• Krátkometrážní

Hudba z Marsu (1955) odpad!

Kadára s Klosem mám rád, ale ani to mě nepřiměje se nad touto chatrně vyprávěnou "komedií" slitovat. Korunu tomu nasazuje neskutečně trapná postava hraná Otomarem Krejčou, jehož podobnost se Stalinem jistě nebyla náhodná.

Láska mezi umělci (1933)

Půvabná (a řekl bych, že na svou dobu hodně odvážná) komedie se skvělým ústředním triem. "Takže žijete všichni pohromadě?" "Všichni --- jako švédská trojka."

Paříži, miluji Tě (2006)

(+) Chomet, Coenovi, Cuarón, Payne, Tykwer (0) Assayas, Auburtin + Depardieu, Chadha, Coixet, Craven, LaGravenese, Suwa, Van Sant (-) Doyle, Natali, Podalydés, Salles + Thomas, Schmitz

Hvězdný prach (2007)

A nebýt Rickyho Gervaise, dám nemilosrdně odpad!

Arrowhead (1994)

Nářez!!! Mimořádně vtipný mystifikační dokument s dokonalým McKellarem. AFO 2008

Project Grizzly (1996)

Slovy pro vysílání Českého rozhlasu: "Tento film se mi líbil." AFO 2008

Lost Tomb of Jesus, The (2007) (TV film)

Spousta domněnek, laciných triků na diváka (viz pořadí, v jakém jsou informace předkládány), sloves v podmiňovacím způsobu a řečnických otázek, na které film nikdy uspokojivě neodpoví. To vše je doplněno neustále udiveným a vzrušeným obličejem pana režiséra. Filmařsky průměrný dokument, pod kterým je jako producent podepsán James Cameron. AFO 2008

Romeo und Julia im Schnee (1920)

3 1/2 Sněhu je tam víc než Shakespeara, ale to vůbec nevadí - hlavně díky několika podařeným gagům. Mladí milenci si jdou do lékárny koupit jed, protože již nechtějí žít, a když nemají na zaplacení, lékárník se ďábelsky usměje a řekne: "Zaplatíte příště." Lubitsch uměl už v roce 1920.

I Shot Jesse James (1949)

Výjimečný Fullerův debut zobrazuje události těsně před a po vraždě Jesseho Jamese Robertem Fordem. Slavný americký kritik Andrew Sarris jej kvůli intenzivnímu užívání detailních záběrů přirovnává k Dreyerovu Utrpení Panny Orleánské. Výborně vygradovaný film bez hluchého místa.