• Krátkometrážní

Memories (1995)

Nebývalý nářez! Tři filmové povídky, z nich jedna je výborná a dvě naprosto dokonalé a ač je každá povídka zcela jiná, tvoří téměř dokonalý celek, který by nedokázal nabourat ani buldozerovitý tank benátských separatistů (no, dobře, ten by dost možná nenaboural ani Babovřesky). část 1 - Magnetická Růže: Dokonalý věděckofantastický skvost, u kterého jsem slintal blahem jako už dlouho, dlouho ne, nádherná animace, skvělá hudba a hlavně výtečný příběh tvoří jeden z nejlepších scifózních zážitků, co jsem ve filmu kdy viděl. Tomuhle filmu od teď budu pravidelně obětovávat obilniny. část 2 - Smradlavá bomba: Odlehčená záležitost, která sice zpočátku působí poněkud nablbne, ale pak se pomalu rozjede a stane se notně zábavnou, kdyby byla tahle část samostatná, působila by ještě lépe, takhle mi připadala jako nutný předěl mezi dvěma skvosty, pořád ale výborný, byť mající naprosto tupou hlavní postavu, která dokáže výsledný dojem poněkud srazit. část 3 - Město kanónů: Zamiloval jsem se do té kurevsky skvostné animace! Ta nádherná kresba pro anime tak brutálně atypická, která působí spíš jako něco co natočil zkouřený klon Sylvaina Chometa a kdyby se v Městě kanónů nemluvilo japonsky, ani by mě nenapadlo, že tenhle hravý steampunk (který je vlastně bez parních strojů, ale to je detail) je vlastně anime. Sice je výtvarno dokonalé, ale než děj je lepší jen trošku, i ten totiž dosahuje skutečně silné výtečnosti, navíc je podpořen vkusnou ironií a božsky se hodícím ohudebněním.

Džuon (2000)

Nejděsivější na celém Ju-Onu je fakt, že je i přes svou nezlomnou blbost docela zajímavý (druhé místo v hrůznosti dostává poslíček v santa klausovském oblečku). Jinými slovy, většina scén je neskutečně mimo, jsou nezajímavé, všechno co v nich má působit hrůzně působí směšně jako představa invaze mimozemšťanů vypadajících jako kříženec čivavy, aztécké sochy a Tomáše Magnuska, JENŽE způsob, kterým na sebe jednotlivé, zdánlivě nesouvisející scény je docela zábavný a osvěžující, byť je děj poněkud tuponosý. Určitě by to nefungovalo, kdyby děj měl byť o pár minut víc, než přítomných šedesát minut.PS: ten skvěle vypadající plakát vypadá mnohem lépe, než film samotný a nemá s ním nic společného. Krom toho, že k němu patří. ehm.

Trabantem Jižní Amerikou (2014) (seriál)

brrmm brrrrmmm brrr kchtrrcht kašli kašli škyt aneb malá trabantová odysea, která se trhla od filmových bratříčků (z kterých jsem po hříchu viděl jen střípky) a zatím to vypadá, že tenhle tah vychází, protože jednak se více seznámíme se samotnými aktéry (stejně tak jako se záběry na výstřih jediné sličné dámy z expedice) a jednak to vypadá, že materiál je prostě natolik zajímavý, že by toho utáhl i víc.

Jarek v Moskvě (2014) (TV film)

Kdyby se jednalo o půlhodinovej medailonek jednoho doruského tripu, bylo by to fajn, jenže ono to má padesát minut, ve kterých jsou například zbytečné záběry na Jarka Nohavicu, kterak si něco prohlíží (např. ulici, nebo stěnu s obrázky) a do toho zpívá - jinými slovy naprosto nezajímavé scény, díky kterým stopáž bobtná do nezměrně zbytečných výšin jako kaše z na steroidech drženého pohádkového hrnečku. Ostatní (občas i zajímavé) scény to nemůžou utáhnout.

