Bez soucitu (2010)

Hodně slabé a s 96hodinami to nemá nic společného. Velká škoda

Prokletý ostrov (2010)

Luxusní filmová záležitost jaká se už v dnešní době netočí. Prokletý ostrov mi celou dobu připomínal Kubrickovo Osvícení. Ta atmosféra, ta hudba, ta rozvážnost režie, práce s kamerou a postupné odkrývání a vývoj příběhu. Celé to neuvěřitelně funguje a i když je jasné z trailerů o čem celá zápletka bude moc rád jsem se nechal unést vyprávěním. Stopáž je sice delší ale mě opravdu nevadila a bylo to mých nejrychlejších 137 minut v kině. Plně se stotožňuji s názorem POMa. A Dicaprio? Ten má u mě jasného Oscara. Zaslouží si ho. Doufám, že Oscarová noc bude patřit Avataru a Shutter Islandu. 95%

Lítám v tom (2009)

Nejlepší Clooneyho film. Dospělá, inteligentní a zábavná filmová záležitost, které dokáže zahřát u srdce. 95%

Avatar (2009)

Pokud byste měli jít za celý život do kina na jediný film, ať je to Avatar. 100%

Gamer (2009)

Klasické ničím vyjímečné akční béčko na které velmi rychle zapomenete. 55%

Michael Jackson's This Is It (2009)

Právě jsem se vrátil z kina z tak krásným pocitem. Byl jsem přitom když král popu, největší hudební hvězda na světe tráví své poslední dny na tomto světě nácvikem na světové turné, které chce on sám aby bylo nejlepší a chce každého fanouška bavit a doslova lézt po kolenou pro jeho potlesk. Kenny Ortega velmi dobře zachytil práci s Michaelem a přestože jde spíše o dokument jde o vynikající kino zážitek se vším všudy. Tak citlivý člověk jako byl Michael si zasloužil takhle důstojný dokument. Skvěle nám režisér poodkrývá zákulisí a opravdové chování M.Je v jeho posledních dnech. Byl jsem doslova fascinován, když jsem viděl s jakou lehkostí se pohybuje na pódiu a předvádí jednu taneční kreaci za druhou, jak ze sebe vydává maximum přestože je na jeho doslova vyzáblé postavě vidět vyčerpání. Řeči o jeho introvetrnosti jsou opravdu pravdivé. Spoustu dialogů, které v dokumentu vede je vede jako normální člověk, který koktá a nemá důvod se nad druhým povyšovat. Dámy a pánové tenhle dokument je naprosto skvělá filmová záležitost, která je pro fanoušky Michaela nejlepším filmem všech dob a pro filmového fandu velice nadprůměrným dokumentem o králi Popu. Nemám žádných výhrad. Nudíte se někdy, když slyšíte nějakou Michaelovu písničku? Ne? Pak se určitě ani tady nebudete nudit. 99%

Chceš mě, chci tě (2009)

Až nečekaně příjemná romantická komedie s nádhernou Katherine Heigl. Nic víc ke štěstí nepotřebuju :D.. 75%

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Po nemastné naslané půl hodině přichází Tony Scott s celkem svižným a napínavým thrillerem. Skvělý herci, duo Travolta, Washington výborně funguje a Únos vlaku 123 je pro mě hlavně díky druhé půlce a hercům lehce nadprůměrný snímek na jedno zkouknutí. Tony Scott nic nepokazil ale je pravda, že od takového velikána by člověk čekal větší filmový zážitek. 70%

Ti druzí (2001)

Mrazivé, dechberoucí, napínavé. 95%

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Tenkrát na Západě mi přijde o třídu lepší. A proto nemůžu tomuto kvalitnímu westernu dát plný počet a postavit ho na stejnou úroveň. 90%