Galaxy Quest (1999)

Lituju, že na tuhle pecku jsem si musel počkat 21 let. Tahle filmová perla, která se na první pohled jeví jak bezbřehá strefovačka do klišé Star Treku a jiných sci-fi seriálů je až nečekaně věrná zásadám hvězdných seriálů a spojení reálného světa plného otrávených herců a "reálného" vesmíru je geniálním tahounem filmu. Co je ale naprostej TOP strop jsou herci, kteří jsou do jednoho jedinýho posledního skvělí a je vidět, že tohle musela být prdel i pro ně. Posledním bonusem budiž fakt, že nic nepůsobí levně, efekty jsou na vysoký úrovni i dnes a hudba je taková, jakou byste čekali. Jsem nadšen a tenhle jediný díl Star Treku - Galaxy Quest nikdy nezapomenu!

Star Trek: Picard - The Impossible Box (2020) (epizoda)

Výborný název dílu. Výrazný dojmy? Bloncka je děsná osina v zadku a interiér Borgský krychle je setsakramentsky dobře udělanej a efektní, spooousta intrik a nabootovanej robot. Tak jedem, další.

Star Trek: Picard - Stardust City Rag (2020) (epizoda)

Co dnes uvidíte? Dobrou řezničinu hned na začátku, Bjazyl, která, přísámpámbů, vypadá jako poradkyně Troy a naprosto boží ještěrku! Pak taky reklamy, který nás budou votravovat ještě za 350 let. Nu a 7. z 9. která někam vyklepala svou sebejistotu, nonšalanci a robotismus. Další do smečky týraných čoklů. Ale že tahle smršť událostí měla koule, to se nedá zapřít.

Star Trek: Picard - Absolute Candor (2020) (epizoda)

Jakási "samozřejmost" a nalinkovaný charakter postavy Picarda je ta tam. Vlastně netuším, o co mu jde, jestli je jeho snaha důstojná. Ostatní charaktery mají nějaký ten očekávaný vzhled a charakter, ale stejně jich většina působí, jako týraní psi, kteří si svoje rány olízali, ale rozhodně se nezahojily. Nu, i pro mě, jako diváka, je to znejisťující. Půlka byla trochu nezáživná, ale závěr, oh man, konečně trochu té vesmírné přestřelky s fejzry a úhybnými manévry. A sedmá? SEDMÁ??? Seriálový návrat mýho života. Tohle je okamžik, který jsem před časem ani ve snu nečekal...

Star Trek: Picard - Konec je začátek (2020) (epizoda)

Fýha, až takový drama? Líbí se mi to. Smekám před parádní a pěkně vostrou bitka v Chateu, výborný střihy, všechno vypadá fakt profi a tohle byl vynikající díl. A ten sentimentální závěr mě úplně dostal. Těším se zas o kus víc.

Star Trek: Picard - Remembrance (2020) (epizoda)

Nastartováno je velice dobře, očekávání mám velká, hodnocení lechtám na půl plynu a tak doufám, že Picard podřadí a napálí tam Warp 9.

Gentleman s pistolí (2018)

Příjemný film s příjemně hrajícími herci, s docela úsměvným vývojem. Říkám si, je to tak nepravděpodobný, že to asi bude pravda...

Nákaza (2011)

Jaktože tohle nemám ohodnocený? :-D Tuhle skvělou perlu katasrofického žánru mám ve filmotéce pěknou řádku let a patří opravdu mezi TOP tohoto tématu. Není aktuálnějšího snímku (březen 2020), který by tak skvěle vykresloval riziko moderního (rozuměj otevřeného) světa a pandemického šíření nákazy. Vřele doporučuji nejen z dnešního pohledu, ale díky skvělému stylu vyprávění, eskalace krize, ale i vysvětlení. Dokonalým bonusem budiž hudba. SMRT VIRŮM!

Anton Špelec, ostrostřelec (1932)

Sledovat tuhletu starou kinematografii je opravdovým pohlazením, protože tento dávno vytracený typ slovního humoru je tak odlišný, že se divím, že ho ještě někdo šikovně moderně neoprášil. Každopádně Vlasta je bůh a jeho hlášky dokonalý.