Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Kdepak ta atmosféra je... Nakopnout trojku výš, než excelentní dvojku - nemožné a nepředpokládal jsem, že ji překoná. Jenže i pokus o vyrování chybí. Je to jen hromada akce proložená udýchanými rozhovory. Árný se snaží, což je fakt sympatické, John Connor, respektive jeho herec a respektive cz dabing mě pěkně sr*l. To hlavní v podobě mrazivé atmosféry se mi nedostávalo, průběh filmu mi byl úplně šumák. Na kostrbatosti se možná podepsalo přepisování scénáře na poslední chvíli, nicméně konec se vyvedl a není tupý, jako většina filmu. Tři nostalgické hvězdičky, ale být toto samostatný film, tak jej s klidem v duši prohlásím za sračku a zapomenu na něj.

Zelená míle (1999)

Hezké, ale dvě věci mi vadí. První - enormně se tu tlačí na pilu. Druhá - toto veledílo je přeceňováno. Věc Druhou nejsem schopen překousnout.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Opravdu dobré, originální příběh, který nenudí ani chvíli, Herci s velkým H hrají koncert, který je ve výsledku tak dokonalý, až nejlepším není. Pro mne. Zkrátka nejsem z něj tak odvařen, abych ho propagoval, nebo souhlasil s No. 1 filmem všech dob. Nezapomenutelnou scénou je ovšem Redovo poslední vyjádření u poroty posuzující jeho napravení. "Je mi to u prdele."

Kameňák 2 (2004)

Dvojka už neměla být, ale ne že by se mi první díl nějak líbil. Zasmál jsem se asi třikrát, usmál možná pětkrát. To je málo, ale národ Blesku, Šípu, Novy a Primy šílí blahem a smíchy se válí po zemi. Ostuda. 10%.

Torque: Ohnivá kola (2004) odpad!

Když se při sledování filmu stydím za autory, zřejmě není něco v pořádku. Trapný a průhledný děj, namachrovaní černoši, pronášející trapné "gangsta" řeči, kozaté baby v obtáhlých hadérkách, silné stroje a naprosto pitomá dějová linka s rádoby skvělými akčními záběry, které se nedají akceptovat ani s kilometrovým nadhledem, dělá z tohoto počinu jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Dokoukal jsem to jen kvůli kámošovi, který mi film půjčil, "že prý je to docela dobrý". Hm, aha. Příšernost největšího kalibru Už nikdy víc.

Klub sráčů (2000)

Obhroublá, místy docela nechutná filmová jednohubka, ovšem s momenty, které docela pobaví. Nutno sledovat s vypnutým mozkem. Pak se vám snad nic nestane.

Muž v ohni (2004)

Už několikrát viděné schéma. Super zjednodušeně napsáno: Otráveného "starocha", se kterým by nehnul ani rozjetý vlak, si po více či méně úspěšném oťukávání získá malá okatá holčička. Co naplat, tady to fakt funguje a navzdory prvotním pochybám o banálnosti tu má příběh silné rozvinutí a jakýchkoliv berliček netřeba. Jedná se o skvělé drama o boji zlomeného a unaveného muže proti všem, kteří mu vlezou do ohniska znelíbí se mu. Denzel Washington exceluje, hudba Gustavo Santaolally výborně ladí a nejlepší hereckou roli tu předvádí má oblíbená Dakotta Fanning alias Lupita Ramos. Tenhleten film na mne zkrátka úchvatně funguje a spolehlivě dojímá. (konec)

Arizona Dream (1993)

Umělecké dílo, na které se dívat je potěšením. Nádherná krajina, hudba, příběh a herci. Srdcovka. 95%. Viděno i na velkém plátně v rámci Projektu 100. Zážitek.

Matrix (1999)

Zřejmě nejperfektněji příběhově promakaný sci-fi film s excelentní temnou atmosférou, kterou já tak rád. Matrix bych mohl vidět znovu a znovu, sledování je zážitek s hltáním každičké vymakané scény, z každé hlášky a už jen slavných výrazů Nea. Role pro Keana snad jak dělaná, stejně jako pro ostatní postavy. Na otázku, co je pro mne nejlepším filmem se skutečně souhrnně nedá snadno odpovědět, ale v žánru akční sci-fi jednoznačně Matrix. Film, který nemá u mne jedinou pihu na kráse. Lituji, že jsem ho neměl možnost vidět v kině. Je snad někdo, kdo ho nezná? 99% DOPLNĚNO: září, 2017 a projekce v originálním znění na velkém plátně. Vynikající, tak jako když jsem ho viděl poprvé. Nemám už moc dalších snů, co ještě v kině znovu vidět...

Noc v Roxbury (1998)

Pro mne srdcová záležitost. Je to stupidní krávovina s totálně přiblblými hochy. Náladu zvedající hlášky, co hlášky, to jsou opravdu perly, chrlí Steve a Doug jednu za druhou, do toho jejich povedený tatík je pořád péruje, bloňdatá syntetická a tupá maminka ve stylu Barbie hadra, trhlá a nadržená Emily a další prostoduché postavy vám stoprocentně zvednou náladu, ovšem pouze pokud se dokážete povznést, moc nepřemýšlet a skutečně si jen užívat totálně ujetou jízdu. Úžasná je hudba, spousta starších hitů neskutečně potěší a k filmu sedí jak prdel na hrnec. Stopáž je přesně taková, aby se fórky nevyčerpaly a nezačly nudit. Viděl jsem tuhletu bláznovinu mnohokrát a s radostí bych ji zhlédl zase... Nic mi tak rychle nevykouzlí úsměv na tváři, jako pár blbých hlášek od těch dvou trotlů :) "Tak co, dáme tanec?"