Zprávy TV Onion (2008)

Takto nejako si predstavujem hraných Simpsonovcov. Najlepší skeč je video: Mučeníkem snadno a rychle. Super - odporúčam

Světová invaze (2011)

Človek sa učí na vlastných chybách. Ja som na tento film do kina nešiel lebo ma odradilo nízke hodnotenie užívateľov ČSFD. Dokonca horšie hodnotenie ako Emmerichova "hovadina" 2012. Napriek tomu patrí tento film medzi najlepšie vojnové filmy aké som videl. Vizuál filmu je úchvatný osobne očakávam ocenenia (vizuálne efekty, zvukové, nebol by som prekvapený ani kamerou). Osobne ma mrzí že film je najmä vojnový a apokalyptická stránka konfliktu takých rozmerov je úplne potlačená. Vidno to na správaní vojakov, ktorých viac ako to či vôbec ľudstvo prežije zaujíma, či sa dostanú ku svojej žene a deťom (a i.). Vojaci sú príliš sebaistí svojou výhrou na to akému nepriateľovi čelia. Nuž ako vojnový film vôbec nie zlé, naopak veľmi dobré. Ako opis apokalyptickej vojny s bytosťami z vesmíru je to slabučké. De facto ak od tohto filmu nemáte očakávania a máte radi vojnové filmy tak vrelo odporúčam. Ja som rozhodne sklamaný nebol.

Tajemství jejich očí (2009)

Tento film funguje ako má. Po formálnej stránke spĺňa všetky najprísnejšie kritéria: úchvatná kamera, viaceré naračné roviny fugujú vynikajúco a sú decentne prepojené, skvelé herecné výkony. Film v mojom prípade z formálneho hľadiska atakuje absolutórium, trošku za formou zaostáva obsah. Ako dráma je film super, ako romantický film rovnako, ale na krimi stránku bolo trošku zanevreté. Myslím si, že netreba nič viac dodávať. Je to bomba.

Po svatbě (2006)

Najslabší dánsky dramat posledných rokov čo som mal možnosť vidieť. Neskutočne zlý nepresvedčivý herecký výkon Rolfa Lassgårda. Celkovo vykreslenie miliardára a jeho prostredia: jeho domu, majetku, spôsobu života je horšie ako detinské. Trápna nuda z absolútne unrealistickou zápletkou.

Na vlásku (2010)

Z pohľadu dospelého muža je tento film totálny nudný trapas. Strohý jednoduchý dej, príliš priamočiary, bez jediného náznaku vtipu. Zlý filmový vkus obyvateľstva v dospelom veku je spôsobený určite tým, že v detstve im do hláv tlačia takéto bezduché zlátaniny. Normálne sa bojím o filmovú generáciu o nejakých 9 rokov.

Putování se zvířaty: Sportovní rekordy (2004) (TV film)

Zimné olympijské hry sú oveľa prehľadnejšie ako letné. Vôbec nehovorím o spracovaní BBC. Britskí producenti zvolili neprehľadnosť za najsilnejšiu stránku olympiády. K tomu pripočítame blbé reči komentátorov a zbytočné zábery do hľadiska tak vlastne je celý dokument viac trapas ako seriózna haluz. Výsledkom je hodnotenie o 3 hviezdy slabšie ako dokument Animal Winter Olympics.

Podivní (2010)

NÚÚDÁÁÁ. Tento film nemá absolútne čo ponúknuť. Vlastne ani neviem o čo v ňom išlo. Partička ľudí utekajúca pred americkou armádou. Je to viac vojnový film ako horor.

Sexteens (2006)

Trápny a príliš nútený pokus o vzdelávací krátkometrážňák.