Billy Elliot (2000)

Nádherný, dojímavý a jako bonus Britský film. Mám pocit, že pod taktovkou US produkce by takovýto film nevznikl. Tudíž všem, kteří mají rádi Britskou filmařinu a nechají si inteligentně brnkat na citovou strunu musím vřele doporučit.

Úžasňákovi (2004)

Perfektní animák, opět nečekané kvalitativní překvapení. Nenásilný humor, svěží akce, fajn příběh a čupr konec.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Stále dobré, stále atmosférické, místy možná nechtěně komické, ale Sigourney se pro tuto roli snad narodila a výskyt mého oblíbeného Rona Perlmana zaručeně potěší.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Hned po Vetřelcích nejlepší sci-fi akčňák. Dodnes nenapodobená atmoška, legendární hlášky, dechberoucí akce se zarážející vysokou kvalitou efektů a skvělými herci - s "tekuťákem" včele, jakožto nesmírně děsivým záporákem. Pecka, na kterou dnešní "techno" velkofilmy koukají někde od kotníků. Transformeři a jiní...

Amadeus (1984)

Těžko říct, co by sám mistr Mozart řekl o představiteli, který ho v tomto filmu ztvárnil... Nicméně, byl-li on sám praštěný víc, či míň, na tom zas až tak nezáleží. Toho člověka ale na plátně vidím tak reálně, že věřím všemu, co jsem viděl. Temné, vtahující, někdy smutně vtipné. Neboť i když se Amadeus smál, stále bylo vidět jistou nejistotu a nespokojenost, která ale byla zdrojem hudební geniality. Velmi by mne zajímalo, jakou hudbu by vytvořil, kdyby se narodil v současné době. Žasli bychom?

Život Briana (1979)

Hromada nehorázně vtipných (typicky Britských) absurdit, které se tváří smrtelně vážně, aneb jak Brian k náboženství došel. Militantní pánbíčkáři z toho musí být na mrtvici.

Schindlerův seznam (1993)

Nejlepší film o Druhé světové válce vůbec. Tohle mluví za vše. Hluboká poklona všem hercům a za samotný vznik filmu, který se prostě musí vidět, neboť slova v tomto případě nic nezmůžou.

Shrek (2001)

Legenda! Šrek je charismatický, prdící, grgající, hláškující zlobr. Jeho souputnící mu zdatně sekundují. Až na muzikálové taškařice a pár zadrhnutí super dílo, které se neokouká. "VYLIŽ MI POLEVU!"

Příšerky s.r.o. (2001)

Nejspíš mé největší animované překvapení vůbec. O filmu jsem nevěděl vůbec nic a o to víc mě tenhle nesmírně milý animák dostal, získal, omotal si mě kolem prstu a já si ho naprosto zamiloval. Originální příběh, vtipné příšerky, jedna okatá neposeda, horda akce, sranda, napětí a famózní dojímavý konec dělá z příšerek tak skvělou podívanou úplně pro všechny.