Sociální síť (2010)

Vynikající drama, které pro mě navíc táhne geniální soundtrack. Shlédnuto 4x a film tak putuje do mé TOP10.

Černá labuť (2010)

Excelentní a ohromující drama, které mi v závěrečné půl hodině totálně sebralo dech a já jen koukal a koukal. Neuvěřitelně strhující a hlavně výborně zahraná role v podání Natalie Portman a Vincenta Cassela. Aronofsky opět nezklamal a jeho rukopis typický pro Requiem pro sen je zde cítit v každém záběru. Do toho všeho samozřejmě stále hrající symfonie z Labutího jezera, která dokonale brnká na nervy. Na druhou stranu musím říct, že tento film je přesně ten typ na který se už divák podruhé nejspíš nepodívá. 90% ale stále je pro Aronofskyho nejlepší dílo Fontána, která mi přišla dokonale originální a jejíž depresivní soundtrack mě i dnes dostává do kolen. Black Swan je pro mě až moc podobný Requiem pro sen. Nezbývá než ale opět uznale pokývnout Aronofskymu. Vynikající!!!

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Geniální seriál s dokonalým scénářem a působivou atmosférou Ameriky z 20.let. Nejde jinak, než hltat každičkou větu, každou scénu tohoto vynikajícího díla. Na seriálu je skutečně znát práce zkušených režisérů v čele s Martinem Scorsesem a scénáristický rukopis Terence Wintera, kterého známe jistě ve spojení se ságou o Rodině Sopránů. Nemám cokoliv co Impériu vytknout. Dokonce i obsazení Stevea Buscemiho do hlavní role se ukázalo jako velice promyšlený tah. Zapomeňte na jeho předchozí role trapných zkrachovalců nebo pedofilů(Con Air). Steve Buscemi je charismatický ďábel a já doslova hltám a těším se na každou jeho větu. Impérium je dokonalé po všech stránkách. Skládá se z 12ti dílů, je ale potřeba vyzdvihnout, že ne všechny jsou bezchybné (paradoxně první díl mi přišel nejhorší a jeho první vysvětlovací polovina mě příliš nebavila) ale jako celek je Impérium vynikající kinematografický počin z produkce HBO. 99%

Pátý element (1997)

Jeden z nejlepších Willisův filmů.

Američan (2010)

Vynikající drama s charismatickým Clooneym, kde lehce slabý příběh zachraňuje vynikající režie. 80%

Resident Evil: Afterlife (2010)

Resident Evila jsem měl vždycky rád ale toto pokračování je jen přehlídka 3D efektů. Velké zklamání!

Počátek (2010)

Nadávejte mi, pranýřujte mě ale počátek mi až tak nesedl. Jeho kvalitu a zpracování nelze zpochybňovat. Konec konců, točí to Christopher Nolan ale tenhle film pro mě nemá absolutně žádnou duši. Půlka postav mi byla naprosto ukradená a až zbytečně se tlačilo na pilu ke konci filmu. Pořád muselo něco vybuchovat, svištět vzduchem a ke konci místo aby to všechno gradovalo, tak to spíš padalo do průměru. Navíc Nolan narozdíl od Temnýho rytíře příliš dobře nezvládl akční scény. Byly zmatené, nepřehledné. DiCaprio ale všechno zachraňuje. I přesto to hodnotím pozitivně za velmi dobrý napád ale je to pro mě trochu zklamání. Chtěl jsem druhý Matrix, to ale nevyšlo. 85%

Kajínek (2010)

Na český film velmi nadstandardní. Petr Jákl velmi mile překvapil a to co sliboval tak opravdu splnil. Klobouk dolů 80%

Na nože! (2010) (pořad)

Pro mě originálni a musím se přiznat že po prvním dílu se mi to dokonce více zamlouvalo jak Ano, šéfe. S přibývajícími díly už ale kvalita velmi rychle klesá, začíná to být ohrané, půlka kuchařů naprosto nesympatická a celé mi to přijde tak trochu uměle vytvořené. Pohlreich navíc začíná už i na můj vkus až příliš machrovat a přejídá se mi. 60%

Expendables: Postradatelní (2010)

Sly si může mnout ruce. Film vydělává, líbí se a snad nám přichystá další pokračování. Já si ho určitě nenechám ujít. Příjemně strávených 100 minut ve společnosti toho nejlepšího na čem sme většina z nás včetně mě vyrostla.