Sága: Prokletí stínů (2013)

Totální béčko, které by ovšem béčkem být nemuselo, na rozdíl od kolegů od Asyla, sem tvůrci nevecpali dokonce ani jedinou černošskou postavu (ale zase jsou tu ohyzdní skřeti, ti tento nedostatek vůči politice korektnosti napravují, tak snad nedostali od USA pokutu za nebetyčný rasismus). Děj je ale na stejné kvalitaticní úrovni, jako třeba většina neHowardovských Conanovek, co jsem četl, navíc má skvostné masky (skřetí tváře, oči hlavní a jediné elfky) a některé souboje vypadají o dost lépe, než ve fantasy s pětkrát větším rozpočtem. Souboje jsou taky docela fajn, ač nevypadají jako něco, na co by dozoroval mistr šermíř (nebo alespoň lepší amatér, který v létě blbne po hradech českých), ale rozhodně nevypadají jen jako tupá bezkrevná choreografie, bohužel to ale neplatí o všech soubojích, polovina z nich je jednoduše na kulhavého koně. A dokonce i ten hlavní přihlouplý paladin (který vlastně není ani jednou jako paladin označen, ale znáte to..) vypadá docela poměrně nedebilně a daří se mu eliminovat štěněčí xicht, kterým je nejspíš od přírody vybaven. Nu, je to prostě hovadina, ale vkusná hovadina, které prostě narvu tu hvězdičku navíc jako potěšení z provinilých gulitypleasuerů.

Marta a Věra (2014) (seriál)

To že Liška nosí Hitlerknír NENÍ vtipné. To že je každá z titulních dam kravoidní jinak NENÍ vtipné. Umělý smích v českém seriálu NENÍ vtipný. Ono to celé tak nějak NENÍ vtipné. A rádobyvtipy na téma facebook žere čas jsou už jenom a jenom trapné (a to říkám jako někdo, kdo facebook nikdy neměl a nikdy mít nebude*). Zatím výjimečně nevtipný ekvivalent v trávě zapadlého polohnilého párku. Navíc převzetí vysílacího času po čtvrté hvězdě je tady dost nevděčné. Po druhém díle: Proč do prdele musí tak sympatická Bára Poláková hrát tak nezměrnou krávu? A když je magorný Liškův šéf nejsympatičtější a nejlogičtější postavou, je něco dost špatně. Po třetím díle: Krávy, totální krávy a dementní scénář, navíc s výjimečně nevtipným kopání do čecháčkovství, končím a zcela vyjmečně ohodnotím, aniž bych viděl celou sérii, tohle se totiž fakt nedá, jedna čestná, ale od odpadu ne moc daleko.*edit: jsem zas kecal

Máša a medvěd (2009) (seriál)

Je mi naprostou záhadou, proč ještě medvěd neumlátil Mášenku zmrzlou treskou. Otázka pro Stephena Hawkinga.

Tajemství tety Eleanory (2009)

Knižní postavy oživené a pospolu žijící, chlapec se zjeví, je zachraňující... Nu, funguje to, jenže ne dostatečně, animace je sice moc krásná (pro mě osobně je krásné všechno, co mi alespoň trochu evokuje geniální herní Broken Sword), ale příběh má až moc obroušené hrany, buď by to chtělo řádně zákeřného padoucha, nebo mnohem zajímavěji podané knižní postavy. Američani mají Toy story, Francouzi tajemství tety Eleanory. PS: jak zvrhlý by to byl film, kdyby ožili postavy z mé sbírečky, hůůů.

Zmizení (2013)

Temné, silné, emocionální, vousaté (v případě Hugha Jackmana), slizce se tvářící (v případě Jakea Gyllenhaala), vysoce atmosferické, jen škoda, že ne až tolik propracované, jak by mohlo být (jinými slovy, když přijdu na pachatele a souvislosti po třetině filmu, není sledování závěru zdaleka tak zábavné, jak by mohlo být). Prostě a jednoduše je výsledek nebývale dobrej thriller, kterej jak dobře zahranej, tak zrežírovanej, obrovská škoda je tak jenom délky filmu (), díky které není tempo v druhé půlce filmu dostatečně pohlcující (tedy pokud nemyslím pohlcování Jeana Valjeana Temnou stranou). A tohle je 999 komentář k tomuhle filmu (o=´