• Krátkometrážní

Já, padouch 3 (2017)

Již čtvrtý díl mimoňské série, který i přes svou tvůrčí vyčerpanost dokáže bavit jak ty nejmenší, tak i odrostlejší diváky. Pro fanoušky série nutnost, pro ostatní naprostá zbytečnost, která nenadchne a nepřekvapí, ale dokáže na hodinu a půl pobavit a rozesmát. Nic víc, nic míň.5.5/10 Více v mé recenzi zde.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Konečně po 14 letech famózní Spiderman a jedna z nejzábavnějších komiksovek z MCU. 8/10 Více v mé recenzi zde.

Mumie (2017)

Bez vtipu, napětí, logiky, neotřelé akce, hororových scén. Akční reinkarnace Mumie zasazená do naší doby, která ve všech ohledech jede na půl plynu a nemá čím zaujmout. Bylo mi vážně líto Toma Cruise s Russelem Crowem. Oba herci se v této scenáristicky vyčpělém a plytkém projektu snaží ze sebe vydat to nejlepší. Jenže oběma háže klacky pod nohy debilní scénář a mizerné akční sekvence (vyjma první půl hodiny završené skvělým pádem letadla). Zbytek herců nestojí za zmínku už vůbec. Sofia Bautella v roli ikonického monstra mohla být alespoň zajímavá, jenže není. "Hororové" scény s nemrtvými a mumií jsou bez napětí, díky přístupnosti PG13. Díky ratingu se z filmu stala zábava, která pro děti bude moc temná a bez vtipu a pro dospělé hloupá a akcí nezajímavá. Kdyby tvůrci zariskovali jako s letošním Loganem, mohla se z toho vyklubat alespoň akčně děsivě hororová taškařice. Nakopnutí Dark Universe (vesmír monster od Universalu) se (opět) nepovedlo. Další klopýtnutí studia Universal, které se doufám promítne i ve výsledných průměrných tržbách. 5/10 Video recenze zde.

Monstrum (2017) (TV film)

Stavba Stalinova pomníku nebyla zábava a bohužel takový není ani samotný film. 5/10 Mou plnohodnotnou recenzi si můžete přečíst zde.

Riverdale (2017) (seriál)

Hodnocení: 7/10. Mou kompletní recenzi si můžete přečíst zde.

Smaragdové město (2017) (seriál)

5/10 Mé kompletní dojmy z první (a rovnou poslední) sezóny si můžete přečíst zde.

Psí poslání (2017)

Kvalita snímku je na necelé 4 hvězdy, ale za tu dojemnost mu ten plný počet subjektivně musím dát. Takhle dojemný film jsem už dlouho neviděl. 8.5/10

Vetřelec: Covenant (2017)

Kombinace všeho dobrého (Michael Fassbender, dechberoucí výprava) a špatného (demence postav, hloupý předvídatelný scénář) z Promethea s odkazy na vetřelčí ságu často hraničícími s prachsprostým vykrádáním sebe sama. Tohle Ridley neutáhl a naservíroval fandům podivný paskvil, který má ještě dementnějšì postavy než kdy dřív, vykrádá sám sebe a zároveň se snaží o pokračování filozofických myšlenek Promethea. Krom idiotského scénáře tu máme kolísavé tempo. Snímku trvá prvních 35 minut než se jakž takž pohne z místa a začne "bavit". Dále tu máme necharismatickou hlavní hrdinku, trikově nedodělané vetřelce, nudný hudební doprovod a gore scény, které nejsou patřičně brutální či hororově střižené. Jakoby byl celý snímek udělán jen na půl cesty a z vod podprůměru ho nedokáže vytáhnout ani skvělé vizuální zpracování exteriérů, bravurní výprava a úžasný Fassyho David, který svou každou scénou s lehkostí krade celý film pro sebe. Ridley se rozhodl svou propracovanou ságu pohřbít a vy byste u toho važně neměli být. I stupidní Prometheus byl lepší než tahle kravina s postavami, kterým do jedné přejete co nejbrutálnější a nejkreativnější smrt, aby jste se demencí dialogů a unylým tempem neunudili k smrti. 4/10 Kompletní video recenze zde.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Jestli čekáte další běžnou variaci na tento známý mýtus, tak se ho opravdu nedočkáte. Guy Ritchie musí být blázen, po jeho (pro mě velmi solidním) předchozím špionážním snímku Krycí jméno U.N.C.L.E, který byl finančním průšvihem (75 milionový rozpočet bez nákladů na reklamu a pouze 104 milionový celosvětový výdělek) se rozhodl uchopit legendu o Excalibru zcela z jiného úhlu, moderním způsobem se zběsilým střihem, bláznivou akcí a příšerami inspirovanými fantasy filmy od Pána prstenů, Souboje titánů až po 47 roninů. Tahle sranda, plánovaná na rovnou šestidílnou ságu, stála neuvěřitelných 175 milionů dolarů (na příklad trikově náročný Warcraft stál o 15 mega méně). Tento film může vydělat jen zázrakem zvaným nepředvídatelná Čína, ale v Americe to je jasný propadák už teď. Celé tohle info píšu proto, že hlavním problémem tohoto vizuálně opojného šílenství není přiblblý scénář, videoherní feeling či ploché postavy, ale to, že celý film působí jako prequel / rozjezd k obrovské sérii (což bylo od začátku v plánu). Díky tomu je film jen prachsprostým představením hlavního hrdiny (poprvé pro mě velmi sympatický a charismatický Charlie Hunnam) a pouhým začátkem k něčemu většímu. Takový ten pocit, že jste si omylem zahráli doplňující akční datadisk namísto plnohodnotné řežby se vším všudy. Ovšem jak vidíte, sám jsem dal snímku 3* a to právě díky skvělému hlavnímu výkonu a režijnímu naspeedovanému pojetí Guye Ritchieho, který dokáže zaujmout ať už točí reklamu na spoďáry Davida Backhama (který mimochodem ztvárnil vtipný štěk i v nynějším snímku) nebo překopává stejně jako tady od základů Sherlocka Holmese. Nesnažím se film úplně shodit, protože jsem z kina odcházel s přiblblým úsměvem a pocitem dobře investovaných peněz, jen si dokážu uvědomit všechny ty vady na kráse, který tento film má. Pokud vám stačí pouhé vizuální a trikové orgie, nahláškovaný sympatický hrdina a zběsilé střihačské a vyprávěcí trademarky Guye Ritchieho, tak budete spokojení jako já. Přesto si myslím, že většina divácké a kritické obce bude pekelně nas*aná. 7/10 videorecenze