeno, přestože stopáž není z nejkratších. U filmu jsem se nenudil ale na druhou stranu, už mi přijdou některé scény a chování hlavních postav naprosto ujeté a dementní. Chápu, že se Bay snaží hlavně bavit a ve filmu se objevuje spoustu hlášek a gagů, což celý film dobře odlehčuje ale všechno by mělo mít svoje hranice. Po dokoukání na film do minuty zapomenete a víte, že tohle už si zkrátka podruhé nedáte. 70%

Argo (2012)

Pro mě naprosto zasloužený Oscar. Velké filmové dílo, které naplno ukazuje Affleckovi režisérské kvality. 95%

Hon (2012)

Do zhruba 15.té minuty si pamatuji, že jsem dýchal vcelku pravidelně. Poté už jsem jen koukal, nevěřil a byl úplně emocionálně vyčerpán. Takhle má vypadat DRAMA!!!