Šógun - Nachové nebe (2024) (epizoda)

Evidentně nejsem cílová skupina, protože na mě je to stále zoufale utahané. Ano sice se tam i něco děje, ale děj se nikam neposouvá. Celá epizoda je jen o tom, že pipka se chce zabit, v poslední sekundě ji zastaví a ve finále se zabije stejně. To je celé.

Šógun - Propast života (2024) (epizoda)

Před lety by mě možná několikaminutové sledování rituálu pití čaje rozněžnilo. Ted to považuji jen za vycpávkovou nudu. Prakticky celá epizoda je jen snůžka zbytečných keců náhodných postav (scéna s bordelmamá na poli…). Nejhorší epizoda série. Bez debat.

Šógun - Než vyhasne tyčinka (2024) (epizoda)

Tak slibně to začalo a zase se z toho vyklubala jen hromada keců. Navíc mě strašně vytáčela idiocie toho imbecilního syna a namachrovanost bratra.

Šógun - Podvolen cizí pěsti (2024) (epizoda)

Ha… “kauza bažant” :). Jakmile ho ale pověsil “labužnicky” za hlavu (ne za ocas), bylo jasno (nechá ho viset ta dlouho než upadne?). Zemětřesení trochu zklamání. Čekal jsem delší, ale natočené fantasticky. Tahle epizoda je hlavně o nostalgii a srovnávání s originálem.

Šógun - Osmero hradeb (2024) (epizoda)

Dělostřelecké cvičení sice super (a ano závěr překvapil), ale je to víc užvaněné než první epizoda. Asi nejotravnější byla pasáž “s koupelí”. Přesně tenhle typ scén je čistá otravná vycpávková vata (co mě vůbec nezajímá).

Šógun - Zítra je zítra (2024) (epizoda)

Nemůžu si pomoct, ale Jarvis vypadá v těch modrých čočkách neustále vykuleně… za mě tedy herecky špatná volba. Nicméně epizoda funguje až zhruba od poloviny (ta první je nehorázná nuda. Opět scéna na moři převálcovala vše (lodičky jim opravdu jdou).

Šógun - Sluhové dvou mistrů (2024) (epizoda)

Tak tohle konečně funguje… když už se žvaní je to ku prospěchu (pochopení děje a okolností) a když už se přestane kecat, dějí se věci. Kéz by to vydrželo.

Holky na tahu (2012) odpad!

Tohle bylo tak moc fuj, že i psát o tom mi nedělá dobře… (Pozn.: vydávat tohle za komedii naplňuje skutkovou podstata trestného činu podvodu. Ropucha diváky úmyslně uvádí v omyl za účelem vlastního obohacení).

Šógun - Andžin (2024) (epizoda)

Remake “Zajatce japonských ostrovů”, kde místo Chamberlaina máme Jarvise. Prakticky místo docvaklo až při “vaření”. Jinak… asi mě paměť už neslouží, ale pamatuji si, že se děj více věnoval “námořníkům z Evropy” a ne pletichaření Japonské šlechty. Tady je to obráceně a… mě to nudí. Moc žvanění. Málo děje kupředu. Epizoda je fantastická až od bouře (cca posledních 15 minut).

Časové pásmo bylo změněno