• Krátkometrážní

Diagnóza Werich (2011)

nápad dobrej, konec skvělej, ale mezitím... Měcháček se snaží a Werich mu jde, přesto... Až moc tlačí na pilu, jako pocta dobrý, ale trošku umírnit by sakraže pomohlo, navíc postaršený Měcháček vyoadá spíš směšně (to ale filmu moc nevyčítám, když je tváří celého projektu)

Jeden statečný (2011)

vím, že to rozhodně nebyl záměr, ale nejvíc mě potěšilo prapodivné nadigitálněné pozadí, které dalo v mých očích téhle parodii kus vlastního svérázu, ale i bez něj by to byla slušná parodie všech možných klišé klasickejch westernů, v čele s Ondřejem Malým, který mi neustále dokazuje, že mu ve filmu stačí pár vět a dokáže si jej skoro celý ukrást pro sebe (například jeho vyřčení rozsudku ve filmu Ve stínu)

Čistá čtvrť (2011)

Společně s Třídilama nejlepší část cyklu, která pobavila nejen jako pocta žánru, ale tentokrát měla i skvělé zapojení třídění do příběhu (to má s Třídili společné). Oceňuju nápad předabovat hlavní hrdiny, nejen proto, že Měcháčkovo hlas by se přeci jenom tak nehodil. Je poznat, že na režijní sesli trůnil tvůrce vynikajících pout

Láska z kontejneru (2011)

z celé série parodických ekoagitek jednoznačně nejslabší kus, tam, kde je v ostatních částech ironie a parodie je tady jenom ta agitka, kterou od dvou hvězdiček zachránila skvělá Barbora Poláková a nepřepálená stopáž, díky níž nemá tahle pseudoromance moc času nudit

Vyměřený čas (2011)

♪♫" Můj čas, Je pouhopouhé prozatím, Můj čas, Může říct já už neplatím. Rád tak rád bych žil, A mám jen zbytek sil, A času míň než se mi zdálo Před půl hodinou. Příteli chvátej SOS, Ať jsem i zítra čím jsem dnes Zbav mě tíhy mé rány mé co nejdřív Příteli chvátej píšu vzkaz Dej mi co ztrácim dej mi čas Vrať mi víru mou, lásku mou A té nejvíc Z vlastního spánku mužeš krást Jen času svého dej mi část Boj s časem toužím tentokrát Neprohrát... " ♪♫

Na tu svatbu (2002) (hudební videoklip)

připitomělý klik na připitomělou písničku... Ale nutno uznat, že se k sobě oboje docela hodí... Děkuji pohanským bohům, že Amanita design se nakonec posunuli úplně někam jinam a že Blín nepokračoval v tomhle trendu

Fifty Shades of Blue (2012)

skvělá a umírněná parodie. Z padesáti stupňů šedi jsem četl pár ukázek na idnes a tahle blbůstka tomu sakra dobře nastavuje zrcadlo. Navíc je tam štěněčí pohled Seleny Gomez (co ta je vlastně zač? Spěvačka, nebo něco takového?).

Attack of the giant sperm!, The (2010) (studentský film) odpad!

neskutečně trapné, ať už jde o stránku výtvarnou s nechutnejma 3D modelama (proč, proč je používat, když to neumíte a vypadá to blbě??), nebo o... No, řekněme, že kdyby to tam bylo, byl by to příběh, jenže ono to tam není, je tam jen pořádný kus trapnosti a rádobykůl "vtípků", které působí vtipně asi jako dlažební kostka s uštípnutým rohem

Equilibrium (2002)

1984 na druhou, bez newspeaku a ministerstva lásky, zato se skvělou akcí a příznivějším koncem

Kim Possible (2002) (seriál)

... Aneb jak hodnotit věc, která je, jak Flipper podotkl, cituji, " len pre dievčatá od 10-14 rokov " . Takže.. Proč to tedy hodnotit toliko negativně? Ano, není to žádný zázrak, ale je na úrovni všech ostatních "lepších" animáčů, které jsou lépe hodnocené jenom proto, že je většina zdejších zažila ještě když byla cílovou skupinou. Tenhle seriál beru jako průměr, který nikoho neurazí a jiného (no, ehm, spíš jinou) potěší. Howgh