Predátor 2 (1990)

V některých scénách působí Predátor pouze jako kašpar v kostýmu a Hopkins abstinuje na větší dávku režisérské invence. Přesto Predátor 2 není úplně špatným filmem a koukat se na něho stále dá, hlavně díky zajímavému závěru. Jen je potřeba se oprostit od jedničky, stejně jako jsme to museli udělat u dvojky Vetřelce.

Vítejte v KLDR! (2008)

Mimo jiné i sonda do duše hloupého českého Honzy, který se honí za senzacemi. Nic nového se samozřejmě divák o KLDR nedozví, posledních cca 20 minut je ale docela zajímavých {5/10}

Piraňa 3DD (2012)

Sexistické, odpudivé a amorální home video, u kterého se dokáží pobavit pouze lidé s laciným vkusem (jako já). Kdyby tam bylo stejně rybiček jako koziček, vůbec bychom se nezlobili. Je sice hezké, že někdo obětoval půlhodiny svého života a vymyslel tento neotřelý příběh plný zvrácených scén, ovšem vše vypadá jako pouhý předkrm před hlavním krvavým chodem, na který bohužel nedojde. Zábavné a odpudivé zároveň, filmové dno i redefinování slova "vkus". Na jedničku to ale nemá ani zdaleka.

Hooligans (2005)

V době dospívání se mi to líbilo moc, teď už jsem z toho vyrostl.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Holly je úplně šílená (tak nějak v dobrém slova smyslu) a Audrey Hepburn ji hraje naprosto neodolatelně. Snímek možná není dvouhodinovým maratonem filmové dokonalosti, ale závěr rozhodně napravuje všechny neduhy, kterých jsme byli v průběhu svědky. Navíc skvěle vykreslená poetika New Yorku. {7,5/10}

Prázdniny v Římě (1953)

Ve své době musel být film skutečným skvostem. Dnes, zkaženi patetickými romantickými komediemi, nedokážeme plně docenit tento statický černobílý klenot. Film je sice do jisté míry naivní a snad i místy trochu nudný, ale hlavně závěr dokazuje, co dělá film filmem, a jak může být noblesně krásný. // Audrey Hepburn byla skutečně mimořádná herečka.

Jak ukrást Venuši (1966)

Potrhlý snímek s milými hereckými výkony a krásnou angličtinou. I podvádět a krást se dá s britskou grácií. Tak jako si přejete po shlédnutí Kmotra zažít bouřlivou dobu prohibice, po Dobrém ročníku užívat slunné Francie se skleničkou vína v ruce, Jak ukrást Venuši tak trochu láká podvádět (s krásnou ženou po boku) :))

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Velmi zdařile natočené špionážní dobrodružství bez viditelného CGI (i moskevská mise vypadá hodně realisticky) a bez špatně naklíčovaných scén, ze kterých by dýchalo zelené pozadí na sto honů. Bohužel, mnozí filmoví fanoušci namlsaní z epických akčních scén v Avataru, Transformers či Avengers, plně nedocení konzervativní formu jako ze staré školy, kde prim v akčních scénách hrají kaskadéři (nebo Tom Cruise) a nikoliv počítače. Navíc má film výbornou atmosféru, která vrcholí misí v Dubaji. Závěrečná část již ztrácí dech a poslední dodatky filmu jsou již zcela zbytečné. Samozřejmě by tam mohlo být také více Joshe Hollowaye a méně reklam na Apple. Ale to už bychom chtěli asi moc. {7,5/10}