• Krátkometrážní

Million Dollar Hotel (2000)

Tehdy ještě Milla Jovovich někoho zajímala, tehdy ještě Melem Gibsonem neopovrhovala půlka hollywoodu, tehdy byl natočen skvělej film, lehce psychedelickej. A když jsem ho pár let po té viděl já, uzřel jsem, že vznikl jeden z nejzajímavějších filmů, na který jen tak nezapomenu.

Jako za starejch časů (2012)

Ten, koho napadlo stvořit takovýto film s takovým obsazením si zaslouží několik zlatých cihliček. Všichni zahráli perfektně (a když myslím všichni, tak všichni, ať už bordelmamá, se svejma megalomanskejma brejlema, nebo servírka s úsměvem - prostě k sežrání). Dobrý scénář nechá vyniknout všechny zúčastněné, kterým prostě člověk (i ploutvonožec) fandit musí, tohle je jako expendebls, akorát asi desetkrát lepší, milionkrát vtipnější, bžilionkrát chytřejší a všeobecně neskutečně super. Snad jen škoda, že se nenašla role (ačkoli by ji možná ani nechtěl) pro Michaela Cainea. Skvělej film, kterej odkazuje na starou (ale ne zas tak moc) školu a jde mu to parádně.

Vesnice (2004)

Nejlepší Shyamalanův film a jeden z mých neoblíbenějších filmů vůbec. Jsem nehorázně rád, že patřím mezi ne zrovna rozsáhlou grupu "vyvolených", kterým styl Vesnice vyhovuje. Ona ta "genialita" není vidět hned, když jsem Vesnici viděl poprvé, byla pro mě "jen" (no jo, další slovo v závorkách, ale co nadělám) výborným filmem s překvapivým koncem a dokonalou atmosférou. Jenže pak jsem si ji pustil znovu. A potom zas - všechny postavy pak totiž dostanou zcela nový rozměr (hlavně ty z "původní", staré generace osadníků) a díky tomu se atmosféra ještě víc prohlubuje, pro mě dokonale. A to jsem ještě nezmínil geniální postavu zahranou Bryce Dallas Howard, která je snad nejvíce éterickým zjevením v dějinách filmu. O technických a hereckých kladech se rozepisovat nebudu. " To, co chceme, neuděláme jen proto, aby ostatní nevěděli, že to udělat chceme "

Kříž cti (2012)

Ku podivu mi ani nevadil fakt, že ze začátku si všechny postavy vystačí jen s jednou jedinou složkou kompletní osobnosti (Hitlerofil, nemluva, arogantní drzoun), ale ok, chápu, tvůrci si zjednodušili jejich následný "vývoj" a vzájemné poznávání, které probíhá vcelku koukatelně a v rámci možnosti fajn. Sice zamrzí pár pitomostí (například [ lehký spoiler ] pokácení nosného trámu, když je ku spálení pár zbytečných stolů a stoliček, namluvě o visejících obrázech). Ovšem ač už jsem obdobný příběh viděl v xy podobách, stejně jsem se nenudil, snad jen tvůrci nemuseli místy tak tlačit na pilu ( [ spoiler poněkud větší] : např. spálení main kampfu ]). Takžéé: fajn komorní film, příjemné obsazení, dobře zahrané (Grint se krásně vymanil ze "své" role), pěkné scenérie a... A ... Prostě velmi dobrý snímek. Dvě poznámky nakonec: podle skutečného příběhu? Přidaná hodnota, proč ne. Český a Anglický překlad? Které zhovadilo to přeložilo?? Nebo mi něco uniklo?

Narostl mu hřebínek (1987)

Další československý počin, který je nejblíž rozhlasové hře s obrázky (jako např. Všehochlup). Ale tady se ty obrázky povedli dokonale! Snad každý vtip na jakýkoli výrok (a že to není de facto nic jiného, než jeden známý výrok za druhým) je opravdu vtipný (u mě vede hlavně Smetana, či Škoda na triku [vivat HC Plzeň!] a hlavně snad jediný nevyřčený vtip v podobě pily .). Geniální, hlavně díky páně Svěrákovy, kterýžto se převedení svého textu zhostil vskutku mistrně. [info pouze pro mou osobu: komentář č. 666]

Claycat - The Raid (2012)

Jestliže o de mne dostal The Raid pět, tady nemohu dát míň, ono je to totiž k***a ještě xnásobně lepší! Neuvěřitelná dávka nadsázky, krásného modelování a citu pro zvrhlej cynismus činí z téhle parodie takřka dokonalou záležitost. Mňoukání nikdy nebylo v žádném filmu tak dokonale vtipné.

Chainsaw Babe 3D (2012)

Totalitně totální nářez, který jako by byl skloubením výtvarna Aardmannů a hravé zvrhlosti Roberta Rodrigueze, nebo raného Petra Jacksona. Na prostoru čtyř minut se rozehraje skoro geniální hravá směsice, kde jsou možnosti využití plastelíny ždímány do dna. Snad jen jeden hnědavý vtípek si mohli tvůrci odpustit

Z džungle do džungle (1997)

Nesnáším doslovné remakey, navíc když je původní film jen o tři roky starší... Holt americká specialita, za kterou bych nechal lámat prsty cihlou. Navíc je zde většina vtipů o třídu slabších než u originálu. To samé by se mohlo říct i o představitelích hlavních rolí a ani všichni kutilové světa to nezlepší.

Malý indián ve městě (1994)

Sice průměr, ale jako rodinná komedie za předpokladu přítomnosti dětí ideální. Tedy pokud někdo není členem společnosti přátel holubů... Jako malá ploutev jsem to viděl několikrát a pokaždé jsem se dobře bavil. Americký remake je minimálně stejně dobrej, ale... Nemám rád remaky.

Prádlo, prádlo, spodní prádlo (2008)

Prádlo, prádlo, prádlo, prádlo... Igor Bareš se do role lehkého úchyla hodí, je přesvědčivý a i díky němu působí druhá půlka filmu nesnesitelně zábavně a ironicky. Rozběh je sice trošku pomalejší, ale i díky Kristíně Holubové se to dalo v klidu přežít.